Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kuba Golla i Paweł Sablik dołączyli do zespołu Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Poznaj ich

Lidia Cichocka
Lidia Cichocka
Kuba Golla (z lewej) i Paweł Sablik dołączyli do zespołu Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach
Kuba Golla (z lewej) i Paweł Sablik dołączyli do zespołu Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach fot. Katarzyna Widmańska/ Jerzy Bartkowski
W styczniu do zespołu Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach dołączyli: dramaturg Paweł Sablik oraz aktor Kuba Golla.

Nowy aktor i dramaturg w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach

- To naturalne, że zespół teatralny zmienia się, że przychodzą do niego nowi ludzie – mówi dyrektor teatru Michał Kotański. - Kuba już u nas grał, zespół go zaakceptował a z Pawłem współpracowaliśmy przy ostatniej premierze „Uciekła mi przepióreczka” i była to bardzo dobra współpraca. Obecnie jest on etatowym dramaturgiem w teatrze, będzie współpracował z reżyserami przy kolejnych premierach.

Kuba Golla - urodzony 1 czerwca 1995 roku w Żorach na Śląsku to absolwent Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Debiutował na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie w spektaklu „Fanny i Alexander" I. Bergmana, gdzie wcielił się w główną rolę – za kreację Alexandra został laureatem nagrody ZASP im. Andrzeja Nardellego: najlepszy debiut teatralny w sezonie 2018/19. Zdobywca Grand Prix dla zespołu spektaklu „Przebudzenie wiosny" na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz nagrody ZASP – Deski Scenicznej za wyrazistą osobowość aktorską. Współpracował z wieloma reżyserami i reżyserkami filmowymi: Jagodą Szelc, Leszkiem Dawidem, Michałem Rosą czy Bartoszem Konopką. W Kielcach w 2021 roku wystąpił jako Paul Blake w „Wiosennej bujności traw” Michała Siegoczyńskiego. Miłośnik kina Yorgosa Lanthimosa, Seana Bakera, Gaspara Noe i Gregg'a Araki. Od najmłodszych lat interesuje się wielorybami.

Paweł Sablik - dramaturg, reżyser, performer, absolwent specjalizacji dramaturgia Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Reżyserii. Wykładowca Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Obecnie jego głównym zainteresowaniem badawczym oraz artystycznym są metody, narzędzia i techniki projektowania wrażeń. Pierwszym podsumowaniem tych poszukiwań jest praca magisterska „Rekonstrukcje jako model pracy w teatrze – próba wskazania potencjalnych narzędzi i środków”. Stażysta w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Rezydent Festiwalu Sopot Non-Fiction 2021 i 2022. Finalista konkursu na dramat organizowany przez TR Warszawa pod idiomem „Nigdy nie będziesz szła sama” w roku 2022. Stypendysta i rezydent Instytutu im. Jerzego Grotowskiego w roku 2022. Laureat głównej nagrody na 17. Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania 2022 pod idiomem „Wy, naród” za prozę. Współautor podcastu teatralnego MEH-TEATR. W Kielcach warz z Krystyną Duniec przygotował koncepcję scenariusza spektaklu „Uciekła mi przepióreczka”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie