Wybierz miasto:
  Kubuś Wieczorek ma 12 lat, pochodzi z Bogucic. Chłopiec...

  Kubuś Wieczorek ma 12 lat, pochodzi z Bogucic. Chłopiec walczy z nowotworem kości - wciąż można mu pomóc

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kubuś Wieczorek ma 12 lat, pochodzi z Bogucic. Chłopiec walczy z nowotworem kości - wciąż można mu pomóc
  Kubuś Wieczorek to chłopiec, który poruszył setki serc mieszkańców Ponidzia i całego województwa. Ma zaledwie 12 lat, a już tyle wycierpiał w swoim życiu... Od sierpnia 2018 roku walczy z nowotworem złośliwym kości. Wciąż potrzebuje naszej pomocy.
  Kubuś Wieczorek ma 12 lat, pochodzi z Bogucic. Chłopiec walczy z nowotworem kości - wciąż można mu pomóc
  Kubuś był normalnym chłopcem. Chodził do szkoły, lubił grać w piłkę, uśmiechał się, stroił żarty z kolegami. Mieszka w Bogucicach. Koszmar rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy właśnie zdiagnozowano u niego nowotwór kości - mięsak Ewinga stopy prawej.

  - W piękny dzień, gdy dzieci właśnie rozpoczynały nowy rok szkolny, nam diagnoza zabrała wszystko - nowotwór kości. Z rodziny żyjącej przyszłością zmieniliśmy się w rodzinę żyjącą chwilą. Kuba rower i piłkę musiał zamienić na szpitalne łóżko i kroplówki z chemią - mówi jego mama Agnieszka Wieczorek.

  Wciąż można pomóc chłopcu w walce z nowotworem
  Od tamtej chwili aż do teraz Kubuś jest pacjentem Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie przechodzi chemioterapię. W najbliższej przyszłości czeka go także zabieg operacyjny, po którym będzie wymagał intensywnej i systematycznej rehabilitacji.

  Niestety, jego rodzice nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów związanych z leczeniem i późniejszym powrotem do zdrowia. Wciąż można pomóc chłopcu w walce na kilka różnych sposobów.

  Darowizny, które pomogą w pokryciu kosztów leczenia, można wpłacać na dwa specjalnie utworzone konta bankowe.

  Pierwsze to konto Stowarzyszenia Ludowego Chata Bogucka. Podajemy numer konta, na które można wpłacać darowizny: 98 8509 0002 2001 0000 8602 0003. Przy przelewie należy podać tytuł: Dla Kuby. Wpłaty można kierować także na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A. Numer konta, na który można wpłacać darowizny: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. Tytułem: 34227 Wieczorek Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

  Zbliża się także okres rozliczeniowy podatku za ubiegły rok. To też okazja do tego, aby wesprzeć chłopca. Można przekazać 1 procent podatku na jego leczenie.

  Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS: 0000 236126, a w polu cel szczegółowy 1%: Jakub Wieczorek. Trzeba także zaznaczyć w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

  Chłopiec, który łączy ludzi

  Kubuś Wieczorek, dwunastolatek z Bogucic został nazwany chłopcem, który łączy ludzi. Przypomnijmy - zaczęto go tak nazywać, gdy pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy naszego powiatu połączyli siły i zorganizowali ogromne charytatywne wydarzenie na rzecz Kubusia.

  Przez trzy dni zorganizowano wiele wydarzeń i zbiórkę pieniędzy oraz licytację - wszystko, aby pomóc mu w walce z nowotworem. Najpierw odbyła się akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie. Uczestniczyli w niej: Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk - gwiazdy piłki ręcznej. Podczas akcji zebrano prawie 48 litrów krwi.

  Następnego dnia zorganizowano koncerty i licytację w hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie. Hala tego dnia pękała w szwach. Przyszło mnóstwo mieszkańców całego powiatu, także ościennych miejscowości. Organizatorzy wydarzenia zadbali o wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Było malowanie buzi, można było coś przekąsić - panie z kół gospodyń wiejskich przygotowały stoiska. Dodatkową atrakcją była też ciężarówka firmy Regesta SA. Ponadto przez cały wieczór artyści i muzycy grali dla Kuby - był pińczowski Dob Blues Band, Hulajdusza, Joanna Strączek - śpiew, Stare Kulfony, młodzież i dzieci uczące się śpiewu.

  W sumie podczas wydarzenia zebrano około 60 tysięcy złotych. Z samej licytacji udało się uzbierać około 40 tysięcy złotych. Pozostałe 20 tysięcy udało się uzbierać z datków, które przekazywali mieszkańcy do puszek oraz ze stoisk.

  Na zakończenie zorganizowano dla Kuby turniej gry w piłkę. Zagrali strażacy, a Kubuś osobiście pojawił się, żeby wręczyć nagrody i podziękować za pomoc, jaka została mu tego dnia udzielona.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Jedzenie i zabawa

  Na językach