Kulisy derbów powiatu ostrowieckiego w klasie okręgowej w obiektywie. Świt Ćmielów wygrał ze Stalą Kunów 2:1 [DUŻO ZDJĘĆ]

dor
Świt Ćmielów - Stal Kunów 2:1 (2:1)Bramki: Konrad Kijanka 16 z karnego, Bartłomiej Niedbała 25 - Bartłomiej Wielgus 41.Świt: Dymanowski - Gołasa, Czuba, Dryka, Misiura - Kijanka (67. Foremniak), Harabin (65. Mazur), Dziedzic, Niedbała (62. Gajewski), Skwarliński (62. Nowak) - Łukawski.Stal: Sobański - Dębniak, Krzemiński, M. Witek, Milewski - Nowak (70. Jagieła), Cholewiński, Kotwa, A. Witek - Wielgus, Wodnicki (70. Kowalski).Derby powiatu ostrowieckiego odbyły się w potwornym upale. Gospodarze prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył Konrad Kijanka, a jedenastkę wywalczył Bartłomiej Niedbała. Drugiego gola po indywidualnej akcji strzelił Niedbała.- Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Po pierwsze derby, po drugie graliśmy z drużyną, która do tej pory nie przegrała. Prowadziliśmy 2:0, ale później daliśmy sobie narzucić styl gry przeciwnika. Straciliśmy gola. Na szczęście konsekwencja w grze spowodowała, że utrzymaliśmy to prowadzenie do końca i zdobyliśmy bardzo ważne punkty - powiedział Marcin Wróbel, trener Świtu.-Przespaliśmy pierwszą połowę. Udało się zdobyć kontaktową bramkę, w drugiej połowie atakowaliśmy, ale nie odwróciliśmy losów spotkania. W 90 minucie zabrakło trochę szczęścia, ponieważ po strzale Adama Witka piłka trafiła w poprzeczkę. I przegraliśmy pierwszy mecz w tym sezonie - powiedział Rafał Jałocha, trener Stali.Więcej na kolejnych slajdach.(dor) Fot. Anna Śledzińska

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0