Kulisy meczu Pogoni Staszów z Moravią Anna-Bud Morawica w Hummel IV Lidze w obiektywie [DUŻO ZDJĘĆ]

Jaromir Kruk
Olimpia Pogoń Staszów - Moravia Anna-Bud Morawica 1:1 (1:0)Bramki: Piotr Radwański 45+3 - Michał Rybus 47.Pogoń: Karyś – Pańtak (64 Rozmysłowski), Radwański (77 Dela), Sudy, Musiał – Wawrylak (64 Guz), Głowa (46 Piskorz) – Paweł Markowicz, Armata, Jan Kowalski (77 Zębala) – Buczek.Moravia: P. Kubicki – Węgliński, Mateusz Zawadzki, B. Wysocki, F. Rogoziński (62 Woś) – Michał Zawadzki, Rabiej (73 Kamil Kubicki) – Horna (73 Maciej Pokora), Pryjmak, Ł. Zawadzki – Michał Rybus (85 Miszczyk).Kibice w Staszowie obejrzeli bardzo ciekawe widowisko, po którym obie strony mogły odczuwać niedosyt. Goście zdominowali środek pola, ale już w 1 minucie po wejściu Pawła Markowicza piłka przeszła po poprzeczce ich bramki. W 25 minucie Michał Rybus przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Karysiem. Wysunięty napastnik Moravii był prawdziwą zmorą obrony Pogoni, atakował defensorów, odbierał im piłkę i cały czas stwarzał zagrożenie. W doliczonym czasie pierwszej części prowadzenie liderowi dał najstarszy na placu Piotr Radwański, który sfinalizował centrę Jana Kowalskiego z rzutu wolnego. Zaraz po zmianie stron Michał Rybus wykorzystał nieporozumienie Marcina Sudego i Jakuba Karysia i z łatwością doprowadził do remisu. Potem lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, Michał Zawadzki po podaniu Rybusa mógł im dać prowadzenie w 70 minucie. W Pogoni najaktywniejszy był Paweł Markowicz, który groźnie uderzył z dystansu w 66 minucie i Piotr Kubicki odbił piłkę, a dobitka Patryka Musiała została zablokowana. W końcówce znowu przypomnieli o sobie bracia Zawadzcy – główka Mateusza (w obronie profesor) i strzał Michała, ale jeszcze w doliczonym czasie musiał interweniować Piotr Kubicki (główka Sudego).Galeria zdjęć z meczu na kolejnych slajdach>>>Pogoń Staszów