Kulisy Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach w obiektywie. Piękna strona boksu i emocje w ringu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Piękna strona Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie w Kielcach. Fot. Kamil Bielaszewski/Krzysztof Krogulec
W Hali Legionów w Kielcach odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. W sobotę kolejne walki toczą reprezentanci Polski. Imprezie patronuje Echo Dnia.

Natalia Kuczewska (Mazur Ełk) odniosła drugie zwycięstwo w wadze 48 kg i jest już w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Dzisiaj pokonała jednogłośnie i bardzo wyraźnie Niemkę Julianę Kebschull.
W niedzielę wieczorem o medal Natalia Kuczewska powalczy z Susmą Tamang z Nepalu, która wygrała przez RSC w 3 rundzie z Litwinką Diją Bajalyte.

Wiktoria Tereszczak wygrała z Czeszką Kristyna Waclavikowa i awansowała do ćwierćfinału.

Jak informuje Polski Związek Bokserski w półfinale jest już Martyna Jancelewicz (81 kg/Taurus Goleniów), a w ćwierćfinałach Alexas Kubicka (51 kg/Carbo Gliwice), Karolina Ampulska (54 kg/Wda Świecie), Julia Szeremeta (57 kg/Paco Lublin), Barbara Marcinkowska (69 kg/Pomorzanin Toruń), Daria Parada (75 kg/Skorpion Szczecin), Oliwia Toborek (+81kg/Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa).
W niedzielę i poniedziałek w 1/8 finału boksować będą Paweł Sulęcki (60kg/Legionowska Akademia Sportów Walki), Mateusz Urban (69kg/Bojan Boks Lubań), Sebastian Kusz (81kg/Ziętek Team Kalisz).

Wideo

Dodaj ogłoszenie