Kupuj Echo i wygraj elegancki samochód - jedną z nagród w...

  Kupuj Echo i wygraj elegancki samochód - jedną z nagród w loterii „Echa Dnia”

  Dawid Łukasik

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Peugeot 301 może pochwalić się przestrzenią dla pasażerów, jakiej nie powstydziłyby się auta pozycjonowane dwa segmenty wyżej.
  1/11
  przejdź do galerii

  Peugeot 301 może pochwalić się przestrzenią dla pasażerów, jakiej nie powstydziłyby się auta pozycjonowane dwa segmenty wyżej.

  „Mieszkanie za czytanie” to loteria Echa Dnia. Można w niej wygrać wygodne mieszkanie w nowoczesnym budynku, nagrody pieniężne o łącznej kwocie 30 tysięcy złotych oraz elegancki i wygodny rodzinny samochód. Prezentujemy peugeota 301.
  Czy za około 40 tysięcy złotych można kupić nowego, rodzinnego sedana z olbrzymim bagażnikiem i jeszcze większą ilością miejsca dla pasażerów? Odpowiedź na to pytanie postanowił dać Peugeot, który w 2012 roku zaprezentował idealne auto dla polskiej rodziny, model 301. Po blisko czterech latach na rynku postanowiliśmy wziąć francuskiego sedana pod lupę i stwierdzić czy warto go kupić, a ponieważ właśnie ten model służy nam na co dzień jako służbowe auto redakcyjne i pokonaliśmy nim ponad 50.000 kilometrów nie powinniśmy mieć z tym problemu.

  ZAGRAJ W LOTERII i WYGRAJ MIESZKANIE - KLIKNIJ i WEŹ UDZIAŁ

  Nie ma co się oszukiwać, że podjeżdżając peugeotem 301 pod dyskotekę zostaniemy jej królem i zawładniemy sercami żeńskiej części imprezowego towarzystwa. I bardzo dobrze, bo nie takie było zamierzenie francuskich stylistów. Samochód ma służyć głównie rodzinom, które nie chcą całego domowego budżetu inwestować w samochód, a jednocześnie zamiast kupować kilkuletni, używany samochód klasy średniej wolą wyjechać z salonu nowym, nieźle wyposażonym autem. Z zewnątrz model 301 może się podobać. Prezentuje on typową symetryczną sylwetkę kompaktowego sedana. Próżno szukać tu stylistycznych fajerwerków czy zbędnych udziwnień. We wnętrzu znajdziemy całkiem sporo miejsca i bez problemu, zarówno na przednich jak i tylnych siedzeniach, mogą w nim wygodnie podróżować nawet całkiem wysocy pasażerowie.

  Polscy klienci rozpoczynając oględziny auta, pierwsze kroki kierują do jego tylnej części i nurkują do kufra. Peugeot przygotował dla nich ponad 500 litrów przestrzeni bagażowej i naprawdę trzeba się mocno wygiąć próbując wyciągnąć przedmiot znajdujący się blisko oparć tylnej kanapy, które dodatkowo się składają tworząc ponad 1000 litrową przestrzeń i umożliwiają transport nawet sporych przedmiotów.

  Do napędu francuskiego sedana służy nowoczesna 3-cylindrowa jednostka napędowa o pojemności 1199 ccm, która posiada zmienne fazy rozrządu i generuje 82 konie mechaniczne. Silnik doskonale współpracuje z pięciostopniową, manualną skrzynią biegów. Dzięki takiemu zestawieniu samochód sprawnie przemieszcza się w mieście a jego zapotrzebowanie na paliwo bez problemu możemy zamknąć poniżej 6 litrów benzyny.  Proste, ciut podwyższone zawieszenie zdaje się być stworzone na polskie dziurawe drogi. Zapewnia ono precyzyjne prowadzenie a dodatkowo (co nie jest regułą przy francuskich autach) jest bardzo trwałe. Po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów eksploatacji nadal spisuje się doskonale.

  Co do bezpieczeństwa samochód posiada praktycznie wszystkie trzyliterowe, nic nie mówiące przeciętnemu użytkownikowi systemy jak ABS, ESP, ASR, REF, AFU, CDC itp, a o tym, że samochód jest wyjątkowo bezpieczny przekonaliśmy się osobiście, kiedy z podporządkowanej drogi w naszego peugeota wjechał rozpędzony ford. Wszystkie systemy zadziałały, strefy zgniotu się zgniotły, poduszki wystrzeliły i pomimo, że „301” przestał przypominać samochód my opuściliśmy go bez najmniejszych zadrapań.

  Wygraj ten samochód w loterii "Mieszkanie za czytanie"!

  KLIKNIJ TUTAJ I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce