Kwalifikacje mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Świetny mecz Władysława Kulesza. Białorusini wysoko wygrali z Norwegią

Karolina Misztal/Polska Press
Świetny mecz piłkarza ręcznego Łomża Vive Kielce, Władysława Kulesza, w reprezentacji Białorusi. Białorusini w meczu kwalifikacji mistrzostw Europy wysoko pokonali Norwegię, a lewy rozgrywający mistrzów Polski był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Z dobrej strony pokazał się również inny Białorusin z Kielc, Artiom Karaliok.

ZOBACZ>>> 14 piłkarzy ręcznych Łomża Vive Kielce zagra w reprezentacjach

Białoruś - Norwegia 33:25 (17:10)

Białorusini i Norwegowie jako pierwsi rozegrali w 2021 roku mecz kwalifikacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. W tym tygodniu odbędzie się kilkanaście pojedynków kwalifikacyjnych, między innymi Polacy dwukrotnie zmierzą się z Turcją (pierwszy raz na wyjeździe, w środę o godzinie 17).

ZOBACZ>>> Arkadiusz Moryto z Łomża Vive Kielce przed meczem z Turcją: On się tego nauczył w Kielcach

Spotkanie w Mińsku przebiegało zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Wprawdzie pierwsze 20 minut meczu było wyrównane, w 22 minucie Białorusini prowadzili tylko 9:8, ale od tego momentu sprawy wziął w swoje ręce potężny (206 centymetrów wzrostu) lewy rozgrywający Łomża Vive Kielce, Władysław Kulesz, który zdobył trzy bramki z rzędu dla swojej reprezentacji. Drużyna trenera Jurija Szewcowa bardzo dobrze rozegrała końcówkę pierwszej połowy i do przerwy prowadziła 17:10.

ZOBACZ>>> Piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce dostały auta od sponsora (zdjęcia)

Równie dobrze w wykonaniu Białorusi wyglądał początek gry po zmianie stron. W 33 minucie po kolejnym trafieniu Wlada nasi wschodni sąsiedzi prowadzili 19:10, a sześć minut później 23:13. Trener Białorusi zaczął ściągać swoich czołowych zawodników, w tym Kulesza, dając pograć rezerwowym i Norwegowie, którzy grali w tym spotkaniu bez swojej największej gwiazdy, Sandera Sagosena i kilku innych zawodników, odrobili nieco straty.

Kulesz był najlepszym strzelcem w tym meczu - zdobył 7 bramek na 8 prób. Dobrze spisał się również obrotowy Łomża Vive Kielce, Artiom Karaliok, który trafił 3 razy bez pomyłki i bardzo dobrze grał w obronie.

Drugi mecz między tymi drużynami odbędzie się w piątek, 8 stycznia, o godzinie 18.15 w Bekkestua. W tej grupie są jeszcze Włochy i Łotwa.

ZOBACZ>>> Puste hale, mistrzostwo Polski i cięcia w Vive - 2020 rok w świętokrzyskim handballu

W innych wtorkowych meczach, drużyny, w których grają zawodnicy mistrza Polski poniosły porażki. W spotkaniu kwalifikacji Euro, Serbia dość niespodziewanie pokonała Francję 27:24 (14:11). Dwie bramki zdobył 100-procentowo skuteczny w tym pojedynku francuski obrotowy Łomża Vive Kielce, Nicolas Tournat.

ZOBACZ SKRÓT MECZU SERBIA - FRANCJA

W spotkaniu EHF Euro Cup (rozgrywkach, w których biorą udział gospodarze przyszłorocznych mistrzostw Europy oraz mistrz Starego Kontynentu, Hiszpania), Chorwacja pokonała w Poreczu Hiszpanię 31:28 (17:14).

Najlepszym strzelcem Hiszpanów w tym spotkaniu był prawy rozgrywający Łomża Vive Kielce, Alex Dujszebajew (6 bramek), cztery trafienia zanotował Angel Fernandez, dwa Daniel Dujszebajew.

W zespole Chorwacji nie zagrał leczący kontuzję środkowy rozgrywający kieleckiego klubu, Igor Karacić. Dorobek byłych zawodników mistrza Polski: Luka Cindrić 5, Ivan Cupić 3, Żeljko Musa 2, Marko Mamić 0.

Dla Los Hispanos to druga porażka w tych rozgrywkach w dwóch meczach, wcześniej pokonali ich Węgrzy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: