Łączą biednych i bogatych. Kazimierza Wielka podsumowała...

  Łączą biednych i bogatych. Kazimierza Wielka podsumowała Szlachetną Paczkę [ZDJĘCIA]

  Adam Ligiecki

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Podziękowania za wsparcie Szlachetnej Paczki otrzymał na niedzielnej gali także Jarosław Miszczyk, kazimierski radny powiatowy i pedagog.
  1/26
  przejdź do galerii

  Podziękowania za wsparcie Szlachetnej Paczki otrzymał na niedzielnej gali także Jarosław Miszczyk, kazimierski radny powiatowy i pedagog. ©Adam Ligiecki

  Kazimierza Wielka po raz piąty bierze udział w Szlachetnej Paczce - jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych w Polsce. 28 rodzin z terenu powiatu kazimierskiego otrzymało w ostatniej edycji 345 paczek - o łącznej wartości ponad 37 tysięcy złotych. Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce w słoneczne, niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury.
  II Gala Szlachetnej Paczki Rejonu Kazimierza Wielka rozpoczęła się muzycznym akcentem - występem młodej piosenkarki Martyny Bugaj, która wyśpiewała "wielką moc". Potem sprawy wzięli w swoje ręce prowadzący niedzielną imprezę Ewelina Sroka i Dominik Jagielnik, wolontariusze.

  Szlachetna Paczka to nie tylko grudniowy Weekend Cudów - przekonywali ze sceny, prezentując ideę niezwykłej akcji, która niesie wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Łączy biednych i bogatych.

  Szlachetna Paczka odbyła się w Polsce już po raz 18. A zatem - "stała się dorosła". W Kazimierzy Wielkiej zorganizowano piątą edycję, zaś funkcję lidera rejonu pełni Kamil Dziula.

  Pierwsza - w 2012 roku, wtedy ósemka wolontariuszy dotarła z projektem do ośmiu rodzin. Potem krótka przerwa, ale kazimierska Szlachetna Paczka została reaktywowana. Wynik ostatniej edycji: podczas Weekendu Cudów, 8 i 9 grudnia 2018 roku, 14 wolontariuszy SuperW zapukało do domów 28 rodzin, przekazując im 345 paczek o łącznej wartości 37 tysięcy 300 złotych. To powód do szczerej, nieskrępowanej satysfakcji.

  Mówiono o tym wiele podczas niedzielnej imprezy. Obejrzeliśmy też kilka filmów, w tym dokumenty ze stacji Moya w Kazimierzy Wielkiej, która stanowiła bazę grudniowego Weekendu Cudów.

  Kazimierscy SuperW otrzymali specjalne podziękowania. Podziękowano także darczyńcom, osobom i instytucjom wspierającym naszą Szlachetną Paczkę. Nie wszyscy pojawili się akurat na gali, ale wyróżnienia trafiły, między innymi do: dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesława Kowalskiego, szefa kazimierskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Miszczyka, dyrektor kazimierskiej Biblioteki Publicznej Niny Turek-Kwiecień, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Słonowicach Jolanty Nowak. Okolicznościowe dyplomy oraz czerwone róże wręczali Kamil Dziula i koordynator regionalny Szlachetnej Paczki Aleksandra Noga.

  W części artystycznej wystąpili: Martyna Bugaj, grupa taneczna Profitness z małopolskich Proszowic, formacja taneczna ze Szkoły Twórczej w Cudzynowicach. Na harmonijce ustnej grał Kazimierz Kowalski. W finale, gwiazda imprezy - wokalista i gitarzysta Jacek Wolny, "krakowski muzyk z europejskim bagażem doświadczeń", znany też z przebojowego programu telewizyjnego "The Voice of Poland".

  Po koncercie czekała na wszystkich... słodka niespodzianka: tort Szlachetnej Paczki, ufundowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. A panie z koła gospodyń w Słonowicach przygotowały wyborny, swojski żurek z kiełbasą.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce