Laureaci z powiatu kieleckiego na gali Rolnik Roku 2018 w...

  Laureaci z powiatu kieleckiego na gali Rolnik Roku 2018 w Kielcach. Tak odbierali laury i się bawili

  Marzena Ślusarz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Roman i Beata Popis w towarzystwie rodziny - pierwsza z prawej siostra pana Romana, z lewej córka z narzeczonym.
  1/56
  przejdź do galerii

  Roman i Beata Popis w towarzystwie rodziny - pierwsza z prawej siostra pana Romana, z lewej córka z narzeczonym. ©Dawid Łukasik

  Beata i Roman Popisowie, Mirosław Kuzka i Paweł Kmieć laureatami akcji Rolnik Roku 2018 w powiecie, z kolei w konkursie Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 w powiecie kieleckim sukcesy święciły Domaszowianki, Wesołe Gosposie i stowarzyszenie z Rykoszyna. Wielka gala miała miejsce w niedzielę, 7 października w Targach Kielce.
  [cs]ZOBACZ TRANSMISJĘ Z WYDARZENIA  Finał akcji organizowanych przez Echo Dnia i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przyniosła wiele wrażeń. Sukcesy święcili Beata i Roman Popisowie z Obic w gminie Morawica, którzy otrzymali tytuł Rolnika Roku 2018 w powiecie i całym województwie! Laureaci prowadzą gospodarstwo specjalizujące się w produkcji bydła opasowego. W nowoczesnych oborach znajduje się około 110 sztuk bydła. Do nich właśnie trafiła nagroda główna od firmy Kisiel z Górna, która ufundowała siedmiodniową podróż do USA i największych fabryk ciągników marek Case IH i Steyr na świecie. Ponadto otrzymali zaproszenie od europosła Czesława Siekierskiego na wyjazd do Brukseli i talon na produkt YaraVita Brassitrel Pro.

  Drugie miejsce w powiecie i ósme w Złotej Dziesiątce województwa zajął Mirosław Kuzka z Mąchocic Kapitulnych w gminie Masłów, który prowadzi ponad 20-hektarowe gospodarstwo. Laureata nagrodził także europoseł Czesław Siekierski dwuosobowym zaproszeniem do Brukseli, a także Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat w Kielcach. Trzecie miejsce w powiecie zajął Paweł Kmieć z gminy Masłów, który prowadzi nowoczesne gospodarstwo ukierunkowane na produkcję mleka o areale 50 hektarów.

  Każdy z naszych laureatów podkreślał, że kluczowy w pracy rolnika jest rozwój. - To nieustanne planowanie i inwestowanie, nie można się zatrzymać - mówi Roman Popis. - Na szczęście z każdą inwestycją, nowoczesną maszyną jest lżej. A teraz jeszcze mam wsparcie syna - dodaje Mirosław Kuzka.

  Z kolei w akcji Gospodynie i Gospodarze Wiejscy 2018 w powiecie kieleckim i województwie świętokrzyskim triumfował zespół Domaszowianki z Domaszowic w gminie Masłów. Grupa przekazuje piękne dawne pieśni ludowe z tradycji świętokrzyskiej, występuje na różnych festynach, jarmarkach folklorystycznych w Polsce. Drugie miejsce w powiecie i województwie należy do Wesołych Gosposi z Widełek w gminie Daleszyce. W tym roku zostały wyróżnione na festiwalu folkloru w Chmielniku. Słyną z potraw z dziczyzny.

  Laureatki Złotej Dziesiątki otrzymały nagrodę główną - zaproszenie na wycieczkę do Warszawy i Sejmu z poseł Marzeną Okłą - Drewnowicz, a także zestawy nasion i cebulek od ACM Agrocentrum i Plantico, bogate zestawy przypraw PRYMAT. Grupy nagrodziła także Danuta Papaj, doradca podatkowy, wiceprezes stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie i społecznik. Ponadto pierwsze miejsce zostało nagrodzone stoiskiem na Festiwalu Smaków w Tokarni organizowanym przez Echo Dnia wspólnie z Muzeum Wsi Kieleckiej.
  Trzecie miejsce w powiecie w akcji Gospodynie i Gospodarze Wiejscy zajęło Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie w gminie Piekoszów, które działa od 1968 roku. Grupa prężnie promuje wieś, gminę i powiat, panie znakomicie gotują wedle tradycyjnych receptur oraz znakomicie śpiewa i gra na ludową nutę.

  Laureatów obu akcji w powiecie kieleckim wyjątkowo nagrodził starosta powiatu kieleckiego Michał Godowski doceniając pracę, tak rolników, jak i gospodyń. Upominki dla laureatów z gminy Masłów przekazał wójt Tomasz Lato.

  Wszystkie trzy koła zaprezentowały podczas gali finałowej, jak znakomicie kucharzą, stoiska były pełne smacznych regionalnych przysmaków. Popisy przyśpiewek ludowych w wykonaniu laureatek rozkręciły tanecznie wydarzenie.

  Akcję wsparło Starostwo Powiatu Kieleckiego.

  ZOBACZ LAUREATÓW WSZYSTKICH AKCJI, ZDJĘCIA I WIDEO:

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się