Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łazienka bez barier

Opr. /MS/
Urządzenia muszą być dobrane do potrzeb osoby niepełnosprawnej, odpowiednio umieszczone i posiadać odpowiednie uchwyty.
Urządzenia muszą być dobrane do potrzeb osoby niepełnosprawnej, odpowiednio umieszczone i posiadać odpowiednie uchwyty. archiwum
Łazienka, z której ma korzystać osoba niepełnosprawna powinna być w miejscu łatwo dostępnym. Najlepiej jeśli jest połączona z toaletą.

W łazience musi być przestrzeń, o wymiarach co najmniej 150 x 150 centymetrów do manewrowania wózkiem. Drzwi nie mogą mieć progów, muszą się otwierać na zewnątrz pomieszczenia i mieć szerokość co najmniej 0,8 metra. Można też zastosować drzwi przesuwne o takiej samej szerokości.

Urządzenia muszą być dobrane do potrzeb osoby niepełnosprawnej, odpowiednio umieszczone i posiadać odpowiednie uchwyty. Najlepiej, by brodzik kabiny prysznicowej był na poziomie posadzki. Rodzaj wanny zależy od dysfunkcji i potrzeb innych domowników. Wannę najlepiej wyposażyć w deskę, na której można usiąść i wygodnie się umyć, oraz poręczami i uchwytami ułatwiającymi wchodzenie i wychodzenie z wanny.

Przy sedesie trzeba zapewnić odpowiednie miejsce na dojazd z przodu i boku i zainstalować poręcz w kształcie litery L oraz uchwyt uchylny do opierania się przy siedzeniu, umieszczony na tej samej wysokości co poręcz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie