0 1 połowa

Warta Poznań

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Lech Poznań pokonuje przed własną publicznością Wartę po bramce Jakuba Modera z rzutu karnego w doliczonym czasie gry!

• Żółtą kartką upomnainy Dani Ramirez.

• Piekielne mocne uderzenie Jakuba Modera z "wapna". I "tylko" to dało powodzenie - Adrian Lis miał piłkę na rękawicach, ale nie zdołał jej odbić!

• JAKUB MODER TRAFIA DO SIATKI PO RĘKACH ADRIANA LISA!!!

• Rzut karny dla Lecha! Wymarzona okazja do zapewnienia sobie trzech punktów, i to w Derbach Poznania!

• Piotr Lasyk dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Łukasz Trałka upomniany żółtą kartką.

• Do akcji ofensywnej włączył się Alan Czerwiński. Jego dośrodkowanie nie sprawiło problemu Adrianowi Lisowi, który piąstkuje poza pole karne. Bramkarz Warty rośnie na bohatera tego spotkania.

• Nika Kaczarawa był bliski zanotowania "wejścia smoka"! Po akcji Pedro Tiby i Daniego Ramireza to właśnie Gruzin miał kapitalną okazję bramkową, ale jego strzał broni nogami Adrian Lis!

• Gracjan Jaroch w indywidualnej akcji. Zyskał tylko czas, który zbliża się do końca meczu. Bo o zagrożeniu pod bramką Filipa Bednarka mowy być nie może.

• Pierwszą okazję do wykazania miałby Nika Kaczarawa.Gruzin chyba nie jest dostatecznie rozgrzany - powstrzymał go jeden z zawodników Warty.

• Jaku Moder miał okazję do uderzenia z rzutu wolnego z dalszej odległości. Trafił w mur.

• Nika Kaczarawa zastępuje Mikaela Ishaka.

• Vasyl Kravets na murawie. Schodzi Tymoteusz Puchacz.

• To powinien być gol dla Warty! Uderzenie głową Tomasza Ławniczka broni jednak Filip Bednarek!

• Gracjan Jaroch zmienia Mateusza Kuzimskiego

• Tomasz Ławniczak z żółtą kartką.

• Mateusz Kuzimski upomniany "żółtkiem" za faul na Lubomirze Satce

• Mohammad Awwad wchodzi, Michał Skóraś schodzi.

• Mateusz Czyżycki zmienia Roberta Janickiego.

• Mario Rodriguez zmienia Michała Jakóbowskiego

• Mikael Ishak wystartował do prostopadłego podania Jakuba Modera. Przed polem karnym na spokoju inteweniował Adrian LIs.

• ... a w miejsce Jana Sykory pojawia się Jakub Kamiński.

• Podwójna zmiana w Lechu. Pedro Tiba za Filipa Marchwińskiego...

• Czujny w destrukcji Jan Grzesik poradził soibe z atakującym Tymoteuszem Puchaczem. Optyczna przewaga jest co prawda po stronie Lecha, ale niewiele z niej wynika.

• Jan Sykora na skrzydle. Z dużej chmury nawet nie pokropiło. Nie zdołał zagrać w pole karne Adriana Lisa.

• Czy dzisiaj jest ten dzień?

• Jan Sykora wrzuca piłkę w pole karne. A raczej taki był zamiar, bo próba była nieudana.

• Adrian Lis nie musiał interweniować po nieudanym strzale Michała Skórasia.

• Czas na drugą połowę!

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końaa przerwa w meczu Lecha z Wartą. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

• Liczymy na to, że to co najlpesze, jest przed nami. Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele boiskowych wydarzeń, ale pamiętajmy, że "Derby rządzą się swoimi prawami". Bramka Daniego ramireza słusznie nie została uznana, Warta zaś nie miałą klarownej okazji.

Co nas czeka w Derbach Poznaniapo zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Po doliczeniu minuty do trzech kwadransów sędzia Piotr Lasyk zaprasza obie strony na przerwę. W pierwszych od 25 lat derbów Poznania w Ekstraklasie Leh bezbramkowo remisuje z Wartą.

• Było w mięczyasie dużo pozycji spalonych. Aż do tego momentu. Jan Grzesik skutecznie poradził sobie z Jakubem Moderem.

• Więcej spalonych niż strzałów na bramkę. Złapany Mateusz Kuzimski.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Lecha. Do momentu, w którym Michał Skóraś dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Robert Janicki podaje do Mateusza Kuzimskiego. Jego strzał nie mógł zagrozić Filipowi Bednarkowi

• Może innym razem się uda

• Radość Daniego Ramireza ze strzelonej bramki trwała krótko! Hiszpan w momencie podania Mikaela Ishaka był na spalonym!

• Jan Sykora decyduje się na strzał. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Warty.

• Na solową akcję zdecydował się Jakn Sykora. Czech nie poradził sobie z Łukaszem Trałką.

• Bartosz Kieliba wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza. Powoli "Kolejorz" "wchodzi" w mecz.

• Szkoda, że nie mogą go zapełnić kibice w 100 procentach...

• A teraz rzut wolny Warty. Słabe rozegranie i ostatecznie Filip Bednarek wznawia grę od bramki.

• Hiszpan uderza zbyt słabo, by pokonać Adriana Lisa. W statystykach można zapisać to jako celny strzał.

• Rzut wolny dla Lecha z ok. 25 metrów. To może być idealna pozycja dla Daniego Ramireza.

• Mikael Ishak w roli skrzydłowego centruje w pole karne... do nikogo. Zabrakło Szweda przed bramką Adriana Lisa.

• Z dużym animuszem w to spotkanie weszli goście. Rajd Michała Jakówskiego powstrzymał czystym wślizgiem Thomas Rogne. Piłkarze Dariusza Żurawia jeszcze nie przekroczyli linii środkowej!

• Bramkarz Lecha spokojnie broni strzał Łukasza Trałka. Dla niego to powrót na Bułgarską po latach.

• Nieudany strzał Mateusza Kuzimskiego. Bez zagrożenia pod bramką FIlipa Bednarka.

• Sędzia Piotr Lasyk zaczyna poznański klasyk!

• Obie strony powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania. Kapitanami są dzisiaj Thomas Rogne i Bartosz Kieliba.

• Wybór jest oczywisty ;)

• W trzech meczach obecnego sezonu "Kolejorz" zgromadził 2 "oczka" za remisy z Wisłą Płock (2:2) i Śląskiem Wrocław (3:1). Na inaugurację uległ Zagłębiu Lubin (1:2). Taki bilans daje obecnie 10. miejsce w tabeli

Z kolei Warta zgromadziła punkt i jest przedostatni z ""oczkiem" na koncie. Po porażkach z Lechią Gdańsk i Zagłębiem Lubin (po 0:1) miał miejsce bezbramkowy remis z Piastem Gliwice

• Rezerwowi Lecha: Malenica - Kraweć, Crnomarković, Muhar, Dejewski, Kaczarawa, Tiba, Awwad, Kamiński.

Rezerwowi Warty: Bielica - Ivanov, Handzlik, Szmyt, Czyżycki, Rodriguez, Spychała, Jaroch, Małek.

• Kto jeszcze nie miał okazji, ma jeszcze kilkanaście minut na przeczytanie zapowiedzi:

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• To jest ten dzień! 25 minut dzieli nas od Derbów Poznania! A jak klasyk, to poprowadzi jgo... Piotr Lasyk!