Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lekcja chwytająca za serce, czyli „Misja na czterech łapach” w kieleckim "koperniku" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Anna Bilska
Anna Bilska
Niecodzienna lekcja odbyła się w czwartek w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach. Uczniom jednej z klas przedstawiono problemy dotyczące bezdomności zwierząt w Polsce, a także uświadomiono ich jak można pomóc potrzebującym pupilom. Akcja to element niezwykłej „Misji na czterech łapach”.

Niecodzienna lekcja odbyła się w czwartek w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach. Uczniom jednej z klas przedstawiono problemy dotyczące bezdomności zwierząt w Polsce, a także uświadomiono ich jak można pomóc potrzebującym pupilom. Akcja to element niezwykłej „Misji na czterech łapach”.

„Misja na czterech łapach” to projekt realizowany przez licealistki „żeromskiego” - Dominikę Nathali i Patrycję Malicką w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Częścią misji jest nie tylko pomoc bezdomnym zwierzętom poprzez zbiórki karmy, ale także lekcje z młodzieżą i dziećmi na temat bezdomności zwierząt, jej przyczyn i sposobów zwalczania oraz praw zwierząt. Jedna z nich miała miejsce w miniony czwartek w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach, gdzie młodzież dowiedziała się wielu ciekawostek, ale i przykrych informacji o sytuacji zwierząt w kraju.

- Dużym problemem jest brak sterylizacji zwierząt, a także nieprzemyślane adopcje - mówiła Patrycja Malicka, która wraz z koordynatorką akcji Dominiką Nathali prowadzi „Misję na czterech łapach”. - Warto też sprawdzić, z jakiej hodowli pochodzi zwierzę, które chcemy kupić. Legalna, sprawdzona hodowla powinna mieć odpowiedni certyfikat. Możemy tez poprosić o pokazanie miejsca przebywania szczeniaków.

Dominika Nathali poruszyła też kwestię ferm zwierząt futerkowych, opowiadała o trudnej sytuacji zwierząt w cyrkach. - Są tam traktowane przedmiotowo, często usypia się je, kiedy zachorują, a ponadto są męczone tresurą. To nie są godne warunki dla dzikich zwierząt, które często są rodzone w niewoli i nigdy nie poznają życia w naturalnym środowisku - mówiła poruszona Dominika.

Wykładu z uwagą wysłuchali uczniowie oraz nauczycielka. - Ufam, że będziecie w stanie swoim przykładem, swoją postawą, zachowaniem, przebić te idee, które powinny być na porządku dziennym. Jak widzimy w wielu krajach Europy te kwestie w ogóle nie mają racji bytu, a my mamy to szczęście, że dzięki tej inicjatywie dziewcząt mamy okazję się o nich dowiedzieć - zwróciła się do klasy nauczycielka Monika Łuszczek i zapowiedziała rozprawkę na temat związany z lekcją.

Przypomnijmy, że Dominika i Patrycja otrzymały Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie, a ponadto były nominowane do Złotego Wilka za najlepszy projekt w Polsce w kategorii ekologia i natura. Wkrótce kolejne lekcje w szkołach, a już w ferie kolejne zbiórki karmy.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kielce.naszemiasto.pl Nasze Miasto