Lekcje muzealne o niepodległości Polski w Ostrowcu

  Lekcje muzealne o niepodległości Polski w Ostrowcu

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Muzeum Historyczno -Archeologiczne w Ostrowcu przygotowało specjalną ofertę edukacyjną, dotyczącą drogi Polski do niepodległości. Zajęcia odbywają się w listopadzie w Muzeum w Krzemionkach.
  „Kto Ty jesteś? Polak mały…” – to lekcja dedykowana przedszkolom i uczniom klas I-IV. Opowiada o powstaniu państwa polskiego. Uczestnicy dowiadują się, jaki związek ma legenda z godłem i barwami narodowymi, jaką rolę w odzyskaniu niepodległości odegrała „Pieśń Legionów Polskich” Józefa Wybickiego. Zakończeniem lekcji jest mała praca plastyczna uczestników w postaci flagi, kokardy lub kolorowanki.

  „100 lat Polsko.
  Narodowe Święto Niepodległości” – to lekcja dla uczniów klas V-VIII. Mówi o utracie przez Polskę niepodległości. Uczestnicy mówią o tym, jak na mapach Europy nie było państwa polskiego, dzięki komu odzyskał niepodległość i jaką rolę w tym odegrał Józef Piłsudski.

  „Bo jutro będzie wolność… Polskie znaki walki o niepodległość” – to lekcja dla uczniów klas VIII, gimnazjów i szkół średnich. Kokarda narodowa, opaska warszawskich powstańców, znak Polski Walczącej, znak Solidarności – to symbole patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Podczas zajęć zapoznają się z genezą powstania symboli, które w większości znają z przestrzeni publicznej, ale nie znają ich historii. Zastanowią się również, które pieśni były muzyczną walką Polaków o wolność i niepodległość.

  Wszystkie lekcje przeznaczone są dla grup od 10 do 30 osób. Trwają od 1 do 1,5 godziny. Rezerwacja telefoniczna: 669970499 lub 413304551. Rezerwacja e-mailowa: rezerwacje@krzemionki.info.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo