Lekkoatletyka. Znakomite wyniki Poli Toporowskiej z ULKS GRYF Rytwiany w dwóch ostatnich startach halowych

OPRAC.:
Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Zawodniczka klubu Gryf Rytwiany zanotowała bardzo dobre rezultaty podczas niedawnych startów. 15-latka udanie rywalizowała ze starszymi od siebie przeciwniczkami.

Znakomite wyniki Poli Toporowskiej z ULKS GRYF Rytwiany

W hali w Mielcu odbył się I Memoriał Piotra Surowca w sprintach i skokach długich. Świetny start zaliczyła Pola Toporowska z Gryfu Rytwiany. Podopieczna Jacka Więckowskiego, która dopiero przed miesiącem skończyła 15 lat, startując w Kategorii U 18, pewnie wygrała swój bieg w eliminacjach 60 m z wynikiem 8,20 s. W finale A zajęła drugie miejsce, poprawiając „życiówkę” czasem 8,17 s.

W Rzeszowie natomiast zostały rozegrane halowe mistrzostwa województwa podkarpackiego i małopolskiego U 18 i U 20 w lekkiej atletyce. Wzięli w nich udział również reprezentanci naszego powiatu z Żaczka Połaniec i Gryfu Rytwiany. Kolejny raz świetny rezultat uzyskała Pola Toporowska z Gryfu, która przebiegła 60 m w 8,12 s. Tym samym poprawiła o 0,05 s swoją „życiówkę” z poprzedniego starcia. Jest to bezwzględnie najlepszy rezultat w kategorii U 18 w naszym województwie. Karol Bąk z Żaczka Połaniec ustanowił rekord życiowy na 1000 m czasem 2.40,05. Jego klubowy kolega Kuba Tałaj przebiegł 600 m w 1.29,52, również ustanawiając rekord życiowy