Leszek Ojrzyński nie jest już trenerem Korony Kielce! W meczu z Lechem Poznań zespół poprowadzi jego asystent Kamil Kuzera

Leszek Ojrzyński nie jest już trenerem Korony Kielce.
Leszek Ojrzyński nie jest już trenerem Korony Kielce. Kamil Ojrzyński
Decyzją Zarządu spółki akcyjnej Korona Kielce trener Leszek Ojrzyński z dniem 29 października 2022 roku został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Korony Kielce - poinformował kielecki klub. Decyzja ta została podjęta po kolejnym słabym meczu Korony - remisie z Piastem Gliwice 1:1.

Leszek Ojrzyński odsunięty od prowadzenia Korony Kielce!

Pierwszą drużynę Korony w niedzielnym spotkaniu z Lechem Poznań poprowadzi trener Kamil Kuzera, dotychczasowy asystent Leszka Ojrzyńskiego. "O kolejnych decyzjach będziemy informować na bieżąco" - poinformował kielecki klub.

Leszek Ojrzyński wrócił do Kielc 17 grudnia 2021 roku po 8 latach przerwy. Poprowadził drużynę w 33 oficjalnych spotkaniach, na które złożyło się łącznie 11 zwycięstw, 10 remisów oraz 12 porażek. 29 maja 2022 roku, po dwóch latach absencji na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, trener Leszek Ojrzyński wprowadził Koronę Kielce do PKO BP Ekstraklasy. Zwycięstwo nad Chrobrym Głogów przejdzie do historii klubu, a bramka Jacka Kiełba w ostatniej minucie dogrywki będzie wspominana przez kolejne pokolenia kibiców.

"Trenerze, dziękujemy za pozostawione serce oraz zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach zawodowych" - napisała Korona Kielce.

Czara goryczy przelała się po meczu z Piastem Gliwice, który zakończył się remisem 1:1. Korona fatalnie zagrała w drugiej połowie. I nie przerwała fatalnej passy, łącznie z Fortuna Pucharem Polski na koncie ma dziewięć meczów z rzędu bez zwycięstwa i jest w strefie spadkowej.