Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Librus, Zoom, Discord, Quizizz, Kahoo - nauka w czasach koronawirusa. Tak to się robi w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach

R
Sylwia Psica, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach
Sylwia Psica, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach
Dobiega końca rok szkolny 2019/2020, więc w sekretariacie Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach pojawiają się pierwsi uczniowie klas ósmych z podaniami do szkoły.

Część z nich zdecydowała się jednak na wypełnienie elektronicznej wersji dokumentu. Te zmiany wynikają z sytuacji epidemicznej w naszym kraju, która wpłynęła także na szkolną rzeczywistość. Nauczyciele i uczniowie musieli szybko dostosować się do zdalnego nauczania, zamienić papierowy podręcznik na multimedia. Dużym ułatwieniem w nauczaniu na odległość okazał się dziennik elektroniczny wprowadzony w szkole od września 2019 roku. Dyrektor szkoły Jacek Nowak wymienia liczne zalety takiego rozwiązania.

- Dziennik Librus umożliwił nauczycielom usystematyzowane przesyłanie materiałów z lekcji, zaś rodzicom i uczniom dostęp do ocen oraz indywidualny kontakt z każdym z pedagogów - mówi. Podkreśla również korzystanie przez nauczycieli z aktualnie dostępnych komunikatorów i platform edukacyjnych, które usprawniły proces nauczania i uczenia się.

Do nauki języka angielskiego szczególnie przydatna okazała się aplikacja Zoom, która umożliwia kontakt wzrokowy i słuchowy dla większej grupy osób. Na lekcjach matematyki, informatyki i chemii nauczyciele wykorzystywali platformę Discord, dzięki której możliwe było zastosowanie komunikatora hybrydowego i tekstowego. Pedagodzy udostępniali uczniom ekran swojego monitora, na którym rozwiązywali zadania praktyczne, jak podczas tradycyjnej lekcji w szkole. Polonistki, oprócz starannego opracowania lektur szkolnych, umożliwiły także uczniom wysłuchanie lekcji na temat ważniejszych tekstów kultury na kanale YouTube – „Humanistyka dla Ciebie”. Nauczyciel przedmiotów zawodowych organizował interaktywne webinaria, podczas których prowadził zajęcia, udostępniając przygotowane prezentacje. Ponadto, w celu sprawdzenia wiedzy młodzieży, oprócz tradycyjnych referatów i prac projektowych, nauczyciele przygotowywali testy online, wykorzystując do tego aplikacje Quizizz, Testportal, Kahoot czy elektroniczny formularz Google oraz przeprowadzali odpowiedzi ustne poprzez komunikator Messenger i Zoom.

Od czerwca w szkole zorganizowano również konsultacje dla maturzystów i osób przygotowujących się do egzaminów zawodowych, co spotkało się z zadowoleniem ze strony młodzieży. Pomimo wielu zalet zdalnego nauczania, z przeprowadzonej wśród uczniów ankiety wynika, że tęsknią oni za tradycyjną szkołą, a szczególnie za bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami i nauczycielami.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie