JCZ
Atletico - Arsenal 1:0
Atletico - Arsenal 1:0 AFP/East News
Liga Europy. Arsene Wenger nie zwieńczy pożegnalnego sezonu zdobyciem trofeum. Jego Arsenal Londyn przegrał w rewanżu z Atletico Madryt 0:1. Hiszpańską drużynę do finału wprowadził Diego Costa, który strzelił pierwszego gola od 8 marca.

Przed przerwą Arsenal nie zrobił nic konkretnego. Oddał tylko jeden strzał i na dodatek niecelny. A w 10 minucie stracił jeszcze podporę defensywy, Laurenta Koscielnego, który doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Francuza zniesiono z boiska na noszach.

Kiedy wydawało się, że bramka nie padnie w pierwszej połowie, to do siatki trafił Diego Costa. Hiszpan wybiegł do piłki od Antoine'a Griezmanna, przepchnął Hectora Bellerina i na ostatnim metrach „położył” bramkarza Davida Ospinę. Ta akcja zaważyła o losach całego dwumeczu.

Arsenal po zmianie stron również nie przebił się ze swoją koncepcją. Żadna z piłek posyłanych raz z lewej, raz z prawej strony nie została przecięta przez nabiegających zawodników. Z groźnym strzałem Granita Xhaki poradził sobie Jan Oblak.

Finał Ligi Europy odbędzie się 16 maja (środa, 20:45) na stadionie w Lyonie. Rywalem Atletico będzie Olympique Marsylia, który po dogrywce wyeliminował RB Salzburg (2:0, 1:2).

TRANSFERY w GOL24

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Materiał oryginalny: Liga Europy. Diego Costa wysłał Arsene'a Wengera na emeryturę. Atletico w finale - Gol24