Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Była niespodzianka, jest sensacja w "kieleckiej" grupie!

Krzysztof Krogulec
Do sensacji doszło w środowym meczu grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, w której gra między innymi Łomża Vive Kielce. Białoruski Mieszkow Brześć pokonał faworyta grupy, Paris Saint Germain Handball.

Mieszkow Brześć - Paris Saint Germain Handball 32:31 (19:14)
Mieszkow: Pesić, Mackiewicz - Panić 6, Waliupow 7, Santałow 5, Skube 4, Malus 4, Jurinok 2, Szumak 2, Paczkowski 1, Vranjes, Razgor 1, Baranow, Selwasiuk, Siłko.

PSG: Gerard, Genty - Kristopans 7, N. Karabatić 5, Syprzak 4, Remili 4, Hansen 6, Kounkoud 2, Nahi 2, Sole 1, L. Karabatić, Grebille, Toft Hansen, Morros, Prandi, Keita.

Przed tygodniem drużyna z Paryża przegrała u siebie z SG Flensburg-Handewitt 28:29 i była to niespodzianka. Ale porażka "Milionerów z Paryża" z mistrzami Białorusi to już prawdziwa sensacja.

Na wygraną gospodarzy, w barwach których gra wypożyczony z Kielc rozgrywający Paweł Paczkowski (zdobył w tym meczu jedną bramkę), duży wpływ miała stosunkowo wysoko wygrana pierwsza połowa. Ostatni remis notowano w niej w 11 minucie, po golu, który dla PSG zdobył reprezentant Polski, Kamil Syprzak. Potem Białorusini zaczęli powoli budować przewagę, w 25 minucie prowadzili 16:11.

Po przerwie paryżanie zaczęli odrabiać straty i w 40 minucie doprowadzili do remisu 21:21. Zespołowi z Brześcia wystarczyło jednak siedem minut, by odskoczyć na różnicę czterech bramek. Półtorej minuty przed końcem Syprzak doprowadził do wyniki 31:30, ale gol znanego z gry w Azotach Puławy Marko Panicia zadecydował o sensacyjnej wygranej Mieszkowa.

W innym środowym meczu grupy A, SG Flensburg-Handewitt wygrał z FC Porto 36:29 (15:15). Flensburg ma na koncie komplet trzech zwycięstw i jest liderem grupy.

Łomża Vive Kielce w czwartek o godzinie 20.45 zagra na wyjeździe z norweskim Elverum Handball. Transmisja na Eurosporcie 1.

W środowym meczach grupy B, Motor Zaporoże przegrał z Telekomem Veszprem 34:37 (18:17), a PPD Zagrzeb przegrało z Aalborg Handbold 26:27 (15:12).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0