Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Łomża Industria Kielce o włos od rekordu. Więcej bramek rzuciła tylko niemieckim rezerwom

Łomża Industria Kielce była w środę pobicia swojego rekordu w Lidze Mistrzów. Na zdjęciu rzuca Nicolas Tournat. Dawid Łukasik
O krok od wyrównania czy nawet pobicia swojego rekordu w Lidze Mistrzów byli w środę piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce. Pokonali oni w Hali Legionów francuskie HBC Nantes 40:33. Do pobicia najlepszego wyniku zdobytych goli w Champions League zabrakło mistrzom Polski tylko dwóch bramek.

Na pobicie rekordu zanosiło się po pierwszej połowie, w której kielczanie rzucili wicemistrzom aż 23 bramki (23:18). W drugiej połowie padło mniej goli i mistrzowie Polski tylko otarli się o rekord - zdobyli 40 bramek, a najlepsze osiągnięcie to 24 marca 2018 i mecz z niemieckimi Rhein-Neckar Löwen w Hali Legionów, wygrany przez kielczan 41:17. Trzeba jednak pamiętać, że z powodu konfliktu terminu tamtego meczu ze spotkaniem Bundesligi, "Lwy" przysłały do Kielc drużynę rezerwową. A liga francuska od lat słynie z bardzo dobrej gry obronnej większości drużyn.

Przy okazji drużyna trenera Talanta Dujszebajewa miała w spotkaniu z HBC Nantes świetną skuteczność - 75 procent, zdobyła 40 bramek, oddając 53 rzuty.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani