Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Łomża Industria Kielce wygrała z Elverum Handball, ale to nie był spacerek. Pierwsze gole Elliota Stenmalma

Łomża Industria Kielce pokonała Elverum Handball 37:33, a bardzo dobry mecz rozegrał Haukur Thrastarson. Kamil Bielaszewski
W meczu siódmej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Łomża Industria Kielce wygrała z norweskim Elverum Handball 37:33. Swoje pierwsze dwa gole dla kieleckiego zespołu zdobył Szwed Elliot Stenmalm. Mecz z ostatnią drużyną w tabeli nie był dla kielczan spacerkiem i nie będzie nim pewnie drugi pojedynek pomiędzy tymi zespołami, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Elverum.

Łomża Industria Kielce pokonała Elverum Handball, ale to nie był łatwy mecz

Łomża Industria Kielce - Elverum Handball 37:33 (21:17)
Łomża Industria Kielce: Kornecki (1-30 min, 6/28 = 21 %), Wolff (30-49 min i na jednego karnego, 2/13 = 15 %) – Sanchez-Migallon, Wiaderny 1 – Sićko 2, T. Gębala, Stenmalm 2 (2) – Karacić 2, Thrastarson 6 – Olejniczak 2, A. Dujszebajew 5 – Moryto 3, Kounkoud 3 – Nahi 1, Karaliok 10. Trener: Talant Dujszebajew.

Elverum : Imsgard (1-42 min, 6/35 = 17 %), Mizera (42-60 min, 0/8 = 0 %) - Thorkelsson 3, Heldal 2 – Blomgren 3, Fingren 1, Borzas 6 – Grondahl 3 (2), Vidović – Berg 4, Anderson 4 – Thorsen 1, Hedberg 1 – Langaas 1, Awad 4. Trener: Borge Lund.

Karne. Łomża Industria Kielce: 2/3 (Stenmalm rzucił nad bramką), Elverum: 2/2.

Kary. Łomża Industria Kielce: 6 minut (Nahi, Sanchez-Migallon, Gębala po 2). Elverum: 4 minuty (Fingren 4).

Sędziowali: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić (Serbia).

Widzów: 4100.

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 (‘4), 5:2 (‘7), 5:3, 6:3, 6:4, 8:4 (‘12), 8:5, 9:5, 9:6, 10:6, 10:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9, 13:9, 13:10, 15:10 (‘21), 15:12, 16:12, 16:13, 18:13, 18:14, 19:14, 19:15, 20:15, 20:16, 21:16, 21:17 – 22:17, 22:18, 23:18, 23:19, 24:19, 24:20, 25:20, 25:21, 27:21, 27:22, 29:22 (‘42), 29:26 (‘47), 30:26, 30:27, 31:27, 31:28, 33:28, 33:29, 34:29, 34:30, 35:30, 35:31, 36:31, 36:32, 36:33, 37:33.

Do Kielc przyjechała ostatnia drużyna grupy B, z najsłabszą obroną całej Ligi Mistrzów i przedostatnim, co do skuteczności, atakiem, jednocześnie jedna z najmłodszych ekip w rozgrywkach. Mistrzowie Polski byli więc zdecydowanymi faworytami spotkania, które zamykało pierwszą rundę rozgrywek grupowych. Ale momentami nie był to łatwy mecz dla naszej drużyny.

Dużo zmian w składzie Łomży Industrii

W składzie kieleckiego zespołu doszło przed tym meczem do sporych zmian w porównaniu do ostatnich spotkań. Wypadli Daniel Dujszebajew (skręcił kostkę w ostatnim spotkaniu w Zabrzu) i Nicolas Tournat (na środowym treningu doznał niegroźnej kontuzji oka), a wskoczyli do zestawienia mający ostatnio problemy ze zdrowiem Szymon Sićko, Miguel Sanchez-Migallon i Benoit Koukoud. Nie zagrali również kontuzjowani Nedim Remili, Paweł Paczkowski, Cezary Surgiel i Damian Domagała. Szansę debiutu w Lidze Mistrzów dostał Elliot Stenmalm. Szwed najpierw wyszedł do dwóch karnych, które wykonał skutecznie, a w końcówce pierwszej połowy pojawił się w formacji ofensywnej.

Dylan Nahi jako obrotowy

Deficyt materiału ludzkiego na niektórych pozycjach sprawił, że trener Talant Dujszebajew na kole wystawił początkowo skrzydłowego, Dylana Nahiego, a na prawym rozegraniu grał początkowo praworęczny Michał Olejniczak. Nie miało to żadnego negatywnego wpływu na poczynania mistrzów Polski pod bramką rywala. Świetne zawody, chyba swoje najlepsze w barwach kieleckiej drużyny rozgrywał Haukur Thrastarson, który trafiał (6 bramek z 7 rzutów), nieraz bardzo widowiskowo i obsługiwał podaniami kolegów (7 asyst), głównie zdobywcę 10 bramek, Artioma Karalioka.

Nieco słabiej wyglądała defensywa, która nie zawsze radziła sobie z zaawansowanymi technicznie i dość szybkimi graczami Elverum. Dlatego wprawdzie gospodarze od razu wyszli na prowadzenie i dość szybko zbudowali najpierw trzy-, potem cztero-, wreszcie pięciobramkową różnicę, ale więcej nie poszaleli. Bramki padały dość gęsto, bo nie dość, że tempo gry było pokaźne, a kielczanie regularnie używali szybkich wznowień, to interwencje bramkarzy były rzadkością.

Po pierwszej połowie bez błędów, dużo strat w drugiej

Druga połowa słabsza w wykonaniu Żółto-Biało-Niebieskich, przede wszystkim nierówna. O ile w pierwszej części nasi zawodnicy nie popełnili żadnego błędu technicznego, to w drugiej zrobili ich 9. Początek po pauzie to jeszcze kontynuacja tego, co w grze naszego zespołu działo się w pierwszych 30 minutach. W 42 minucie, po pięknym trafieniu Thrastarsona, prowadzenie miejscowych wzrosło do siedmiu trafień (29:22), ale potem było kiepsko – sześć minut bez zdobytego gola i ten okres został przegrany 0:4. Potem gra zespołu z Kielc nieco się ustabilizowała, ale Elverum jeszcze kilka razy zbliżało się na trzy bramki różnicy. Na szczęście ciągle funkcjonowała współpraca rozgrywających z Karaliokiem, który prawie się nie mylił, a w końcówce kilka piłek odbił Kornecki.

Remis Barcy w Kilonii sprawił, że Łomża Industria Kielce zbliżyła się do lidera na jeden punkt różnicy.

W sobotę o godzinie 16.45, w meczu PGNiG Superligi Łomża Industria Kielce podejmie w Hali Legionów Grupę Azoty Unię Tarnów, a kolejny pojedynek w Lidze Mistrzów w środę, 30 listopada o 18.45 na wyjeździe z Elverum.