Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Megasensacja w "kieleckiej" grupie. Wyjazdowa wygrana FC Porto Sofarma z THW Kiel

East News/Polska Press
Megasensacja w grupie B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, w której gra między innymi PGE VIVE Kielce. Lider, niemieckie THW Kiel, przegrał u siebie 27:28 z portugalskim FC Porto Sofarma. To pierwsza porażka "Zebr" w tych rozgrywkach w sezonie.

THW Kiel - FC Porto Sofarma 27:28 (14:13)

Mecz był bardzo wyrównany i wiele razy na tablicy wyników widniał remis. W 11 minucie gospodarze przegrywali 3:5, ale zdobyli cztery bramki z rzędu. THW odskoczyło na początku drugiej połowy, w 37 minucie wygrywało 19:15. Ale Portugalczycy nie dawali za wygraną, odrobili straty i w ostatnich pięciu minutach zaczęli wychodzić na jednobramkowe prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem kilończycy prowadzili 27:26, ale ostatnie dwa gole zdobyli goście - Leonel Fernandes i Rui Silva. Ten drugi zwycięskiego gola zdobył sekundę przed końcową syreną.

Jednym z najlepszych zawodników meczu był bramkarz gości, Alfredo Quintana, który bronił z 45-procentową skutecznością.

ZOBACZ KOŃCÓWKĘ MECZU

Porto zdobyło swoje pierwsze punkty na wyjeździe, ale ma ich już osiem, tyle samo, co PGE VIVE Kielce. Wcześniej Portugalczycy na swoim terenie pokonali Mieszkow Brześć 27:25, PGE VIVE Kielce 33:30 oraz zremisowali z Motorem Zaporoże 35:35 i Montpellier 23:23.

Bardzo ciekawie w 7. kolejce było też w Zaporożu, gdzie Motor grał z Montpellier. Gospodarze prowadzili niemal przez cały mecz, momentami różnicą sześciu bramek, do przerwy 17:12. Jeszcze w 50 minucie było 24:20 dla mistrzów Ukrainy. Jednak od stanu 25:22 gole zdobywało już tylko Montpellier i Motor przegrał 25:26. Decydującego gola, 6 sekund przed końcem zdobył Gilberto Duarte, który tydzień wcześniej w ostatnich sekundach zapewnił swojej drużynie remis w Porto.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew po meczu w Skopje: Straciliśmy jeden punkt, a nie zdobyliśmy...

Po siedmiu kolejkach, w grupie B prowadzi THW Kiel (11 pkt.), drugie jest Montpellier (9), trzeci Vardar Skopje (9), czwarty Telekom Veszprem (8), piąte PGE VIVE Kielce (8), szóste FC Porto Sofarma (8), siódmy Mieszkow Brześć (2), ósmy Motor Zaporoże (1).