Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. W "kieleckiej" grupie Celje znów postraszyło faworyta

Barca miała w meczu  z Celje sporo problemów, ale ostatecznie wyraźnie wygrała.
Barca miała w meczu z Celje sporo problemów, ale ostatecznie wyraźnie wygrała. Dawid Łukasik
Słoweńskie Celje Pivovarna Laško, grające w tej samej grupie Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, co Łomża Industria Kielce, znów postraszyło potentata. Tydzień temu pokonało u siebie THW Kiel, w czwartek mocno powalczyło w Barcelonie.

W grupie B, w której grają piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce, w czwartek dość nieoczekiwanie najwięcej emocji było w Barcelonie, gdzie przyjechało słoweńskie Celje Pivovarna Laško. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, w 9 minucie Barca prowadziła 9:4. W drugiej połowie goście zaczęli odrabiać straty, zmuszając Katalończyków do strat w ataku. W 40 minucie Celje doprowadziło do remisu 23:23, a dwie minuty później prowadziło 25:24. Przy remisie 27:27 trener słoweńskiego zespołu, Alem Toskić, poprosił o czas i od tego momentu jego drużyna ... straciła cztery bramki z rzędu. Ostatecznie Barca wygrała 38:30.

W grupie A, drugie zwycięstwo odniósł wicemistrz Polski, Orlen Wisła Płock, pokonując mistrza Danii, GOG Gudme 31:27.

Łomża Industria Kielce, mimo wygranej w Aalborgu 30:28, spadła na piąte miejsce w tabeli, bowiem ma najgorszy bilans bramek spośród czterech drużyn, które mają po 4 punkty, a to właśnie kryterium decyduje o kolejności na tym etapie rozgrywek.