Liga okręgowa: Mocne uderzenie Orlicza w meczu ze Świtem Ćmielów

Paweł Wełpa
Tomasz Staszewski z Orlicza Suchedniów (przy piłce) zdobył w meczu ze Świtem Ćmielów trzy bramki i z 19 trafieniami współlideruje tabeli strzelców
Orlicz Suchedniów rozgromił na własnym stadionie Świt Ćmielów 6:1. Gospodarze już pierwsza akcję meczu zakończyli golem, a przed przerwą wykorzystywali prawie każdą dogodną sytuację do zdobycia bramki.

Pierwszy gol meczu padł w 24. sekundzie, a w 9. minucie było już 3:0 dla suchedniowian. Przed przerwą gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i praktycznie rozstrzygnęli losy meczu.

Zawodnicy Orlicza po przerwie zupełnie jednak oddali inicjatywę gościom i to ćmielowianie co rusz zagrażali bramce Mateusza Ubysza. Efektem niefrasobliwości obrony Orlicza był gol Dominika Sito z ok. 20 metrów.

I choć mecz się wyrównał, to goście nie zdołali strzelić już więcej goli, a dla gospodarzy po raz trzeci w meczu trafił Tomasz Staszewski i z dorobkiem 19 bramek jest liderem tabeli strzelców ex aequo z Mariuszem Fabjańskim ze Staru Starachowice.

Cztery wygrane z rzędu sprawiły, że Orlicz Suchedniów jest już na czwartym miejscu w tabeli ligi okręgowej. – Jeśli nadal będziemy tak grać to 2. miejsce jest w naszym zasięgu. Ten mecz ułożył się dla nas idealnie. Po ostatnich wynikach Świtu nie spodziewaliśmy się tak łatwej wygranej. Świt chyba został jeszcze w szatni. Po przerwie z kolei to nasi chłopcy w niej zostali myślami, ale gol na 6:1 ustawił wynik meczu – powiedział po meczu drugi trener Rajmund Kabała, który poprowadził drużynę pod nieobecność chorego Bogusława Dąbrowskiego.

Orlicz Suchedniów – Świt Ćmielów 6:1 (5:0)

1:0 Tomasz Staszewski 1. 2:0 Karol Świtowski 3. 3:0 Piotr Solnica 9. 4:0 Piotr Solnica 23. 5:0 Tomasz Staszewski 27. 5:1 Dominik Sito 50. 6:1 Tomasz Staszewski 54.

Orlicz: Ubysz – Tacij, Bator (80. Olszewski), Jarząb, Rafalski (75. Czerwiński) – Janyst, Solnica (84. Gridzień), Skarbek, Świtowski (66. Kita), Stawiak – Staszewski (87. Kaczmarski)

Świt: Duda – Kotwa (M. Mularski 46.), Sito, Czuba, Mazepa – Michałowski, A. Mularski, Budny, Kaczmarczyk, Kiljański – Sarna