Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim gotowa. Deklaracja Michała Cieślaka

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Poseł Michał Cieślak, numer 8 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim.
Poseł Michał Cieślak, numer 8 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim.
Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim gotowa. Kandydatów zaprezentowano w środę w Krakowie. Tymczasem tego samego dnia w Kielcach świętokrzyski poseł i szef Porozumienia w regionie Michał Cieślak, który także ubiega się o mandat europosła, ogłosił elementy swojego programu i złożył odważną deklarację.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje "Echa Dnia". Zaprezentowany w środę w Krakowie zestaw kandydatów w 100 procentach pokrywa się z tym, o czym pisaliśmy od dawna.

1. Była premier, obecnie wicepremier Beata Szydło związana z Małopolską.

2. Obecny eurodeputowany Ryszard Legutko związany z Krakowem.

3. Poseł z Opola i wiceminister sprawiedliwości, a także były kandydat na prezydenta Warszawy - Patryk Jaki.

4. Poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Świętokrzyskiego Dominik Tarczyński - wiceprzewodniczący Europejskich Konserwatystów w Radzie Europy.

5. Włodzimierz Bernacki, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wyborczego Tarnów.

6. Barbara Bartuś, pochodząca z Gorlic posłanka Prawa i Sprawiedliwości z okręgu Nowy Sącz.

7. Elżbieta Duda ze Skały niedaleko Krakowa, obecna poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu Kraków.

8. Poseł Michał Cieślak, szef Porozumienia Jarosława Gowina w Świętokrzyskiem.

9. Arkadiusz Mularczyk z Nowego Sącza - poseł Prawa i Sprawiedliwości,

10. Świętokrzyska poseł oraz wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

W prezentacji, która odbyła się w Krakowie, nie wziął udziału Michał Cieślak. Posła w regionie zatrzymały sprawy rodzinne oraz obowiązki służbowe. Parlamentarzysta zorganizował jednak konferencję prasową na Placu Artystów w Kielcach. Mówił o zmianie ustawy o samorządzie gminnym wzmacniającej pozycję sołtysa. Podczas spotkania z mediami padły także pytania o wybory do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem Michała Cieślaka lista Prawa i Sprawiedliwości jest mocna.

- Pani premier Beata Szydło jest kandydatem, który ustanowi rekord w tych wyborach. Trzymam za to bardzo mocno kciuki. Silnym kandydatem jest Patryk Jaki, który również w tym regionie wyborczym na pewno zdobędzie dobry wynik. Natomiast województwo świętokrzyskie musi pamiętać o tym, że musimy mieć swojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim. Silny głos człowieka, który pochodzi z naszego województwa, który tutaj przyjedzie, który zajmie się problemami województwa - mówił Michał Cieślak.

Zapowiedział ogłoszenie - jak to określił - szóstki zobowiązań z zakresu europarlamentarzysty. - Będą to propozycje, z których będę chciał się wywiązać w ciągu pierwszego roku. Jeżeli się z nich nie wywiążę, mogę zadeklarować, że złożę mandat. Pierwsza z tych propozycji - będę chciał promować województwo świętokrzyskie, zapraszać nasze instytucje do Brukseli, tam kłaść jak największą energię na to, żeby promować pod względem turystycznym, uzdrowiskowym, przedsiębiorczym właśnie nasze województwo świętokrzyskie. Będę również do województwa świętokrzyskiego zapraszał wysokich rangą urzędników w sytuacjach dla nas ważnych i w ramach programów, które będą ważne dla naszego województwa. To są pierwsze dwa punkty z mojej szóstki, natomiast kolejne cztery przedstawię na kolejnej konferencji prasowej - powiedział Michał Cieślak.

- Rolnictwo jest trzecim filarem i gospodarka żywnościowa i rolnictwo znajdą się w tej szóstce. Mogę zdradzić, że chciałbym w tej kadencji Parlamentu Europejskiego doprowadzić do tego, aby w nowej perspektywie budżetowej gospodarstwa rodzinne, gospodarstwa małe, z których głownie składa się Polska, uzyskały wyższy poziom dofinansowania do hektara niż pozostałe gospodarstwa. Z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że nie korzystają z tak zwanego efektu skali, z którego korzystają duże gospodarstwa rolne ze względu na to, że mają dużą produkcję, niższe koszty, taniej zakupują materiały do produkcji. Małe gospodarstwa rodzinne zajmują się ochroną środowiska, kultywowaniem dziedzictwa lokalnego, mają wyższe koszty ze względu na to, że są małe działki, często trzeba na nich nawracać robiąc zabiegi uprawowe i tak dalej. Więc te małe gospodarstwa poza tym, że wpływają na różnorodność regionu, wpływają na to, że region rozwija się w sposób zrównoważony. Po drugie te małe gospodarstwa cały czas utrzymują grunty rolne w tak zwanej dobrej kulturze, czyli na wypadek kataklizmu te grunty są gotowe do intensywnej produkcji rolnej. Mimo tego, że dziś ta produkcja rolna w większości przypadków w kontekście małych gospodarstw rolnych jest absolutnie nieopłacalna - dodał Michał Cieślak.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz. PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie