Liverpool FC - Atletico Madryt 2:3. Zobacz gole na YouTube (WIDEO). Liga Mistrzów 11-03-2020. Obszerny skrót meczu

DW
11. 03. 2020, Liga Mistrzów. 1/8 finału, mecz Liverpool FC - Atletico Madryt 2:3. Zobacz wszystkie gole na wideo! Obszerny skrót meczu UEFA Champions League.

Mecz lepiej zaczął Liverpool. Takiego gola strzelił dla tego zespołu Wijnaldum:

Ten gol doprowadził do dogrywki. Po 90 minutach było bowiem dla Liverpoolu 1:0, a w takim samym stosunku pierwsze spotkanie wygrało Atletico.

W 94. minucie meczu bramkę zdobył Roberto Firmino Było 2:0 i wydawało się gospodarze mają ten mecz w garści:

Atletico jednak zaczęło odrabiać straty. Marcos Llorente strzelił gola kontaktowego po fatalnym błędzie obrony The Reds. Już to trafienie dawało madrytczykom awans, a chwilę później Llorente doprowadził jednak do remisu. Oto oba jego gole:

A w doliczonym czasie gry do drugiej części dogrywki awans swojego klubu przypieczętował Alvaro Morata:

Obszerny skrót meczu:

***

W najciekawiej zapowiadającym się rewanżowym pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowanym na środę Liverpool FC podejmie przed własną publicznością Atletico Madryt i postara się odrobić stratę z pierwszego meczu.

Przed trzema tygodniami Atletico pokonało The Reds 1:0, a jedynego gola w tym spotkaniu strzelił wtedy Saul Niguez już w czwartej minucie tego spotkania.

Od tamtej pory madrytczycy nie radzili sobie jednak najlepiej. W trzech następnych meczach jakie rozegrali w lidze hiszpańskiej wygrać potrafili tylko jeden raz. 3:1 pokonali przed własną publicznością Villarreal, a następnie dwukrotnie remisowali: najpierw 1:1 z Espanyolem Barcelona, a następnie 2:2 z Sevillą.

W tabeli La Liga zajmują dopiero szóste miejsce, ale wciąż są blisko miejsc z top4, a ich zajęcie gwarantuje grę w Lidze mistrzów w przyszłym sezonie. W tej chwili do czwartego Realu Sociedad tracą zaledwie jeden punkt.

Dla Liverpoolu okres po porażce z Atletico także nie był łatwy. Zagrali później cztery spotkania, z których dwa wygrali i dwa przegrali. Pokonali w lidze West Ham United 3:2 i Bournemouth 2:1, ale przegrali także sensacyjnie 0:3 z Watfordem i była to ich pierwsza porażka w Premier League w tym sezonie. Dodatkowo ulegli oni również 0:2 Chelsea w Pucharze Anglii.

W tabeli ligi angielskiej wciąż jednak zdecydownaiie prowadzi - nad drugim Manchesterem City ma przewagę aż 25 punktów, która nawet wobec dziesięciu meczów, jakie pozostały do rozegrania obrońcom mistrzowskiego tytułu wydaje się być już absolutnie nie do odrobienia.

Dlatego Liverpool może się już niemal całkowicie skupić nad wygraniu Ligi Mistrzów. Ta sztuka na pewno nie będzie łatwa.

- Oczekuję od swojego zespołu więcej celnych strzałów. To, że nie strzelaliśmy celnie na bramkę wcale nie znaczy, że nie stwarzaliśmy okazji. Mieliśmy sytuacje, ale graliśmy przeciwko drużynie, która jest najlepsza na świecie w głębokiej obronie. Strzelili gola, ponieważ sprzyjało im szczęście, a nam nie. Czasami taki jest futbol. Bezbramkowy remis byłby wspaniałym rezultatem, ale wtedy również musielibyśmy zdobyć bramkę w rewanżu. Od początku wiadomo było, że mecz z Atletico będzie wielkim wyzwaniem. Oni nigdy nie wywieszają białej flagi, ale walczą do końca. My jesteśmy tacy sami, dlatego nasz pojedynek jest tak interesujący - powiedział przed spotkaniem z Atletico trener Liverpoolu, Jurgen Klopp.

Czy jego podopieczni będą potrafili odrobić straty?

Liverpool FC - Atletico Madryt NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Liverpool - Atletico odbędzie się w środę 11. marca. Transmisję z niego przeprowadzą w Polsce dwie stacje telewizyjne.

- Polsat Sport Premium - online dostępna za pośrednictwem platformy IPLAT.TV.

- TVP 1 - online będzie można oglądać za darmo na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP.STREAM.

Przewidywane składy:
Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane.

Atletico: Oblak - Trippier, Savic, Felipe - Lodi, Koke, Saul, Partey, Joao Felix - Correa, Morata.