Londyńczycy z wizytą w Wąchocku. Opowiadali o swoich...

  Londyńczycy z wizytą w Wąchocku. Opowiadali o swoich codziennych zajęciach i zwiedzali okolicę

  M.K.

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Goście z Angli nie omieszkali wypróbować sprzętów na siłowni w wąchockim gimnazjum.

  Goście z Angli nie omieszkali wypróbować sprzętów na siłowni w wąchockim gimnazjum. ©Monika Nosowicz-Kaczorowska

  Sześć osób z Londynu i delegacje z pięciu gmin w Polsce gościły w piątek w Wachocku. Wizyta to efekt programu "Młodzież ma wpływ", w realizacji którego Wąchock wiedzie prym w kraju.
  Goście z Angli nie omieszkali wypróbować sprzętów na siłowni w wąchockim gimnazjum.

  Goście z Angli nie omieszkali wypróbować sprzętów na siłowni w wąchockim gimnazjum. ©Monika Nosowicz-Kaczorowska

  Delegacje z Polski i Anglii zwiedziły zespół szkół w Wąchocku. Monika Nosowicz-Kaczorowska

  Delegacje z Polski i Anglii zwiedziły zespół szkół w Wąchocku.
  (fot. Monika Nosowicz-Kaczorowska)

  Do Wąchocka przyjechały delegacje młodych ludzi z pięciu gmin w Polsce biorących udział w projekcie "Młodzież ma wpływ", który ma na celu aktywizację młodych ludzi i zachęcanie ich do czynnego udziału w życiu społecznym i w działalności samorządowej. Odbywa się to poprzez organizację debat i spotkań poświęconych różnym ważnym dla młodych tematom czy działalności w młodzieżowych radach miast.

  Na spotkaniu w Wąchocku były delegacje młodych aktywnych ludzi z Adamowa w województwie lubelskim, Józefowa nad Wisłą, Stąporkowa, Starachowic, Głogowa Małopolskiego i oczywiście Wąchocka. Gośćmi specjalnymi była sześcioosobowa delegacja z Londynu: Yessica Catley i Alice Schweigert, doradczynie burmistrza do spraw współpracy z młodzieżą, Christopher Membu, stażysta w urzędzie dzielnicy Lewisham, Malcom Ball i Alan Wright - pracownicy do współpracy z młodzieżą oraz Kalbir Shukra z Uniwersytetu Londyńskiego. Obecni byli też przedstawiciele fundacji Civis Polonus, organizatora projektu "Młodzież ma wpływ" oraz współpracującej z nimi fundacji Pole Dialogu.

  - Działamy najaktywniej i dlatego zostaliśmy wybrani jako gospodarze spotkania wszystkich grup biorących udział w projekcie - wyjaśnia Sebastian Staniszewski, zastępca burmistrza Wąchocka.
  Młodzi ludzie w samo południe spotkali się w gimnazjum w Wąchocku. Przywitali ich gospodarze: zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Anna Podzielna z Młodzieżowej Rady Miasta w Wąchocku. Tam mieli okazję się zapoznać i zaprezentować skąd przyjechali i czym zajmują się w swoich lokalnych społecznościach. Młodzi ludzie zwiedzili gimnazjum, byli na siłowni szkolnej oraz hali sportowej. W szkolnej stołówce zjedli obiad, a następnie wzięli udział w warsztatach. W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przedstawiciele młodzieży, samorządów oraz nauczycieli mówili o swoich doświadczeniach i dokonaniach w ramach programu "Młodzież ma wpływ". Goście z Londynu dzielili się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji własnego programu "Młody burmistrz". Po spotkaniu młodzi ludzie, którzy do Wąchocka przyjechali z polskich gmin wrócili do domu, natomiast londyńczycy i przedstawiciele obu fundacji na nocleg zatrzymali się w gospodarstwie agroturystycznym Sabatówka w Wielkiej Wsi.

  W sobotę goście zwiedzali klasztor cystersów oraz wybrali się na spacer nad zalew. Po lunchu wyjechali z Wąchocka.
  Podczas warsztatów był czas, aby podzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji programu „Młodzież ma wpływ”. Monika Nosowicz-Kaczorowska

  Podczas warsztatów był czas, aby podzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji programu "Młodzież ma wpływ".
  (fot. Monika Nosowicz-Kaczorowska)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (15)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (15) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone