Dorota Kułaga
Łukasz Ciszek zajął 24 miejsce w rundzie kwalifikacyjnej na paraolimpiadzie w Tokio. W 1/16 finału powalczy 3 września Polski Komitet Paraolimpijski
W piątkowej rundzie kwalifikacyjnej na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio łucznik Startu Kielce Łukasz Ciszek zajął 24 miejsce i w 1/16 będzie walczył 3 września o 13.15 ze sklasyfikowanym na 9 miejscu tureckim zawodnikiem Sarikiem Savasem.

Łukasz Ciszek mieszka w Sułkowie w powiecie włoszczowskim, a reprezentuje Start Kielce.

-Łukasz ma duży potencjał. To jest jego debiut na igrzyskach paraolimpijskich i jednocześnie pierwszy start na ważnych międzynarodowych zawodach, bo nie rywalizował ani na mistrzostwach świata, ani na mistrzostwach Europy. Ale liczę na to, że pokaże się z dobrej strony - powiedział nam przed pierwszym startem Łukasza Ryszard Olejnik, jego klubowy trener w Starcie Kielce i jeden z trenerów w kadrze narodowej.

Łukasz wywalczył swoją szansę, konkurując z najlepszymi zawodnikami Polski i świata. Pokonał własne ograniczenia i bariery. Pozbierał się po ciężkim urazie, wypadku w pracy, który przewrócił cały jego świat. Każdego dnia walczy o siebie i realizuje swoje marzenia, od kilku lat zmagając się ze swoją niepełnosprawnością. Zajął się sportem, w którym osiągnął już bardzo wiele. Swoją postawą, wytrwałością i wolą walki staje się inspiracją dla innych.

Łukasz Ciszek w Tokio rywalizuje w kategorii open indywidualnego turnieju łuczniczego oraz w mikście z Mileną Olszewską. Łukasz przed startem słucha…Farben Lehre. Jest dumny z tego, że ma dwie córki i wspaniałą żonę. W wolnych chwilach słucha muzyki, zwłaszcza rocka. Najlepsze, co w życiu zrobił to… kupił motocykl - napisał w swojej charakterystyce dla strony Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.