Łukasz Herda Piłkarzem 5. Kolejki Hummel 4. ligi. Wybraliśmy też Jedenastkę Kolejki. Jest w niej trzech zawodników Staru Starachowice

Dorota Kułaga, MAC
Łukasz Herda został Piłkarzem 5. Kolejki Hummel 4 ligi.
Łukasz Herda został Piłkarzem 5. Kolejki Hummel 4 ligi. Neptun Końskie
W Jedenastce 5. Kolejki Hummel 4 ligi najwięcej, bo trzech, jest piłkarzy Staru Starachowice, samodzielnego lidera rozgrywek, który w meczu na szczycie 3:0 pokonał na wyjeździe Granat Skarżysko-Kamienna.

Jedenastka 5. Kolejki Hummel 4 ligi przedstawia się następująco: Łukasz Herda (Neptun Końskie) – Marcin Kaczmarek (Star Starachowice), Michał Kamiński (Alit Ożarów), Mateusz Wawrylak (Olimpia Pogoń Staszów), Piotr Stefański (Star Starachowice) - Patryk Kwiecień (Neptun Końskie), Włodzimierz Puton (Star Starachowice), Piotr Jedlikowski (GKS Rudki), Mateusz Rejowski (Wierna Małogoszcz) - Adam Zawierucha (Olimpia Pogoń Staszów), Paweł Rogula (Wierna Małogoszcz).

Piłkarzem 5. Kolejki Hummel 4. ligi został Łukasz Herda z Neptuna Końskie. Wielu widzi w nim najlepszego golkipera czwartoligowych rozgrywek. On sam, nigdy nie schodzi poniżej "przyzwoitego poziomu". W środę, w spotkaniu 5. kolejki spotkań o mistrzostwo Hummel 4. Ligi, Łukasz Herda znów pokazał ponadprzeciętne umiejętności. Bartłomiej Gad, prezes Neptuna, za konfrontację z GKS Zio-Max Nowiny chwali cały zespół gospodarzy: - Wszyscy zagrali naprawdę fajne zawody - komplementuje Gad, by po chwili dodać: - Decydujący moment miał miejsce w chwili, gdy Łukasz wybronił rzut karny. Od tej pory dostaliśmy skrzydeł, uwierzyliśmy w swoje umiejętności, wygrywając jak najbardziej zasłużenie z silnym przeciwnikiem. Sam Herda nie poprzestał na obronie rzutu karnego. W drugiej połowie potwierdził dobre przygotowanie broniąc dwukrotnie w sytuacji jeden na jeden. - Tak, grało mi się bardzo dobrze. Wypadliśmy znakomicie jako drużyna. Mam nadzieję, że od wygranej z Nowinami wejdziemy na drogę zwycięstw - podsumował bramkarz Końskich.

Łukasza Herdę komplementował też Dariusz Sapieja, sekretarz zarządu Neptuna. - Być może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby goście wykorzystali rzut karny, ale na wysokości zadania stanął kapitan drużyny Łukasz Herda. Obronił jedenastkę i to podcięło skrzydła zespołowi z Nowin. W końcówce meczu wybronił dwie sytuacje sam na sam, w 67 minucie sparował piłkę nad poprzeczkę, która zmierzała w światło bramki. I wreszcie w 83 minucie z jednego metra strzelał Kopyciński, ale Herda znów stanął na wysokości zadania i popisał się wspaniałą interwencją - powiedział Dariusz Sapieja.

Nagrodą dla "Piłkarza Kolejki" jest dwuosobowy voucher na baseny tropikalne w Kielcach. Wejściówka ufundowana została przez Binkowski Resort.