Łysica Akamit II Bodzentyn zwycięża z Pogonią Siedlce w Pucharze Polski. Hat trick Mirosława Kalisty

/KAR/
Mirosław Kalista (z lewej) zdobył hat tricka dla Łysicy Akamit II Bodzentyn w pucharowym spotkaniu z Pogonią Siedlce. Fot. Rafał Roman
W środę 25 lipca, w meczu rundy wstępnej B-klasowa Łysica Akamit II Bodzentyn pokonała u siebie drugoligową Pogoń Siedlce 5:1 i awansował do pierwszej rundy Pucharu Polski. Hat trick w tym spotkaniu dla Łysicy zdobył Mirosław Kalista, którego klub pozyskał z trzecioligowej Juventy Starachowice.

Łysica Akamit II Bodzentyn - Pogoń Siedlce 5:1 (4:0), Łukasz Szymoniak 23, Piotr Gardynik 31, Mirosław Kalista 34, 36, 89 - Wiktor Lach 70.

Łysica II: Dymanowski - Cichoń, Szymoniak, Kardas, Kozubek - Wojtal (77 Sadłowski), Trela, Drej, Ubożak (81 Michta) - P. Gardynik (89 Markowski), Kalista.

W 23. minucie Łukasz Szymoniak zdobył prowadzenie dla Łysicy, gdy po strzale z 40. metrów przelobował bramkarza gości. Już osiem minut później gospodarze strzelili drugiego gola. Bramkę po indywidualnej akcji prawą stroną boiska zdobył Piotr Gardynik. W 34. minucie po zamieszaniu podbramkowym Mirosław Kalista przejął piłkę i z ostrego kąta strzelił gola. Dwie minuty później, po akcji Dariusza Kozubka i Łukasza Ubożaka, Kalista w polu karnym otrzymał podanie i strzałem obok słupka po raz drugi pokonał golkipera Pogoni. Tuż przed zakończeniem meczu, w 89. minucie Kalista ograł piłkarza gości Chinonso Agu i zdobył swoją trzecią w tym meczu, a piątą dla Łysicy bramkę.

- Wynik jest zaskakujący. Nie spodziewaliśmy się, że możemy zagrać tak dobry mecz z drugoligową drużyną. Szczególnie w pierwszej połowi, gdy zdobyliśmy cztery bramki grało nam się bardzo dobrze i skutecznie. W zasadzie wykorzystaliśmy wszystkie swoje podbramkowe sytuacje - mówi Bogusław Dąbrowski, trener Łysicy.

W czwartek 26 lipca, o godzinie 15.30 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par pierwszej rundy Pucharu Polski, w której weźmie udział czternaście zwycięskich zespołów z rundy przedwstępnej oraz osiemnaście pierwszoligowych drużyn.

Pierwsza runda Pucharu Polski zostanie rozegrana w środę 1 sierpnia.