Łysica została rozgromiona przez Wisłę w wojewódzkich derbach

(KAR)
Fragment derbowego meczu Łysicy z Wisłą. O piłkę walczą gracz gospodarzy Dominik Chrzanowski (z lewej) i Wojciech Dziadzio. Rafał Roman
Łysica Bodzentyn do przerwy przegrywała z Wisłą Sandomierz 0:1. Po przerwie goście się rozstrzelali i zdobyli jeszcze cztery bramki

Łysica Bodzentyn - Wisła Sandomierz 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Michalski 42 min., 0:2 Michalski 56, 0:3 Maciej Stróżak 57, 0:4 Stróżak 61, 0:5 Michalski 76.

Łysica: Dymanowski 2 - Pawłowski 3, Szymoniak 3, Kardas 2 (77. Kupczyk 1), Płusa 2 - Mularczyk 3, Chrzanowski 2 (65. Grzegorski 1), Mech 2 (58. Dulęba 1), Maniara 3 (62. Rola nie klas.) - Michta 4, Anduła 3.

Wisła: Szewczyk 7 - Korona 7, Beszczyński 7, Sudy 7, Chorab 7 (78. Bażant 1) - Lampart 7 (65. Szepeta 2), Dziadzio 8 (65. Górny 3), Burzyński 7, Bukała 7 (76. Szustak 1) - Michalski 9, Stróżak 8.

Kartki: żółte: Burzyński (Wisła). Sędziował: Kamil Pastuszka (Starachowice). Widzów: 150.

W pierwszej połowie na boisku toczyła się wyrówna walka. Obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu podbramkowych okazji. W 42 minucie Mateusz Michalski wyprowadził na prowadzenie zespół z Sandomierza. Gracz Wisły przejął piłkę w środku boiska i po samodzielnym rajdzie z 20 metrów strzelił gola.

Po przerwie gospodarze rzucili się do ataku, aby odrobić jednobramkową stratę. Szybko jednak inicjatywę przejęli goście. W 56 minucie po raz drugi w tym spotkaniu Tomasza Dymanowskiego pokonał Michalski. W 57 minucie Wisła podwyższyła prowadzenie. Maciej Stróżak uderzył sprzed pola karnego pokonując golkipera Łysicy. Gospodarze próbowali zdobyć choćby honorową bramkę. W 58 minucie okazję miał Kamil Mech, który uderzał z dystansu. Po jego strzale golkiper Wisły Kamil Szewczyk odbił piłkę przed siebie. Przejął ją Dominik Chrzanowski, który posłał futbolówkę obok bramki. Goście poszli za ciosem i po chwili prowadzili już 4:0. W 61 minucie po dograniu Wojciecha Dziadzio, drugiego gola strzelił Stróżak. W 70 minucie bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Michta. Jego strzał zablokowali defensorzy z Sandomierza. W 76 minucie goście ustalili wynik spotkania. Po rajdzie lewą stroną boiska Mateusza Górnego, zagrał on do Michalskiego, który strzałem z 11 metrów umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

W drugiej połowie goście zagrażali Łysicy także po stałych fragmentach gry, jednak po żadnej z takich akcji futbolówka nie znalazła drogi do bramki ekipy z Bodzentyna.

Piotr Dejworek, Łysica: - Podobnie jak cały zespół, czujemy się strasznie przybici po tym spotkaniu. Do przerwy jedna sytuacja zadecydowała o prowadzeniu gości. W drugiej połowie zagrali oni bardzo dobrze i zasłużenie wygrali.

Jarosław Pacholarz, Wisła: - Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale przy kilku sytuacjach zabrakło skutecznego wykończenia. W pierwszym kwadransie drugiej połowy zdominowaliśmy przeciwników. Jestem bardzo zadowolony ze swojego zespołu.

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?