Maciej Fałdziński ustrzelił srebro w Mistrzostwach Polski Studentów w łucznictwie

/rzep/
Maciej Fałdziński ma za sobą kolejny udany start. W październiku zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Studentów w łucznictwie. Zawody odbyły się w Żywcu.

Strzelanie kwalifikacyjne na odległości 70 metrów dało studentowi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego trzecią pozycję. Taki sam wynik, 631 punktów uzyskał Tomasz Czyż z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. O miejscu w tabeli decydowała więc liczba trafionych dziesiątek, a celniej strzelał Maciej Fałdziński.

W pierwszym pojedynku nasz zawodnik spotkał się z Dawidem Michalskim z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wygrywając 6:0. Więcej kłopotów sprawił następny mecz, ale i tu Maciej Fałdziński odniósł zwycięstwo (6:4). Pojedynek o wejście do finału stoczył z reprezentantem Collegium Medicum w Bydgoszczy, a w rozgrywce o złoty medal spotkał się z Kasprem Helbinem. Po zaciętej walce, pojedynek zakończył się na korzyść zawodnika AWF Wrocław (6:4).

W barwach AZS UJK startowała także Aleksandra Baran, studentka Politechniki Świętokrzyskiej. W kwalifikacjach zajęła drugie miejsce, a zawody zakończyła z brązowym medalem. Wraz z Maciejem Fałdzińskim wywalczyła też brąz w konkurencji mikstów. Ostatni reprezentant Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Daniel Szkuta, zajął ósme miejsce.
Cała trójka na co dzień trenuje w Stelli Kielce.