Maciej Giemza zajął 11. miejsce na trzecim etapie Rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Maciej Giemza bardzo dobrze spisał się na trzecim etapie Rajdu Dakar.
Maciej Giemza bardzo dobrze spisał się na trzecim etapie Rajdu Dakar. Fot. Orlen Team
Bardzo dobrze spisał się pochodzący z Piekoszowa Maciej Giemza na trzecim etapie 43. Rajdu Dakar. Motocyklista ORLEN Team zajął wysokie 11. miejsce. Uczestnicy tej prestiżowej imprezy w środę mieli do pokonania 630 kilometrów ze startem i metą w Wadi Ad-Dawasir.

Zawodnicy mieli do przejechania pętlę wokół miasta Wadi ad-Davasir o długości 630 kilometrów. - To był trudny i wymagający technicznie odcinek, na którym nasza ekipa zmagała się z problemami ze sprzętem i trudnościami nawigacyjnymi. Mimo to wszyscy zameldowali się na mecie - informuje ORLEN Team.

Maciek Giemza, najmłodszy zawodnik w ORLEN Team, dojechał na metę jako jedenasty. Drugi z naszych motocyklistów, Adam Tomiczek, uplasował się na 33. pozycji.

Martin Prokop w duecie z Viktorem Chytką złapali dobry balans między nawigacją a prędkością. Ukończyli trzeci etap na 7. miejscu. Kuba Przygoński z Timo Gottschalk uplasowali się na 11. pozycji, co pozwoliło im utrzymać 5. miejsce w „generalce”.
Kamil Wiśniewski, mimo trudności z quadem, uplasował się na 12. pozycji. Przed nami najdłuższy odcinek rajdu. Już jutro zawodnicy będą mieli do przejechania 813 kilometrów, w tym 337 kilometrów odcinka specjalnego - informuje ORLEN Team.