Doktor Maciej Paweł Grzechnik, pochodzący z Ełku na Mazurach został nowym prezesem Stadniny Koni w Michałowie. Taką decyzję ogłosiła Agencja Nieruchomości Rolnych, właściciel michałowskiej stadniny w środę, 28 września.

Kandydatów na to stanowisko było trzech: Maciej Paweł Grzechnik, Wojciech Janowski oraz Ryszard Pazera. To oni przeszli do drugiego etapu konkursu, czyli rozmowy kwalifikacyjnej, która miała miejsce w środę, 28 września. Według Agencji Nieruchomości Rolnych najlepszy okazał się kandydat, mieszkający w Ełku. W uzasadnieniu czytamy: "W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się znajomością przepisów funkcjonowania spółek prawa handlowego, przepisów finansowo-księgowych, znajomością oraz wiedzą w zakresie działalności spółki. Przedstawił najlepszą koncepcję prowadzenia Stadniny Koni Michałów." 

Nowy prezes jest zootechnikiem z wykształcenia, posiada doktorat z tej dziedziny. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie. Był prezesem naukowego koła hodowców koni. Po studniach rozpoczął pracę w Stadninie Koni Żołędnica- Golejesko. W czasie pierwszych rządów PiS, w latach 2005-2007, był doradcą ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztofa Jurgiela.  

- Całe zawodowe życie spędziłem przy hodowli zwierząt, cały czas miałem styczność z końmi. Sprawowałem różnorodne funkcje: prezesa, dyrektora, byłem wiceprezesem Stadniny Koni Laski - opowiada Maciej Paweł Grzechnik. 

Od 2009 roku Maciej Paweł Grzechnik prowadzi własne gospodarstwo rolno-hodowlane. Jest aktywnym hodowcą koni trakeńskich.