forntuna
  Maciej Ponikowski był najlepszym strzelcem Ekomu Futsal...

  Maciej Ponikowski był najlepszym strzelcem Ekomu Futsal Nowiny w rozgrywkach I ligi futsalu

  Dorota Kułaga kulaga@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Maciej Ponikowski w minionym sezonie zdobył 29 bramek.

  Maciej Ponikowski w minionym sezonie zdobył 29 bramek. ©Futsal Nowiny

  W minionym sezonie zdobył 29 bramek.
  Maciej Ponikowski w minionym sezonie zdobył 29 bramek.

  Maciej Ponikowski w minionym sezonie zdobył 29 bramek. ©Futsal Nowiny


  Ekom Futsal Nowiny zajął czwarte miejsce w pierwszej lidze futsalu. Maciej Ponikowski trzecim strzelcem ligi, trener Piotr Lichota leci do Hiszpanii

  Ekom Futsal Nowiny zakończył sezon na wysokim czwartym miejscu z dorobkiem 36 punktów.

  W przyszłym sezonie będą jeszcze mocniejsi

  -Jestem zadowolony z tego wyniku. Dziękuję zawodnikom. Wykonaliśmy ciężką pracę i przyniosło to efekty. W przyszłym sezonie powinniśmy być jeszcze mocniejsi - mówił Piotr Lichota, szkoleniowiec zespołu z Nowin, który w przyszłym tygodniu wyjeżdża na staż do znanego hiszpańskiego klubu.

  Na stażu w futsalowym Realu Madryt

  -Będzie tam tylko dwóch polskich trenerów. Staż potrwa od 20 do 25 maja. To na pewno duże wyróżnienie. Będziemy w futsalowym Realu Madryt. W planie jest udział w treningach i półfinałowy mecz w mistrzostwach Hiszpanii w futsalu. Będzie okazja pogłębić wiedzę i zdobyć cenne doświadczenie - mówił nam Piotr Lichota, trener pierwszoligowego zespołu Ekom Futsal.

  Ponikowski trzecim strzelcem w lidze

  W zakończonym niedawno sezonie najlepszym strzelcem zespołu z Nowin był Maciej Ponikowski. Z dorobkiem 29 bramek był też trzecim strzelcem w klasyfikacji grupy II pierwszej ligi. Najwięcej goli zapisał na swoim koncie Sebastian Leszczak z Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu, który zdobył 36 bramek. O jedno trafienie mniej miał na koncie Michał Bartnicki z Polkowic. Jeśli chodzi o pozostałych strzelców Ekomu Futsal, to z 16 golami na koncie zakończył sezon Dominik Szymkiewicz, z 11 Tomasz Radomski i Bartłomiej Strzębski, a z 6 Damian Król.

  To był jego najlepszy sezon, drużyny też

  -To był zdecydowanie mój najlepszy sezon w przygodzie z futsalem. Z tą dyscypliną jestem związany od lat, ale profesjonalne treningi zacząłem cztery lata temu - mówił nam Maciej Ponikowski, który przez pewien czas trenował w Sparcie i Koronie Kielce, był też na kilku zajęciach piłkarskich GKS Nowiny. -Nie przekonało mnie duże boisko. Postawiłem na futsal i nie żałuję. Miniony sezon był najlepszy dla mnie i dla klubu. Mam nadzieję, że zdrowie będzie dopisywać i w następnych rozgrywkach powalczymy o wyższe cele - dodał Maciek.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie piłkarskie

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018