sportowy24
  Maciej Tataj do Korony? Mariusz Zganiacz do Piasta Gliwice...

  Maciej Tataj do Korony? Mariusz Zganiacz do Piasta Gliwice lub Arki Gdynia?

  Dorota KUŁAGA kulaga@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Brazylijczyk Edson w poniedziałek rozwiązał kontrakt z Koroną, pożegnał się z włodarzami klubu i wyjechał z Kielc.

  Brazylijczyk Edson w poniedziałek rozwiązał kontrakt z Koroną, pożegnał się z włodarzami klubu i wyjechał z Kielc. ©fot. Kamil Markiewicz

  Brazylijczyk Edson w poniedziałek za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Koroną. Kielecki klub jest natomiast zainteresowany Maciejem Tatajem, napastnikiem Dolcanu Ząbki, najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej ligi.
  Brazylijczyk Edson w poniedziałek rozwiązał kontrakt z Koroną, pożegnał się z włodarzami klubu i wyjechał z Kielc.

  Brazylijczyk Edson w poniedziałek rozwiązał kontrakt z Koroną, pożegnał się z włodarzami klubu i wyjechał z Kielc. ©fot. Kamil Markiewicz

  Jarosław Niebudek, wiceprezes Korony do spraw sportowych:

  Jarosław Niebudek, wiceprezes Korony do spraw sportowych:


  - Z Edsonem w poniedziałek rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron. Dariuszowi Kozubkowi i Mariuszowi Zganiaczowi w grudniu kończą się umowy, a jeśli chodzi o innych zawodników, to żadne oferty do naszego klubu nie wpłynęły. Oczywiście, szukamy wzmocnień. Jesteśmy zainteresowani Maciejem Tatajem z Dolcanu Ząbki. Kilku innych piłkarzy też jest w kręgu naszych zainteresowań.  Edson znalazł się w gronie siedmiu piłkarzy, którym trener Marcin Sasal zasugerował w niedzielę, żeby szukali sobie nowego pracodawcy.
  Brazylijczyk w poniedziałek był na rozmowach w klubie, doszedł do porozumienia z działaczami i rozwiązał kontrakt, który miał obowiązywać do 30 czerwca 2010 roku. Pożegnał się też z włodarzami Korony i wyjechał do Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że karierę będzie kontynuował w Brazylii.

  "ZGANI" MA OFERTY Z PIASTA I ARKI

  Jeśli chodzi o inne zmiany kadrowe, to jest już przesądzone, że klub nie przedłuży umowy z Dariuszem Kozubkiem. - Spodziewałem się takiej decyzji, nie mam do nikogo pretensji. Żałuję tylko, że jesienią nie zagrałem żadnego meczu w ekstraklasie - powiedział Darek Kozubek. Z końcem grudnia umowa wygasa też Mariuszowi Zganiaczowi. - Na razie nie doszliśmy do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, ale mój menedżer prowadzi jeszcze rozmowy. Ja będę w Kielcach między świętami a Nowym Rokiem. Jeśli zobaczę, że jestem potrzebny w Koronie, to zostanę. A jeśli nie, to wiosną będę grał w innym zespole - wyjaśnił popularny "Zgani". Wszystko wskazuje na to, że zawodnik ten opuści Koronę. Interesuje się nim Arka Gdynia, ma też ofertę z Piasta Gliwice.

  TRZY GRUPY TRENERA SASALA

  W niedzielę trener Marcin Sasal po raz ostatni w tym roku spotkał się z drużyną Korony. - Zespół został podzielony na trzy grupy. Jedna, która na pewno zostanie w klubie, liczy 14 zawodników. Druga to piłkarze, którzy muszą się liczyć z tym, że może przyjść ktoś, kto "wygryzie" ich z osiemnastki meczowej. Trzecia grupa to piłkarze, którym zasugerowałem, że będzie lepiej dla nich, jeśli znajdą sobie nowy klub. Na dziś liczy ona siedmiu zawodników. Niektórzy z nich mają długie kontrakty, włodarze klubu będą z tymi zawodnikami rozmawiać. Kadra naszego zespołu jest duża, więc chcemy ją trochę "przewietrzyć" i wzmocnić - powiedział trener Sasal.

  W tej siódemce, która ma sobie szukać klubów, oprócz Edsona, Kozubka i Zganiacza, znaleźli się Łukasz Nawotczyński - interesuje się nim Polonia Bytom, Krzysztof Gajtkowski - ma ofertę z Ruchu Radzionków, Litwin Paulius Paknys i Maciej Szajna. Na razie nie wiadomo, co będzie z Piotrem Misztalem, który ostatnio na zasadzie wypożyczenia grał w trzecioligowym Naprzodzie Jędrzejów. Działacze szukają mu klubu w wyższej klasie rozgrywkowej.

  CHCĄ POZYSKAĆ TATAJA

  Działacze i sztab szkoleniowy Korony myślą o wzmocnieniach. Trener Marcin Sasal widzi konieczność ściągnięcia zawodników na wszystkie pozycje, poza bramkarzami. Jednym z tych piłkarzy, na którym mu najbardziej zależy, jest 29-letni Maciej Tataj, który jesienią był mocnym punktem Dolcanu, prowadzonego przez trenera Sasala. Zdobył 12 bramek i jest najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej ligi. Tataj wcześniej grał między innymi w Okęciu Warszawa, Mazowszu Grójec i Polonii Warszawa. Interesują się nim też inne kluby ekstraklasy, ale osoba trenera Marcina Sasala, któremu ten zawodnik dużo zawdzięcza, może zdecydować o tym, że wybierze ofertę kieleckiej Korony.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wyniki

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Lotto Ekstraklasa

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do grupy mistrzowskiej
  Miejsce w grupie spadkowej
  1 Lechia Gdańsk Live 18 38 11 5 2 30-17
  2 Legia Warszawa Live 18 33 9 6 3 29-18
  3 Jagiellonia Białystok Live 19 32 9 5 5 33-28
  4 Piast Gliwice Live 18 30 8 6 4 26-20
  5 Wisła Kraków Live 19 29 8 5 6 33-28
  6 Korona Kielce Live 18 29 8 5 5 24-22
  7 Pogoń Szczecin Live 18 28 8 4 6 25-21
  8 Lech Poznań Live 18 27 8 3 7 25-23
  9 Zagłębie Lubin Live 19 24 7 3 9 30-30
  10 Arka Gdynia Live 18 23 6 5 7 26-24
  11 Cracovia Live 18 21 5 6 7 16-19
  12 Wisła Płock Live 19 19 4 7 8 27-34
  13 Miedź Legnica Live 18 19 5 4 9 21-35
  14 Śląsk Wrocław Live 18 17 4 5 9 25-27
  15 Górnik Zabrze Live 18 16 3 7 8 22-32
  16 Zagłębie Sosnowiec Live 18 12 2 6 10 22-36

  Galerie piłkarskie

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia