Magda Chołuj wyśpiewała Grand Prix na Międzynarodowym...

  Magda Chołuj wyśpiewała Grand Prix na Międzynarodowym festiwalu w Rydze

  Dorota KLUSEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Magdalena Chołuj była jedyną reprezentantką Polski na festiwalu w Rydze.

  Magdalena Chołuj była jedyną reprezentantką Polski na festiwalu w Rydze. ©archiwum prywatne

  Ponad 100 osób z 19 państw wzięło udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Riga Symphony 2013", który w dniach 5-9 grudnia odbywał się w stolicy Łotwy, Rydze. Jedyna przedstawicielką Polski była Magdalena Chołuj z Morawicy.
  Magdalena Chołuj była jedyną reprezentantką Polski na festiwalu w Rydze.

  Magdalena Chołuj była jedyną reprezentantką Polski na festiwalu w Rydze. ©archiwum prywatne

  Magda ze Stanisławem Zielińskim - dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, jedynym polskim jurorem na festiwalu w Rydze. archiuwm prywatne

  Magda ze Stanisławem Zielińskim - dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu "Majowa Nutka" w Częstochowie, jedynym polskim jurorem na festiwalu w Rydze.
  (fot. archiuwm prywatne )

  Artyści z Rosji, Litwy, Ukrainy, Finlandii, Włoch, Malty, Niemiec, Turcji, Estonii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Gruzji, Armenii, Białorusi, Uzbekistanu, Łotwy, Polski, Bułgarii i Mołdawii rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach muzycznych, takich jak: śpiew klasyczny-operowy, piosenka autorska, piosenka folklorystyczna, piosenka z tekstem łotewskiego artysty oraz hit światowy.

  W pierwszym dniu festiwalu wszyscy uczestnicy prezentowali swój kraj wykonując tradycyjną piosenkę w ojczystym języku. Polska "Szła Dzieweczka do laseczka" bardzo przypadła wszystkim do gustu, jak również drobne upominki promujące ojczysty region, którymi to uczestnicy wzajemnie się obdarowywali.

  "MIAŁAM DOBRY DZIEŃ"

  Uczestnicy byli surowo oceniani przez 22-osobowe międzynarodowe jury, w składzie którego byli muzycy, kompozytorzy i artyści ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Armenii, Gruzji, Rosji, Polski, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Białorusi, Estonii, Bułgarii i Turcji. Ocenie podlegały nie tylko umiejętności wokalne wykonawcy, ale również swoboda na scenie, czy strój.

  Podczas prezentacji konkursowych Magda zaprezentowała bardzo trudny utwór z repertuaru Charice Pempengco - "As Long As You're There", za wykonanie którego otrzymała od jurorów owacje na stojąco oraz najwyższą nagrodę festiwalu -Grand Prix. Zapytana, czym wprowadziła w zachwyt publiczność i sędziów, przyznała z uśmiechem: - Miałam dobry dzień. Wszystko dobrze mi wychodziło.

  POKONAŁA OGROMNĄ KONKURENCJĘ

  Sukces Magdy jest tym większy, że startowała w kategorii "World Hit" (światowy hit), w której była największa konkurencja i startowało najwięcej, bo aż 67 uczestników.

  Oprócz Grand Prix, nasza wokalistka otrzymała również trzy zaproszenia na festiwale do: Turcji, Gruzji i na Maltę oraz wiele gratulacji i słów uznania od jurorów. Koncert galowy festiwalu transmitowany był w telewizji łotewskiej oraz za pośrednictwem Internetu na cały świat. Magda wystąpiła również w Sejmiku Łotewskim i w szkole dla niewidomych.

  Magdalena Chołuj pochodzi z Morawicy. Uczy się w klasie II D w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Swój wokal kształci u Joanny Litwin w studiu "Blue Song" w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Udział na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Riga Symphony 2013" wyśpiewała podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Majowa Nutka" w Częstochowie.
  W gronie laureatów. archiuwm prywatne

  W gronie laureatów.
  (fot. archiuwm prywatne)


  Magdalena z tureckim jurorem Tolgą Gurdilem, od którego otrzymała zaproszenie na festiwal w Turcji. archiuwm prywatne

  Magdalena z tureckim jurorem Tolgą Gurdilem, od którego otrzymała zaproszenie na festiwal w Turcji.
  (fot. archiuwm prywatne)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka