Magda Linette wygrała z tenisową "jedynką" na świecie, Australijką Ashleigh Barty! Tenisistka z Poznania zagra w III rundzie French Open

Radosław Patroniak
Magda Linette jeszcze nigdy dotychczas nie wygrała z liderką rankingu WTA
Magda Linette jeszcze nigdy dotychczas nie wygrała z liderką rankingu WTA Fot. Internationaux de Strasbourg i Andrzej Szkocki
Magda Linette, z klubu AZS Poznań odniosła jedno z najważniejszych zwycięstw w swojej karierze. W czwartkowe południe pokonała w II rundzie wielkoszlemowego French Open, na korcie centralnym, Ashleigh Barty. 29-letnia poznańska tenisistka wygrała z Australijką 6:1, 2:2 i krecz rywalki. W III rundzie najlepsza sportsmenka ubiegłego roku w plebiscycie naszej redakcji zmierzy się z wyżej notowaną Tunezyjką Ons Jabeur.

Australijska tenisistka już od kilku tygodni ma problemy z wyleczeniem kontuzji uda. W Paryżu już w I rundzie prosiła o pomoc medyczną i ostatecznie wygrała z Amerykanką Bernardą Perą (partnerką deblową Linette w turnieju Roland Garros), ale dopiero w trzech setach. Konsultacji lekarskiej Barty zażyczyła sobie również w meczu z poznanianką. W niczym to jednak nie zmienia faktu, że będąca na fali wznoszącej Linette rozegrała świetny mecz.

W pierwszym secie druga rakieta w Polsce wygrała 30 punktów przy 15 rywalki. Panowała na korcie niepodzielnie, czego potwierdzeniem były cztery asy i kilka fantastycznych skrótów. Po pierwszej partii Barty na kilka minut opuściła kort i zaczęła grać nieco lepiej. Wygrała swoje gemy serwisowe, ale nie była w stanie zatrzymać naszej tenisistki przy jej serwisie. Przy stanie 2:2 przeprosiła Linette i poddała spotkanie, które już wcześniej toczyło się pod dyktando podopiecznej Dawida Celta, jej nowego szkoleniowca.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: