Magdalena Król, Nauczycielka Przedszkola 2019 Roku w...

  Magdalena Król, Nauczycielka Przedszkola 2019 Roku w powiecie staszowskim: - Od dzieci można się naprawdę wiele nauczyć

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Magdalena Król, Nauczycielka Przedszkola Roku 2019 z ukochaną rodziną: mężem Pawłem oraz synami Adamem i Mikołajem.
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Dorośli mogą się wiele nauczyć od dzieci. Przede wszystkim szczerości, uśmiechu na codzień, wrażliwości i pięknego okazywania uczyć. Tak uważa Magdalena Król, Nauczycielka Przedszkola Roku 2019, laureatka plebiscytu „Echa Dnia”.
  Niedawno rozstrzygnęliśmy plebiscyt „Echa Dnia” - „Przedszkole na medal”. W każdym powiecie to Państwo, nasi Czytelnicy wybieraliście zwycięzców w kategoriach: Przedszkole Roku, Nauczyciel Roku i Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna. Najwięcej głosów w kategorii Nauczyciel Przedszkola Roku 2019 w powiecie staszowskim otrzymała Magdalena Król, nauczycielka z Przedszkola numer 4, w Zespole Szkół numer 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Staszowie.

  Zaskoczenie i radość

  - Już sama nominacja zarazem mnie bardzo ucieszyła, jak i była niespodzianką. Dziękuję za nią bardzo, i dziękuję za oddane na mnie głosy. Za okazane mi zaufanie, którego postaram się nie zawieść - podsumowuje Magdalena Król, laureatka konkursu.

  Magdalena Król od 12 lat pracuje w zawodzie i jak mówi - nigdy na nudę nie narzekała. Obecnie uczy grupę 5 - latków w staszowskim Przedszkolu numer 4. Oprócz realizowania podstawy programowej, jej wychowankowie przygotowują piękne uroczystości, na które zapraszają rodziców, dziadków. W ciągu roku szkolnego jest ich naprawdę wiele. Dzieci poznają świat nie tylko w przedszkolnej sali, ale także na ciekawych warsztatach - ostatnio podczas Eko - Festynu w Rzędowie uczyły się o segregacji odpadów.
  Magdalena Król, Nauczycielka Przedszkola 2019 Roku w powiecie staszowskim: - Od dzieci można się naprawdę wiele nauczyć

  Każdy dzień jest przygodą

  - Praca z dziećmi daje mi wiele radości. Moje przedszkolaki są dla mnie inspiracją. Dzięki nim rozbudzam swoją kreatywność, uczę się cierpliwości. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że mam swój własny wkład w ich rozwój i wychowanie. Janusz Korczak twierdził, że „kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat”. I ja się z tym zgadzam. Obcowanie z dziećmi wzbogaca człowieka, wymaga bowiem patrzenia na świat oczami dziecka, co dla nas dorosłych bywa niezwykle trudne. Wciąż staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem. Codziennie razem odkrywamy to co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Wspólnie uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej najłatwiej osiągnąć sukcesy. Widząc jak moje przedszkolaki się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu, wiem że praca ma sens. Zadowolenie dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można dostać - mówi laureatka.

  Praca, która jest prawdziwą pasją

  Minęło już ponad 10 lat odkąd pani Magdalena rozpoczęła pracę jako nauczycielka - a wciąż mówi o niej jak o najlepszej rzeczy, która mogła się przydarzyć w życiu...Można powiedzieć, że w jej rodzinie to tradycja. Wybrała ten zawód dzięki mamie Zofii, która zaszczepiła w niej miłość do dzieci, cierpliwość i wiele ważnych zasad. Wpływ na to miała także jej ciocia znana polonistka, autorka książek Jadwiga Szyszka. Siostra pani Magdaleny - Małgorzata również wykonuje ten zawód tylko, że w Krakowie.

  - Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. Daje mi to ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że podjęłam słuszną decyzję i to jest to co chcę w życiu robić - podsumowuje Magdalena Król.




  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności





  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?



  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów