Magdalena Żmuda ze Stalowej Woli z tytułem Miss Lata w Golejowie

Dorota Klusek
Magdalena Żmuda – Miss Lata w Golejowie 2016. Krzysztof Krogulec
Ma 20 lat, piękny operowy głos i kocha pracę z dziećmi. Na co dzień mieszka w Stalowej Woli, ale właśnie wraz z bliskimi przebywa nad zalewem w Golejowie (koło Staszowa). W sobotę dała się namówić do udziału w konkursie z cyklu Miss Lata 2016 i zdobyła ten najważniejszy tytuł. Mowa o Magdalenie Żmudzie – Miss Lata Golejowa 2016.

Nad malowniczo położony zalew w Golejowie konkurs powrócił po sześciu latach. Kiedy byliśmy tu ostatni raz, w 2010 roku, zwyciężyła Amanda Słomińska, późniejsza finalistka konkursu Miss Polski 2014. Amanda to najlepszy dowód na to, że piękne dziewczyny są najlepszą wizytówką ziemi staszowskiej. Niestety tym razem w naszej zabawie zabrakło reprezentantek tego wyjątkowego regionu. Za to w gronie sześciu kandydatek najsilniejszą, bo aż trzyosobową reprezentację miał Kraków.

Dziewczyny w ogniu pytań
Dla każdej z dziewczyn był to debiut w wyborach miss, a decyzja o udziale w konkursie była niezwykle spontaniczna, więc tym razem postawiliśmy przede wszystkim na zabawę. Na dodatek pogoda nie rozpieszczała nas wysokimi temperaturami, co sprawiło, że zrezygnowaliśmy z prezentacji w kostiumach kąpielowych. Nie oznacza to, że kandydatki szybko znikły ze sceny. Najpierw musiały się zmierzyć z pytaniami zadawanymi przez prowadzącego zabawę, Michała Trzepałkę. Opowiadały więc o swoich zainteresowaniach, przygodzie z konkursem piękności, a także pokazywały swoich towarzyszy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że „jedyneczka”, czyli Karolina Bilska kocha jeździć na rolkach, „dwójeczka” – Magdalena Żmuda ma piękny operowy głos, a „siódemeczka” – Dominika Tuszyńska jest mistrzynią w przygotowaniu dań kuchni polskiej.
Temu wszystkiemu uważnie przysłuchiwali się jurorzy, którzy później musieli wymyślać dla dziewczyn zadania. Burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć zapytał „piąteczkę”, czyli Agnieszkę Kaczmarczyk z Krakowa, co jej się podoba w Golejowie i Staszowie, a co nie. Posypały się komplementy: - Jestem w Golejowie drugi raz i jestem zachwycona tym miejscem, przede wszystkim jest tu piękny zbiornik wodny, można wynająć rowerki, jest miejsce dla dzieci, więc mogą tu odpoczywać całe rodziny, jest gdzie zjeść. Miejsce godne polecenia! – mówiła Agnieszka.

Zadania dla jurora Jurka
Ale w wymyślaniu zadań przodował jak zwykle juror Jurek Mozolewski, reżyser, producent programów telewizyjnych i imprez. Tym razem jednak karta się odwróciła. Najpierw on pytał dziewczyny, później one pytały jego! Otrzymał niemal te same zadania, które wcześniej zadał kandydatkom: rysował więc, śpiewał, tańczył, a nawet zaplatał warkocz. W końcu zapytany przez jedną z kandydatek o to, jaką najbardziej szaloną rzecz zrobił w swoim życiu, odpowiedział: - Przyjechałem tu dziś, do Golejowa!
Zabawa, zabawą, jednak trzeba było wyłonić zwyciężczynię. Miss Lata w Golejowie została Magdalena Żmuda ze Stalowej Woli. Tytuł I Wicemiss Lata Golejowa zdobyła Aleksandra Wilk z Krakowa, a II Wicemiss – jej koleżanka, Agnieszka Kaczmarczyk. Dziewczyny otrzymały nagrody, a także zaproszenie do udziału w finale wyborów Miss Lata 2016, który odbędzie się 27 sierpnia na Rynku w Kielcach.

Rozśpiewana zabawa
W oczekiwaniu na rozpoczęcie wyborów Miss Lata w Golejowie czas umiały nam utalentowane wokalistki z klubu piosenki Rytm ze Staszowskiego Ośrodka Kultury. Karolina Szeleś, Eliza Tutak, Kasia Chodurek i Natalia Nowak zaprezentowały szeroki wachlarz swoich możliwości wokalnych i tak nas oczarowały, że postanowiliśmy zorganizować wyjazdową odsłonę Karaoke Summer Festivalu. Do walki stanęły Kasia, Eliza i Karolina i wszystkie przeszły do kolejnego etapu!

We wtorek zapraszamy do Klimontowa
A my już dziś zapraszamy na kolejne wybory z cyklu Miss Lata 2016. Najbliższy konkurs odbędzie się we wtorek, 16 sierpnia. Tym razem konkurs będzie jedną z atrakcji Jarmarku na świętego Jacka w Klimontowie. Już od godziny 17 czekamy na kandydatki pod sceną, na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Klimontowianka” w Klimontowie. Zabawa rozpocznie się o godzinie 18. Warto tego dnia przyjechać do Klimontowa na dłużej, ponieważ organizatorzy Jarmarku: Urząd Gminy w Klimontowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie przygotowali wiele atrakcji, w tym znakomitych koncertów. We wtorek muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc (początek tego koncertu o godzinie 22). Wstęp wolny!

Wideo

Dodaj ogłoszenie