Magiczny koncert dla trójki chorych dzieci. Podczas...

  Magiczny koncert dla trójki chorych dzieci. Podczas wydarzenia poznaliśmy też Latarnika

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Michał Szafrański otrzymał w tym roku tytuł Latarnika i czek na 5 tysięcy złotych od Bogusława i Małgorzaty Wypychewiczów.
  1/4
  przejdź do galerii

  Michał Szafrański otrzymał w tym roku tytuł Latarnika i czek na 5 tysięcy złotych od Bogusława i Małgorzaty Wypychewiczów. ©archiwum fundacji

  9 grudnia scenę włoszczowskiego Domu Kultury zaczarowali świętokrzyscy artyści. Wszystko po to, aby pomóc trójce podopiecznych Fundacji Jesteśmy Blisko. Tym razem to właśnie na ich rehabilitację fundacja zbierała pieniądze.
  Moc atrakcji dla ciała i ducha

  W tym roku IV Wielkiemu Koncertowi Charytatywnemu towarzyszyła niezwykła oprawa. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych uczestników imprezy i specjalnie na tę okoliczność pojawiła się wioska świętego Mikołaja. – To wspaniale, że ktoś pomyślał też o tych najmłodszych. Samo spotkanie z Mikołajem to dla nich wielka frajda – mówiła pani Ania, uczestniczka imprezy.

  To nie jedyna atrakcja, jaka czekała w tym dniu na widzów. Restauracja Villa Aromat przygotowała grzańce i przekąski, aby nieco rozgrzać tę zimową atmosferę. – Chcieliśmy stworzyć prawdziwie świąteczną atmosferę, dlatego pojawiliśmy się z daniami, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem – opowiadała Małgorzata Grzybek, menadżer Villi Aromat.

  Wszystkiemu towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez uczniów liceum. – Postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego wydarzenia i przekazać dekoracje wykonane przez naszych wychowanków – twierdziła Bożena Kaczor, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

  Dotarli do tysięcy odbiorców

  Na włoszczowskiej scenie Domu Kultury pojawili się świętokrzyscy artyści. – W tym roku na naszej imprezie wystąpiło trzynastu wykonawców – byli to zarówno soliści, jak i zespoły. Niektórzy po raz pierwszy z nami współpracowali. Bardzo im za to dziękujemy i jesteśmy wdzięczni, że co roku są z nami – podkreślała Iwona Dobosz, prezes zarządu fundacji.

  Śledzić poczynania muzyków można było zarówno na widowni, jak i na telebimie przed Domem Kultury, a także w Internecie. – Chcieliśmy dotrzeć do wszystkich, stąd pomysł transmisji on-line, by każdy, kto chciał być z nami w tym szczególnym dniu i świętować, mógł mieć taką możliwość – wyjaśnia Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca Rady Fundacji Jesteśmy Blisko.

  Transmisję na żywo przed ekranami monitorów obejrzały w Internecie 2322 osoby! – To ogromny sukces. Jesteśmy zaskoczeni, że taka rzesza internautów była zainteresowana naszym wydarzeniem – dodaje pani Małgorzata.

  Cel został osiągnięty

  W tym roku celem IV Wielkiego Koncertu Charytatywnego Fundacji Jesteśmy Blisko było zebranie pieniędzy na rehabilitację trójki niepełnosprawnym podopiecznych: Mai, Bartoszka i Kamilka.

  – Wiemy, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem kosztuje – nie tylko wymaga nakładów finansowych, ale i ogromnego zaangażowania ze strony opiekunów, dlatego postanowiliśmy im pomóc – wyjaśnia przedstawicielka fundacji. – Pieniądze nadal są liczone, ale już teraz wiemy, że cel został osiągnięty i nasze maluchy będą mogły przez rok korzystać z domowej opieki fizjoterapeutycznej – dodaje.

  Do sukcesu i zebrania potrzebnej kwoty przyczyniły się lokalne firmy oraz mieszkańcy. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie. To dla nas bardzo ważne – podkreśla Elżbieta Tołwińska, opiekunka prawna Bartoszka. – Dziękujemy wszystkim darczyńcom i cieszymy się, że odpowiadają na nasz apel. To przecież dzięki nim możemy działać oraz pomagać potrzebującym – mówi Iwona Dobosz.

  Latarnik z Nieznanowic

  Stałym elementem corocznego koncertu charytatywnego fundacji jest wybór tak zwanego Latarnika - człowieka, który swoim przykładem rozświetla i wskazuje drogę innym. Chyba nikt nie zasługiwał bardziej na tę nagrodę w tym roku, niż człowiek, który z niepełnosprawnością zmaga się na co dzień, a mimo to pomaga innym, w tym osobom pełnosprawnym.

  – Do fundacji wpłynęło dwanaście zgłoszeń, a spośród nich jury wyłoniło trzech znakomitych finalistów. Wybór był naprawdę trudny – opowiadał Bogusław Wypychewicz, założyciel Fundacji Jesteśmy Blisko. Do finału przeszły trzy osoby: Katarzyna Kuzincow, Grzegorz Mikołajczyk oraz Michał Szafrański. Internauci zdecydowali, że tytuł Latarnika 2016 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych do wykorzystania na cele charytatywne powinien otrzymać Michał Szafrański, radny Rady Miejskiej, sołtys Nieznanowic i prezes Stowarzyszenia Sprawniejsi. I tak się stało.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARDZOENIE - SPRAWDŹ

  ŻYCZENIA NA BOŻE NARDZOENIE - SPRAWDŹ