Maja i Kornel - oto świąteczne gwiazdeczki w powiecie skarżyskim! Nagrodziliśmy laureatów akcji [ZDJĘCIA]

NT
Oto nasze świąteczne gwiazdeczki - Maja Lulkowska i Kornel Michta Dawid Łukasik
Za nami wielki finał akcji Echa Dnia „Świąteczne gwiazdeczki”. W poniedziałek, 17 grudnia w Galerii Echo w Kielcach poznaliśmy laureatów w powiecie skarżyskim oraz całym województwie świętokrzyskim. Przy asyście świętego Mikołaja zostały wręczone im nagrody.

Do akcji „Świąteczne gwiazdeczki”, którą Echo Dnia organizowało po raz pierwszy, zgłosiło się około 78 dziewczynek i 53 chłopców z naszego powiatu. Wszystkie zdjęcia radosnych dzieci zamieszczaliśmy w galerii na naszym portalu. Tu także trwało głosowanie, którego zakończyło się w piątek, 14 grudnia. Dziewczynka i chłopiec z pierwszych miejsc w powiecie skarżyskim wzięli udział w sesji fotograficznej - te zdjęcia ozdobiły dzisiejszą okładkę Echa.

A tak bawiły się nasze gwiazdeczki podczas uroczystości wręczenia nagród:

Laureaci - dziewczynki

Najwięcej głosów spośród wszystkich dziewczynek w naszym powiecie zdobyła Maja Lulkowska ze Skarżyska. W tym roku Maja obchodzić będzie swoje pierwsze Święta Bożego Narodzenia, dodatkowo dziewczynka w wigilię skończy 7 miesięcy. Maja dzielnie pozowała do zdjęć ze świętym Mikołajem. - Córka najbardziej lubi bawić się turlając na podłodze. Uwielbia oglądać też bajki. Jej ulubioną jest “Bal słówek”, mogła by oglądać przez cały dzień - mówi mama.

Drugie miejsce zajęła Lena Antonina Rodzeń ze Skarżyska. Jak pisze jej mama, Patrycja - Lenka jest pogodnym i bardzo radosnym dzieckiem o pięknych oczach i niezwykłym uśmiechu. Już 11 stycznia dziewczynka skończy 2 lata. Lubi bawić się pluszakami, do jej ulubionych należą te z serii Świnka Peppa. W przyszłym roku Lena idzie do żłobka - bardzo lubi towarzystwo innych dzieci . - Gdy tylko w pobliżu są inne dzieci Lena zapomina o rodzicach - mówi jej mama.

Trzecie miejsce zajęła 10-letnia Weronika Dziewit ze Skarżyska. - Weronika oddała swoje piękne długie włosy dzieciom chorym na raka. Mimo swojego młodego wieku zrobiła to w pełni świadomie, aby to, co było dla niej tak cenne, choć trochę pomogło innym w walce z chorobą. To bardzo mądra i wrażliwa dziewczynka, jestem z niej bardzo dumna - opisywała mama dziewczynki.

Laureaci - chłopcy

Najwięcej głosów wśród chłopców w powiecie skarżyskim zdobył Kornel Michta z Klonowa w gminie Łączna. Chłopiec jest niezwykle wesoły, uwielbia także towarzystwo innych dzieci i zabawę z nimi. Jak zdradziła nam jego mama, Kornel bardzo lubi też rozrabiać. Ale najbardziej lubi oglądać bajkę „Masza i Niedźwiedź”. - Trudno go wtedy odciągnąć od telewizora - śmiała się mama chłopca.

Drugie miejsce w powiecie zajął Tymon Kwiatkowski z Suchedniowa. Jak zdradza jego mama, Tymcio pierwszy raz będzie obchodził Święta Bożego Narodzenia. 14 grudnia skończy 7 miesięcy. Jest bardzo żywiołowy i energiczny. Jak mówi jego mama, czasem ciężko go opanować, wszędzie go pełno. Jest bardzo towarzyski, nie boi się ludzi. Jego rodzicie posiadają kota i dwa psy z którymi Tymon świetnie się dogaduje i lubi się bawić.

Na trzecim miejscu znalazł się trzymiesięczny Marcel Rusek. Chłopiec mieszka w Szydłowcu. Jak opisuje go jego mama, Marcel jest cudownym i pogodnym dzieckiem.

Wideo