Mała Ojczyzna - Gmina Wiślica

Materiał informacyjny Gminy Wiślica
Gmina Wiślica. Kolejny rok pełen inwestycji!

Bieżący rok to dla Gminy Wiślica czas intensywnej i wzmożonej pracy. W ramach naszych możliwości finansowych, ze wsparciem funduszy zewnętrznych, realizowaliśmy m.in. następujące zadania inwestycyjne:

Wodociąg Łatanice – Skorocice

Zakończono prace związane z modernizacją sieci wodociągowej na terenie Gminy Wiślica polegającej na budowie odcinka wodociągu Skorocice – Łatanice w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Dzięki unijnemu wsparciu wybudowano 760 m wodociągu.

DPS i Biblioteka

Dobiegają końca prace remontowe Domu Pomocy Społecznej w Gorysławicach. W najbliższym czasie budynek zostanie w pełni wyposażony. Koszt zadania to niespełna 2 mln. 200 tys. zł. Na ukończeniu są również roboty budowlane przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, których wartość opiewa na kwotę 2mln 555 tys.zł.

Budynki nad Nidą

Zmierza ku końcowi także termomodernizacja budynków na terenach rekreacyjnych nad rzeką Nidą. Polegała ona na dociepleniu ścian i stropów 2 budynków, wymianie okien i drzwi oraz montażu instalacji fotowoltaicznej i klimatyzacji.

Oświetlenie uliczne

Zakończyły się prace związane w wymianą oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Wiślica. W ramach projektu wymieniono 1050 opraw oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne LED-y. Zadanie obejmowało także montaż pięciu lamp solarno-wiatrowych. Wartość całego zadania opiewa na kwotę 2 mln 596 tys.zł.

Świetlice wiejskie

W ostatnim okresie kontynuowano remonty kolejnych świetlic na terenie gminy. W ramach zadań wykonano m.in. rozbudowę i modernizację instalacji elektrycznych, montaż źródeł światła i osprzętu elektrycznego, malowanie pomieszczeń, układanie płytek, modernizację instalacji wodnokanalizacyjnej oraz montaż klimatyzatorów. Prace prowadzone były m.in. w świetlicach w Hołudzy, Chotlu Czerwonym, Gorysławicach oraz Skotnikach Dolnych.

Nowa stołówka w ZSP w Wiślicy

Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” a także wsparciu samorządu udało się zmodernizować, gruntownie wyremontować i pięknie odnowić kuchnię oraz stołówkę szkolną. Za otrzymane wsparcie został zakupiony nowoczesny sprzęt AGD oraz meble, dzięki czemu uczniowie spożywają pyszne posiłki w przyjaznej atmosferze.

„Laboratoria Przyszłości”

Wszystkie działania podejmowane przez szkołę oraz samorząd zmierzają do wzbogacania bazy dydaktycznej, przyczyniają się do lepszego, na wyższym poziomie dostępu do edukacji, również dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości. Uczniowie mają szanse na rozwój swoich umiejętności i zainteresowań poprzez dostęp do ciekawych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Dlatego też został złożony wniosek o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki otrzymanemu wsparciu został zakupiony nowoczesny sprzęt, w tym drukarka 3D, który uatrakcyjni zajęcia szkolne takie jak lekcja techniki, lekcja plastyki, koła zainteresowań czy też zajęcia świetlicy szkolnej.

Przebudowa dróg gminnych

Korzystając z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowano drogę gminną wraz z odcinkiem drogi wewnętrznej w miejscowości Koniecmosty. W ramach zadania została wykonana nawierzchnia, zjazdy, odmulono istniejące rowy, umocniono skarpy i dna rowu oraz utwardzono pobocza.

Zakończyły się również prace przy drodze gminnej w Wawrowicach, gdzie przebudowano skarpę oraz nawierzchnię drogi wewnętrznej w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Prace obejmowały przede wszystkim umocnienie skarp płytami ażurowymi, wykonano nową nawierzchnię oraz pobocza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie