Wybierz miasto:
  Mała Oliwia ze Stąporkowa zbiera na rehabilitację....

  Mała Oliwia ze Stąporkowa zbiera na rehabilitację. Przynieście zakrętki!

  redakcja

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Małą Oliwię możemy wspierać przynosząc zakrętki do Echa Dnia.

  Małą Oliwię możemy wspierać przynosząc zakrętki do Echa Dnia.

  Oliwia ze Stąporkowa przyszła na świat o wiele za wcześnie. Teraz na dwa i pół roku i za sobą już kilka skomplikowanych operacji, nadal potrzebuje stałej wielospecjalistycznej opieki medycznej i intensywnej rehabilitacji i pomocy. Zmaga się także z epilepsją, która utrudnia jej rozwój. Jej mama, Paulina Nowek organizuje zbiórki zakrętek. Echo Dnia dołącza się do akcji.
  Małą Oliwię możemy wspierać przynosząc zakrętki do Echa Dnia.

  Małą Oliwię możemy wspierać przynosząc zakrętki do Echa Dnia.

  Mała Oliwka zmaga się z wieloma niepełnosprawnościami od dnia narodzin. Przyszła na świat w 23 tygodniu ciąży, ważyła zaledwie 650 gram. Zaraz po narodzinach zmagała się z wieloma schorzeniami, musiała przejść kilka poważnych operacji, w tym wszczepienie zbiornika Rihama oraz zastawki komorowo - otrzewnowej. Zmaga się także z epilepsją, która utrudnia jej rozwój.
  Jej rodzice bardzo się starają, by zapewnić córeczce jak najlepszy rozwój.
  Ale niestety wszystkie potrzebne urządzenia, jak i leczenie i rehabilitacja kosztują. Wpadli na pomysł, by zbierać zakrętki. - Dzięki licznym zbiórkom zakupiliśmy już specjalistyczny wózek spacerowo - inwalidzki, który kosztował 15 500 złotych. Sporym wydatkiem był też pionizator, którego Oliwka potrzebowała, a kosztował prawie 10 tysięcy złotych - mówi mama.

  Dziewczynka wymaga systematycznej rehabilitacji, wizyt lekarskich u specjalistów, na które jeżdżą do Kielc i do Warszawy. - Obecnie zbieramy na dalsze leczenie, rehabilitację i turnusy rehabilitacyjne -przekazuje mama.

  Jak zaznacza, Oliwia jest bardzo pogodnym dzieckiem, grzecznym. Dzielnie znosi wszystkie wizyty u lekarzy, ćwiczenia. Lubi dziecięce wygłupy i śmiechy. - Bardzo lubi spędzać czas ze swoim ukochanym tatą. Czeka aż wróci z pracy, „opowiada” mu wszystkie przeżycia - opowiada pani Paulina. Mama zajmuje się córeczką nieustannie każdego dnia. Dba o rehabilitację, organizuje wizyty u specjalistów.

  W przyszłym tygodniu rodzice z Oliwią wybierają się na spotkanie z profesorem od terapii komórkami macierzystymi z nadzieją, że dziewczynka będzie mogła być nimi leczona.

  Choć rodzice bardzo się starają, sprostanie wszystkim wydatkom jest bardzo trudne. Zwracają się do czytelników z prośbą o nakrętki.

  W samych Końskich można je przynosić do wielu miejsc, między innymi do Miejsko - Gminnego Domu Kultury przy Mieszka I 4, klubu Neptun, klubu Balans koło ZUSu, przy ulicy Partyzantów 13, przedszkoli Bajkowa Kraina przy Towarowej 4 oraz Akademia Przedszkolaka przy 1 Maja 13; Szpitala Specjalistycznego świętego Łukasza na półpietrze koło przychodni; Szkoły Podstawowej numer 2 przy ulicy Polnej 6. Ponadto zbiórki trwają w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli. Akcja trwa także w Stąporkowie -tu zbierają wszystkie przedszkola, szkoły, Urząd Miasta i kilka sklepów, piekarnia Batmar oraz przychodnie.

  - Wielką pomocą w zbiórkach są Anna Zacharska z Pomykowa i Renata Cisek ze Stadnickiej Woli - docenia pani Paulina.
  W zbieranie włącza się Echo Dnia z akcją Uśmiech Dziecka. Każdy jej uczestnik podczas Kinderbalu, który odbędzie się w Galerii Korona w Kielcach 25 sierpnia, może przekazać nakrętki dla Oliwii. Pudełko na nie stoi już w biurze konkursów w Kielcach.


  Oliwię wspiera także Fundacja dzieciom "Zdążyć z Pomocą", ulica Łomiańska 5, 01 - 685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 24900005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 30282 Nowek Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

  -Ta fundacja przekazuje nam całą wpłaconą sumę. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy - mówi Paulina Nowek.

  W przypadku pytań można dzwonić do mamy - numer 512 628 108.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Piękne WAGS podczas world cup 2018 w Rosji [zdjęcia]

  Wiemy jakim jesteś typem gościa weselnego! QUIZ


  Zakazane pamiątki z wakacji - tego nie przywieziecie do domu!
  TOP 18 zasad postępowania w czasie burzy

  To jedne z najdłuższych wakacji! Zobacz wakacyjne memy!
  Jesteś świeżo upieczonym kierowcą? Tych błędów się wystrzegaj  ZOBACZ TAKŻE: "Pitbull. Królowa chuliganów". Patryk Vega po raz pierwszy o nowym "Pitbullu". Jaki będzie? - Rewolucyjny pomysł


  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Jedzenie i zabawa

  Na językach