Wybierz miasto:
  Manifestacja ratowników z całej Polski w Kielcach!

  Manifestacja ratowników z całej Polski w Kielcach!

  /PG/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Manifestacja ratowników z całej Polski w Kielcach!
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Dawid Łukasik

  W poniedziałek od rana zjechali się do Kielc ratownicy medyczni z całej Polski. Protestowali przeciwko zwolnieniu ich kolegów z Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.


  Protest miał miejsce przed Świętokrzyskim Centrum Onkologii gdzie odbywała się sesja Sejmiku Województwa, któremu podlega Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

  PROTEST RATOWNIKÓW W KIELCACH. DLACZEGO RATOWNICY Z CAŁEJ POLSKI PROTESTOWALI PRZED ŚWIĘTOKRZYSKIM CENTRUM ONKOLOGII?

  Ratownicy z całej Polski protestowali w Kielcach przeciwko dyscyplinarnemu zwolnieniu ich kolegów ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Manifest miał w miejsce w poniedziałek, 29 stycznia, przed Świętokrzyskim Centrum Onkologii, gdzie odbywała się sesja Sejmiku Województwa, któremu podlega świętokrzyskie pogotowie. Była również poważna rozmowa z marszałkiem Adamem Jarubasem.

  W proteście wzięło udział niemal 100 ratowników z całego kraju, między innymi Warszawy, Lublina, Sanoka, czy Białej Podlaskiej. Nie zabrakło transparentów, na których można było przeczytać: „Karetka bez ratownika to tylko samochód” czy „Dyrekcjo, szanuj ratowników”. Głównym celem poniedziałkowego zgromadzenia było żądanie przywrócenia pięciu ratowników do pracy. Przypomnijmy, że trzech z nich zwolniono w same Święta Bożego Narodzenia, dwóch pozostałych w przeciągu kolejnych dwóch tygodni. Poszkodowani mężczyźni również pojawili się na proteście. - Już od dłuższego czasu ratownicy medyczni w Świętokrzyskim Centrum byli traktowani nie do końca poważnie – podkreśla Sebastian Wosik, jeden ze zwolnionych. - W ciągu ostatniego pół roku zostały nam zabrane spore dodatki w kwocie 400, 500 złotych. Gdy zaczęliśmy zabierać głos w tej sprawie i założyliśmy związki zawodowe, staliśmy się niewygodnymi osobami. Zwolniono dyscyplinarnie pięć osób, które zadawały pytania – wyjaśnia ratownik.

  ZOBACZ TEŻ: Sprawa zwolnionych ratowników. Dyrekcja przerywa milczenie (OŚWIADCZENIE)  Na pytanie, czy manifestacja ma na celu zaszkodzenie Marcie Solnicy, obecnej dyrektor pogotowia, Sebastian Wosik stanowczo zaprzecza. - Nikt nigdy o tym nie myślał. Ratownik medyczny to zawód wykonywany z powołania oraz pasji i nigdy nie próbowaliśmy nikomu dokuczyć czy zaszkodzić w jakikolwiek sposób. My po prostu chcemy godnie żyć, godnie zarabiać i być szanowanym – dodaje mężczyzna.

  Marszałek Adam Jarubas po sesji Sejmiku zaprosił przedstawicieli ratowników medycznych na rozmowę. W ręce marszałka złożona została petycja w sprawie przywrócenia do pracy zwolnionych mężczyzn. - To faktycznie gorący temat. Rozmawiałem z dyrektor Martą Solnicą, wkrótce po tym, jak do tych zwolnień doszło. Faktycznie ich termin okazał się wyjątkowo niefortunny i tego nie pochwalam – podkreślił Adam Jarubas. - Zapytałem Panią dyrektor czy były powody, by podjąć tak drastyczne decyzje i dowiedziałem się, że ma ona dowody na winę ratowników. Mnie one również przekonały, ale to Sąd Pracy wyda wyrok – poinformował marszałek.

  Co kierowało dyrekcją w sprawie zwolnienia mężczyzn? - Pracownicy zostali zwolnieni dyscyplinarnie za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i rażące naruszenie zasady zaufania oraz lojalności w stosunkach pracowniczych - wyjaśnia Marta Solnica.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  Osoby o tych imionach zdradzają częściej. Twoje imię znalazło się na liście?

  27 piłkarzy Korony po rundzie jesiennej. Od najgorszego do najlepszego

  Piękne piłkarki na pięknych zdjęciach. Wyjątkowa sesja Korony Handball Kielce

  Takich Kielc już nie ma. Zostały na fotografiach [DUŻO ZDJĘĆ]

  Najpiękniejsze świętokrzyskie sportsmentki [ZDJĘCIA]  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (115)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (115) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Jedzenie i zabawa

  Na językach