Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach przyjął święcenia kapłańskie. W mszy świętej uczestniczyła jego rodzina i przyjaciele

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Dorota Kułaga/Kamil Bielaszewski
Udostępnij:
Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach w sobotę przyjął święcenia kapłańskie. Uroczystej mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach przyjął święcenia kapłańskie. W mszy świętej uczestniczyła jego rodzina i przyjaciele

Mszy świętej przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, razem z nim koncelebrowali ją biskupi Marian Florczyk, Andrzej Kaleta oraz kapłani, również z tych parafii, z których pochodzą trzej diakoni, którzy przyjęli święcenia.

Do grona kapłanów diecezji kieleckiej w sobotę dołączyli Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach, Albert Pianka z parafii błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego z Grona 108 męczenników z Włoszczowy i Michał Stępień z parafii świętej Marii Magdaleny w Dobrowodzie w powiecie buskim.

- Cokolwiek świat myśli o kapłaństwie i kapłanach, musi wiedzieć, że nie jest ono dla nikogo nagrodą, ale jest darem i tajemnicą Bożego wyboru. A On nie lęka się ludzkich słabości, dlatego jest niebywale zobowiązujący. W każdych okolicznościach życia kapłan ma być wiernym świadkiem prawdy o Bogu, który objawia się nam w Jezusie Chrystusie w mocy Ducha Świętego – mówił w homilii biskup Jan Piotrowski.

Po przyjęciu święceń nowi kapłani koncelebrowali swoją pierwszą Eucharystię.

- Myślałem, że to będzie takie przeżycie, cały świat nagle zacznie jawić się w innych kolorach, a okazuje się, że działanie Pana Boga wyraża się w codzienności i normalności, we wszystkim, co przez sześć lat seminarium i całe swoje życie przeżywałem. To jest niezwykły dar, że możemy odkrywać Boga w takich ludzkich rzeczach, jak spotkanie z drugim człowiekiem, ale również i w Najświętszej Eucharystii, którą dziś po raz pierwszy dane nam było sprawować - powiedział ksiądz Marcel Musiał z parafii świętego Wojciecha w Kielcach.

Po mszy przed Bazyliką Katedralną były życzenia dla nowych kapłanów od rodziny, przyjaciół, znajomych, koleżanek i kolegów ze szkół, do których razem chodzili. -Kolejka była duża, ale utwierdza mnie to w przekonaniu, że kapłanem jestem dla ludzi. Jeżeli nie byłoby tu nikogo, moje kapłaństwo byłoby uboższe. Cieszę się, że oni są, cieszę się, że Pan Bóg w tej uroczystości wybrzmiał, że był na pierwszym miejscu. Chciałbym, żeby tak było w każdym dniu życia mojego i każdego kapłana - dodał ksiądz Marcel Musiał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie