Marcin Adamczyk, Grzegorz Rajca, Adam Siekierski - oto najskuteczniejsi radni powiatu staszowskiego

Agnieszka Kuraś
Marcin Adamczyk zdobył najwięcej głosów czytelników
Oceniliśmy pracę radnych po trzecim roku kadencji samorządów 2014-2018. Prezentujemy najlepszych, zdaniem Państwa, radnych powiatu staszowskiego.

PRZEJDŹ DO: WYNIKÓW OCENY RADNYCH

1. Marcin Adamczyk

Ma 31 lat. Naczelnik Urzędu Pocztowego w Bogorii. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Pęcławice. Członek Prawa i Sprawiedliwości od 2014 roku. Radny Rady Powiatu pierwszą kadencję. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomi, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach na kierunku Administracja. Student trzeciego roku na kierunku Zarządzanie i Coaching. Żonaty, żona Sylwia, córki: Gabriela, Wiktoria i Anastazja.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy oddali na mnie swój głos, a tym samym docenili moją pracę na rzecz powiatu. Jest to tym bardziej miłe, gdyż plebiscyt wygrywam po raz drugi z rzędu, to mobilizuje do dalszego działania na ostatni rok kadencji - podziękował Marcin Adamczyk.

- Jako radny staram się zawsze poruszać na komisjach i sesjach Rady Powiatu oraz na sesjach Rady Gminy, tematy i problemy z jakimi zgłaszają się do mnie mieszkańcy. Efekty są widoczne. Wystarczy spojrzeć na zakres prac, jakie były wykonane na terenie gmin Bogoria i Osiek przez okres trzech lat. W mijającym roku udało mi się przekonać Radę Powiatu do podjęcia rezolucji w sprawie remontu drogi wojewódzkiej Opatów- Stopnica na odcinkach Bogoria-Mostki oraz Staszów-Stopnica. Mam nadzieję, że Zarząd Województwa przychyli się do uwag zawartych w rezolucji, a wspomniana droga zostanie jak najszybciej wyremontowana na co od dawna liczą mieszkańcy – powiedział radny.

- Spraw do poruszania jest jeszcze bardzo wiele, lecz mam nadzieje, że w ostatnim roku mojej kadencji uda się zrealizować wszystkie zamierzone cele jakie postawiłem sobie przed rozpoczęciem sprawowania mandatu radnego.Cieszę się z faktu, że w plebiscycie dwa pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu. Czyżby „dobra zmiana” wkraczała również do naszego powiatu? – pierwsze efekty są już widoczne – dodał.

- Korzystając z okazji, na zbliżające się Święta pragnę życzyć wszystkim mieszkańcom powiatu przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Zaś kolejny rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń – życzył Marcin Adamczyk.

2. Grzegorz Rajca

Ma 43 lata. Mieszka w Sichowie Małym. Ma córkę Natalię uczennicę drugiej klasy liceum. Mandat radnego sprawuje trzecią kadencję. Pracuje w trzech komisjach: Komisji Rewizyjnej; Komisji Infrastruktury, Rolnictwa i Promocji Powiatu; Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki. Od dwudziestu trzech lat pełni służbę w Państwowej Straży Pożarnej w tym dziewiętnaście lat w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie. Obecnie jest Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.
Angażuje się w działalność społeczną, jest Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sichowie Małym, Komendantem Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rytwianach, członkiem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Sichów Mały „Sichowianie”. Interesuje się sportem głównie piłką nożną, ręczną oraz techniką z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa.

- Jest mi bardzo miło, że w tegorocznej ocenie Rady Powiatu mieszkańcy dostrzegli moją osobę. Za oddane głosy wszystkim serdecznie dziękuje, jest to dla mnie sygnał, że praca moja w Radzie Powiatu jest pozytywnie odbierana. Jednocześnie jest to mobilizacja do jeszcze większego wysiłku i pracy dla dobra mieszkańców naszej „Małej ojczyzny” - powiedział Grzegorz Rajca.

3. Adam Siekierski

Mieszka w Oleśnicy. Radnym Powiatu staszowskiego jest drugą kadencję. Pełni funkcję członka Zarządu Powiatu Staszowskiego. Obecnie jest na emeryturze. Za nim na nią przeszedł był kierownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Staszowie. Wcześniej pracował w Urzędzie Gminy w Oleśnicy. Jest doświadczonym samorządowcem. W latach 1990-2006 był wójtem Gminy Oleśnica. Był także radnym powiatu buskiego. Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnicy. Rodzinę stanowią: żona – Janina, dzieci – Ewa i Łukasz, wnuki – Patryk i Tomek.

ZOBACZ: KOBIETY O TYM IMIENIU SĄ NAJWIERNIEJSZYMI PARTNERKAMI [LISTA]

ZOBACZ TAKŻE: KOD protestował przeciwko faszyzmowi

(Źródło: gazetakrakowska.pl)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie