Mariusz Jurasik, Radosław Wasiak, Paweł Sieczka, znane piłkarki ręczne, prezes związku i biskup Marian Florczyk na spotkaniu w Kielcach

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Znane szczypiornistki na spotkaniu w sali konferencyjnej w Hali Legionów.
Znane szczypiornistki na spotkaniu w sali konferencyjnej w Hali Legionów. Dawid Łukasik
Udostępnij:
W Hali Legionów w Kielcach w poniedziałek odbyło się drugie spotkanie pokoleń świętokrzyskiej piłki ręcznej. Były znane zawodniczki i utytułowani szczypiorniści, trenerzy, działacze - prezes Związku Piłki Ręcznej, Henryk Szczepański oraz prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Stanisław Hojda. Nie zabrakło księdza biskupa Mariana Florczyka.

To była druga edycja tego wydarzenia. Pierwsze odbyło się dwa lata temu, rok temu spotkanie zostało odwołane z powodu pandemii, a teraz - na prośbę zawodniczek i zawodników - doszło do skutku. I trzeba przyznać, że jak na obecną sytuację, przyszło sporo osób. Byli między innymi trener Tomasz Strząbała, znany działacz Marek Adamczak, byli utytułowani szczypiorniści, gwiazdy tej dyscypliny sportu - Jan Piotrowicz, Mariusz Jurasik, Radosław Wasiak, Krzysztof Latos, Jacek Wołowiec, byli przedstawiciele szczypiorniaka z Sandomierza na czele z obecnym burmistrzem Marcinem Marcem oraz z Końskich i z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Radosław Wasiak o spotkaniu

Mocną reprezentacje miał kobiecy szczypiorniak, były między innymi Monika Kiniorska, Renata Wychowaniec, Barbara Kołodziej. -Bardzo się cieszymy, że to spotkanie doszło do skutku. Jest sporo dziewczyn, mamy co wspominać - mówiła z uśmiechem Monika Kiniorska, znana pod panieńskim nazwiskiem Gruba.

Monika Kiniorska o spotkaniu

Prezes Związku Piłki Ręcznej, Henryk Szczepański pogratulował tego spotkania świętokrzyskim włodarzom szczypiorniaka na czele z prezesem Stanisławem Hojdą. Wręczył też kilku osobom związkowe odznaczenia, a ksiądz biskup Marian Florczyk, wielki przyjaciel ludzi sportu, poświęcił sztandar Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Stanisław Hojda o spotkaniu

Po części oficjalnej zaczęły się luźne rozmowy o świętokrzyskiej piłce ręcznej, które poprowadzili dziennikarze Marek Cender i Piotr Rozpara, a później dalsze wspomnienia przy smacznym poczęstunku.

Wideo

Dodaj ogłoszenie