Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski zaakceptował plany rozwoju Uzdrowiska Busko-Zdrój. Jakie inwestycje do realizacji?

p
Marszałek Andrzej Bętkowski
Marszałek Andrzej Bętkowski
Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski zaakceptował plany rozwoju Uzdrowiska Busko-Zdrój przedstawione przez prezesa tej należącej do samorządu województwa spółki Wojciecha Lubawskiego. Jakie inwestycje zostaną skierowane do realizacji?

W czwartek odbyło się pierwsze w tym roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki „Uzdrowisko Busko-Zdrój” Obradom przewodniczył marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który występuje w roli jedynego właściciela przedsiębiorstwa. Podczas posiedzenia podjęto kilka uchwał ważnych dla dalszego rozwoju spółki w obszarze działalności leczniczej oraz uzdrowiskowej.

Jakie plany inwestycyjne przedstawione przez prezesa Wojciecha Lubawskiego zaakceptował Andrzej Bętkowski?

  • budowa nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej „Buskowianka” w Wełczu oraz rurociągów przesyłowych wód mineralnych
  • budowa budynku pralni „Uzdrowiska Busko-Zdrój” Spółka Akcyjna na terenie bazy Wełecz, który będzie pełnił funkcję pralni wodnej z barierą oraz pralni chemicznej
  • modernizacja oczyszczalni ścieków pokąpielowych
  • realizacja projektu polegającego na wsparciu profilaktyki zdrowotnej w regionie świętokrzyskim w zakresie wczesnego zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2.

Przypomnijmy. Województwo Świętokrzyskie jest jedynym akcjonariuszem „Uzdrowiska Busko-Zdrój” Spółka Akcyjna od czasu przejęcia tej spółki od Skarbu Państwa, co nastąpiło w styczniu 2013 roku w trybie komunalizacji na podstawie umowy nieodpłatnego zbycia akcji.

POLECAMY: BIZNES I PRACA

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Koniczynka

Tylko PSL !

G
Gość

fajnie

W
WŁADZIA Z BUSKA

po – PiS – owe WODY WŁADZY Z BUSKA: - część 1:

 

Trzeba zacząć od początku czyli od momentu jak sławna Krystyna JAMROZ dostała pospolitego KOPA W DOOPĘ od WŁADZY z BUSKA, a przed NIĄ JEJ poprzednicy z NASTĘPCAMI.

Poco daleko szukać skoro potwierdza to najnowsza historia władzy z Buska – wypier...niczyła ze stołka nawet była WOJEWODĘ (kwiecień, rok 2016).

Sama była już wojewoda rżnęła głupa do końca i wiedząc, ze jest emerytką władowała doopę na poprzedni stołek. Finał żądzy sukcesu był taki, ze była wojewoda dochrapała się hipotetycznego WYROKU DOŻYWOCIA i powinna być wdzięczna, iż KARY ŚMIERCI nie ma!

Władza z Buska uważa się za niezależną – na niczym jej nie zależy, szczególnie na rozwoju środowiska utrzymując ciemnotę od lat.

Władzy z Buska NIE ZALEŻY nawet na tym, aby pokazać, że jest normalna!

 

Ładując KASĘ nawet „SPONSORÓW” praktycznie w obce doopy władza z Buska pokazuje, ze wszystkich ma w doopie tak samo jak wszystkich profesorów będących w stanie wykonać „AVE MARIA” jednoosobowo wysłała na wieś z czego śmieje się nawet Wieś!

Brak rozwoju prowadzi do patologii, co potwierdziła była wojewoda z Buska awansując z PATOLOGII OPIEKI SPOŁECZNEJ na wojewodę!

 

Takie stanowisko daje duże pole poPiSu władzy z BUSKA drepczącej w miejscu i mogącej oglądać to, co inni potrafią, a czego władza z Buska pozbawia mieszkańców z dziećmi w szczególności.

Kwalifikując się do MELOMANÓW władza z Buska traci kontrolę nad wszystkim, bo mając jednego NAUCZYCIELA DO WSZYSTKIEGO WSZYSCY NIC NIE UMIOM, a z tych wszystkich wywodzi się władza z Buska co chwilę rżnąc głupa!

W efekcie nauczyciele rąbią kasę, a uczniowie rąbią DRZEWA, bo ino tyle umiom!

 

I tu może być po -PiS władzy z Buska, bo z NARĄBANEGO DREWNA może robić SKRZYPCE z zastosowaniem do prawdziwych ZAPASÓW Z MUZYKĄ!

I tak strugając głupka znowu władzy z Buska coś nie wyjdzie i wyjdą złóbcoki…

Upojona kolejnym pomysłem własnej twórczości i PIJANA SZCZĘŚCIEM SUKCESU degustując WINO ponownie nie będzie się czuła WINNA i w stanie UPOJENIA wdrapie się na dach ze złubcokami w ręku kręcąc wersję filmową „SKRZYPKA NA DACHU” hi hi hi …, którego sama nie NA – PiS – ała!

 

Mało było władzy z Buska wycierać doopy krajanom i musiała sięgnąć po światowe doopy łatając budżet, bo ino tyle umi.

 

Władza z Buska pokazując APARTAMENTOWCE „światowej sławy ustawi w nich pomnik CHOPINA dając poPiS własnej twórczości i Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostaną Made in Władza z Buska:

 

NA KIJ NAŁOŻONA FLASZKA PO CHOPIN VODKA, a pod spodem na-PiS: "FRYCEK KIJ CI W OKO".

Dołączona jest tez instrukcja obsługi pomnika: "TRZYMAĆ W ŁAZIENCE. WARSZAWIACY TEZ MAJA POMNIK CHOPINA W ŁAZIENKACH I SŁAWNY NA CAŁY ŚWIAT".

 

Robiąc reklamę festiwalowi Władza z Buska będzie paradowała z pomnikiem wznosząc okrzyki głosem wskazującym :"FRYCEK - KYJ CI W OKO, KYJ CI W OKO, KYJ CI W OKO...".

W
WLADZIA z BUSKA i WIEŚ

po – PiS – owe WODY WŁADZY Z BUSKA: - część 2:

Finał łatwy do przewidzenia – na koniec władza z Buska dostanie kopa w doopę identycznego jaka zasadziła wszystkim chcącym coś zrobić, a na wieść o czymś takim władza z Buska robiła … ino, że ze strachu!

I w tym przypadku znajdują zastosowanie wszystkie pomysły władzy z Buska, bo coraz więcej ludzi doedukowana SZKOŁAMI władzy z Buska TRĄBI ze śmiechu i to na „CZSZY CZTERY” żeby równo było!

 

Pchana międzynarodową sławą władza z Buska na międzynarodowych kulinariach pokaże prawdziwą sztukę serwując ŻEBERKA MIELONE z sałatką GŁUPIA WŁADZIA:

- półgłówki czosnku;

- półgłówki sałaty;

- półgłówki cebuli;

- półgłówki kapusty;

- półgłówki … wszystkiego…;

Wszystko olać, dokładni spieprzyć i bezmyślnie podać.

 

I jak co roku rozszerza się repertuar władzy z Buska z kulminacja 2017, gdzie niczym „JANKO MUZYKANT” zacznie się NPAIER...niczać skrzypcami, że hej!

 

Sam MAESTRO PENDERECKI stojący w kolejce aby iść w skarpetkach już powinien łapać się za głowę, a władza z Buska otwierając z klasa klasę skrzypiec powinna przewidzieć salę gimnastyczną, w której jest dużo miejsca nie dość, ze na zapasy z muzyką to jeszcze na napier...niczanie skrzypcami, ha ha ha … i oczywiście na „CZSZY CZTERY” żeby było równo od początku, a dalszy repertuar też bez zmian, bo do zalanych łzami pokonanych władza z Buska też będzie miała słowo pocieszenia: co? Znowu trąbicie?

I znowu trąbicie na „CZY CZTERY” tym razem ze śmiechu, bo wszystko da się WCISNĄĆ oprócz głupoty władzy z Buska nawet w ALEI GWIAZD, a wszyscy idą aleją, a LEJĄ … ze śmiechu na „CZY CZTERY”!

Co będzie jak władza z Buska będzie chciała zamontować a apartamentowcach np. bramy Jerozolimy Maestro? Nawet domofonów tam nie trzeba, a uroczyste wręczenie kluczy w szkole muzycznej.

W
WŁADZIA z BUSKA

po – PiS – owe WODY WŁADZY Z BUSKA: - część 3:

 

Oprócz pomnika CHOPINA Made in władza z Buska wszyscy uczestnicy otrzymają też SZKOŁĘ DYRYGOWANIA Made in WŁADZA BUSKA:

 

"ZACZYNAMY, CZSZY CZTERY".

 

Każdy, kto skończy taką szkołę jest już MISZCZEM i nie powinien się dziwić, ze się ludzie śmieja, a jak się naburmuszy, ze się ludzie śmieją będzie BURMISZCZEM, a wtedy już się nie zdziwi, że się ludzie śmieją.

Do tego dochodzi jeszcze najnowsza SZKOŁA GRY NA TROMBICIE jako wynik buskiego OKTOBER FEST z wymarzoną produkcją PIWA i minutowego pokazu obsługi folklorystycznego instrumentu.

Zauroczona własnymi pomysłami władza z Buska omamiona sukcesem na widok każdej flaszki zaczyna koncert: „TRĄBICIE”? - TAAAAK?, no to „CZSZY CZTERY”!

 

Wśród takich po – PiS – ów władzy z Buska powstały FOLKOWE WIRTUŁOZY umiące ino tyle, co same nauczyciele, czyli nic!

Wszystkie DYPLOMY WITRUŁOZÓW Made in Władza z Buska po - PiS – ze zrobiony w balona MAESTRO PENDERECKI po przeprowadzonej z Nim rozmowie na poziomie władzy z Buska, że w nagrodę bez konkursu zostanie DEREKTOREM MECHANIKA, bo takie BRAMY ODPIER...niczył, że sławne na całym świecie, a w tym Krakowie, to się ino marnuje!

I tu władza z Buska ma problem z otwarciem nie tylko festiwalu ale jego „Bram...” w szczególności, bo podobnie jak szuka „GRY WOJSKIEGO NA ROGU”, tak teraz szuka KLUCZA do „7 BRAM JEROZOLIMY”, a jeszcze ma chęć na „BRAMY RAJU UTRACONEGO”!

Z tego wszystkiego kolejny raz opier...nicza MAESTRO PENDRECKIEGO, że NIC NIE UMI, bo Bramy lepiej mu wyszły niż klucze, bo żadnym otworzyć się nie da tego ustrojstwa!

 

Jak zwykle wyczynom władzy z Buska przygląda się WŁADZIA z BUSKA; HELA z HELU no i oczywiście WIEŚ!

 

Jak zwykle pchając ludzi do kościoła władza z Buska zapomniała, że to w kościele w Busku księżulek ZERŻNĄŁ DZIECKO lub DZIECI i też w nagrodę przenieśli go na występy do innej Parafii, hi hi hi …, a to nie jedyny CUD jaki wydarzył się w buskim Kościele…

Sama zaś władza z Buska jak ŻEBRAŁA na przełomie XVII/XIX i XX wieku, tak zebra dalej, bo tylko tyle umi, a reszta załatwia se własne interesy kosztem władzy z Buska i całego środowiska i jak nic nie miała, tak nic nie ma, i jak nic nie umiała, tak nic nie umi nawet w XXI wieku.

W
WIEŚ

po – PiS – owe WODY WŁADZY Z BUSKA: - część 4:

Władza z Buska z radości, że rżnie głupa na międzynarodowych kulinariach dostanie pomieszania zmysłów - nie pierwszy raz.

Niesiona manią wielkości ponownie będzie chciała zrównać się ze Stolicą i z PARKU ZDROJOWEGO zrobi ŁAZIENKI, w których będzie panował smród, brud, bo jedyną wodą do spłukiwania będą opady atmosferyczne..., a co, WARSZAWIACY MAJOM ŁAZIENKI w parku - władza z Buska TEŻ! hi hi hi …

Takie TALENTY na miarę światowa, a nie świętokrzyską …

Jeszcze jak władza z Buska wpadnie na pomysł i zamieni muszlę koncertową na KLOZETOWĄ, to już będzie miała ŁAZIENKI na miarę światową niczym POMNIK CHOPINA i SZKOŁY GRY Made in WŁADZA Z BUSKA nie zapominając o kulinariach!

Po konsumpcji smakołyków władzy z Buska ZDROJOWE ŁAZIENKI będą wypełnione po brzegi robiąc międzynarodową reklamę i odsłaniając efekty edukacji.

 

Gdzie tylko nie wystawi nosa władza z Buska poza Busko, tam dostaje po doopie, wraca do Buska i drze się za łby ze wszystkimi … , że nic nie umiom!, a teraz jeszcze wykorzysta skrzypce i jak komuś przypier...niczy to też nic umiał nie będzie!

A co mogom umić jak sam dyrektor edukacji nie umi poprawnie po polsku?

 

A teraz..., a teraz WŁADZIA z BUSKA, HELA z HELU i WIEŚ ze światowych wyżyn sprowadza władzę z BUSKA w realia ziemskiej rzeczywistości przypierniczając prosto w FESTIWAL…, bo ile czasu można bujać – nie dość, że wszystkich, to jeszcze w Obłokach!

I pomyśleć, ze władzy z Buska marzy się warzenie piwa, a przez cały czas już se tyle nawarzyła, że z powodzeniem może sprzedawać ważone na kilogramy w torebkach nawet! Ino jak to wszystko wypije jak nie będzie w stanie odróżnić warzenia od ważenia?

A po wypiciu zacznie śpiewać… z tym, że CIENKO, hi hi hi …

Hymen na otwarcie budowy będzie zaczęty obowiązkowo na „CZSZY CZTERY”:

„PIJE KUBA DO JAKUBA, JAKUB DO MICHAŁA.

PIJESZ TY, PIJĘ JA, KOMPANIJA CAŁA”

H
HELA z HELU i WIEŚ

po – PiS – oWe WODY WŁADZY Z BUSKA: - część 5:

 

Festiwal to nie jedyny numer władzy z Buska.

Kiedyś był Dyżurny Satyryk Kraju czyli Tadeusz DROZDA i zamówionych w przydrożnej knajpie PIEROGÓW NIE ZJADŁ, bo były niedrożne - przez parę lat wisiała kartka za szybą "PIEROGI TADEUSZA DROZDY"!!!, a chętnych jak nie było, tak nie ma!

Nie tak dawno władzy z Buska natchniętej WŁASNĄ WIELKOŚCIĄ" zamarzyły się KUCHENNE REWOLUCJE.

 

Gdyby władza z Buska przewidziała skutki REWOLUCJI to by se dała święty spokój, bo sama Magda Gessler przypier...niczyła MIĘSEM w KUCHARZA! i to dosłownie - tak było smaczne jak "PIEROGI TADEUSZA DROZDY", a teraz dochodzą jeszcze skrzypce...

 

Obcując z Gwiazdami władza z Buska siada w knajpce nad talerzem PIEROGÓW 2017, ale tym razem np. z LIDLA i jak zwykle z braku chętnych znów naPiSze kartke za szybą: PIEROGI AUTYSTÓW, na które znów chętnych nie będzie niczym na TATARA!

Do stolika zaprasza GWIAZDY snując rozmowy przy akompaniamencie „WESOŁEGO WIEŚNIAKA” niewiele odbiegające poziomem od tytułu sprzed lat.

Kilka GWIAZD dyrygentury dało se już święty spokój, a reszta w kolejce do świętego spokoju, bo co może zrobić MAESTRO, którego władza z Buska czepia się, aby dał jej 7 bram Jerozolimy, to se do parku wstawi, co podsumował sam MAESTRO, ze wystarcza jej wrota raju utraconego, bo chyba jest nawalona!.

 

Najnowsza GWIAZDA Krzesimira Dębskiego będąca w cieniu tego, co naPiSała władza z Buska zgasi wszystkich, bo Krzesimira przynajmniej ktoś czyta, a z poPiSów władzy z Buska śmieje się nawet Wieś i wieś!Nie da się wykluczyć, ze poPiSowe pomysły władzy z Buska są nawet uniwersalne i nadają się do wszystkiego – od „TRĄBICIE” i to na „CZSZY CZTERY” i w szkole, i w szpitalu, i …, a tu jeszcze złóbcoki na „CZSZY CZTERY”!, do których rosną nawet gotowe smyczki na DĘBIE MAESTRO PENDERECKIEGO!

H
HELA Z HELU

po – PiS – owe WODY WŁADZY Z BUSKA: - część 6:

 

Działanie władzy z Buska widać na każdym kroku – jest nawet w stanie sprowadzić FESTIWAL MIĘDZYNARODOWY do poziomu JANKA MUZYKANTA, a to tez nie byle co. Bądź, co bądź książkę o Nim na – PiS – ali, hi hi hi …, o „KONCERCIE JANKIELA TEŻ”, a o „GRZE WOJSKIEGO NA ROGU” też ino władza z Buska do dziś nie wie kto i podejrzewa jakiegoś MAESTRO Tadeusza Pana otwierającego jej oczy niczym „BRAMY JEROZOLIMY”!,a tu z kolei już władza z Buska ma pretensje do Maestro o pozostałe 6 bram, za które jak wystawi mu cenę, to sam MAESTRO spadnie ze (s)CENY!

Pan Tadeusz z Buska podzielił los wszystkich, bo władza z Buska wysłała go na wieś i na wieść o Panu Tadeuszu nie ma pojęcia gdzie on jest! Tak jak nie miała pojęcia, ze jest zdolny!

Władzy z Buska pozostanie ino następny pomysł ogrodzenia terenu Kołkami z Buska, na którym będzie hodowała kapustę podlewaną buskowianka, a z niej opadną liŚcie i zostaną same głąby!

Zadowolona władza z Buska będzie się przechadzała między głąbami i wzdychała: Noooo!, tak, to taaak! Ino co zrobi jak głąby zaczną trąbić ze śmiechu?

Nic innego jak spyta: I CO TRĄBICIE?, a wszystko na „CZY CZTERY” pod pomnikiem CHOPINA w ŁAZIENKACH z Buska!

 

I najnowszy problem pozostaje, czy w BALONA ARABÓW władza z Buska robi na trzeźwo, czy już po piwie?

 

Tak, jak władza z Buska MIESZA wszystkim w głowach mając sama pomieszane na potęgę, identycznie też MIESZA W CZARNEJ ROZPACZY TRUNKI i efekt wiadomy – PAW ZA PAWIEM, bo kto na czas zdąży dolecieć do ŁAZIENEK władzy z Buska?

Takiego koktajlu nie ma na świecie nigdzie i tylko czas pokaże kiedy to wszystko pier…, czyli WYBUCHNIE niczym koktail mołotowa! - borń BORze, zeby władza Buska nie zrobiła degustacji mołotowa, bo wtedy nawet PROFESORY ze szpitala będą mogły rozłożyć ręce na „CZSZY CZTERY”!, a władza z Buska jak zwykle zapyta profesorów: A WY CO TAK TRĄBITA”? - „ZE ŚMIECHU, ZE ŚMIECHU...” odpowiedzą PROFESORY…

Jeszcze jak do tego władza z Buska naważy se PIWA, to już nie ma co marzyć, bo na trzeźwo rozrabia, a co dopiero po trunkach!

Finałowym zaś etapem FESTIWALU WINA będzie żal władzy z Buska pod pomnikiem CHOPINA walącej się w pierś „MOJA WINA, moja WINA, moja WINA...” hi hi hi …, SZKOŁA GRY – moja wina; na CZSZY CZTERY – moja wina; GŁĄBY moja wina… Bramy Jerozolimy – moja wina...

Żądna SUKCESU władza z Buska na trzeźwo ocenia sytuację, że SUKCESÓW jak NIE BYŁO, tak NIE MA, a głąby jak były, tak są!

Wszyscy mogom sobie popatrzeć co potrafią inni, a czego władza z Buska im nie pozwoli.

Wszyscy mogom se ino uprawiać sporty stacjonarne: Gra w szachy, warcaby, łowienie ryb, konsumpcja wina, piwa,… - czyli siedzieć na doooppie, a niech się ino kto ruszy nawet po winie, to władza z Buska go usadzi … na dooopie.

Z tego wszystkiego w tym roku należy zwolnić kilka łóżek w Morawicy, bo jak władza z Buska usłyszy po - PiS – ową „ARIE ZE ŚMIECHEM”, to pomyśli, że to z niej i … na sygnale…, bo NIE WYTRZYMA, a tam to dopiero będzie gwiazdorzyć!

Do swoich sukcesów władza z Buska powinna powiesić najnowszy baner reklamowy: "FLASZKA NA KIJ,  A BUSKOWIANKA W KAŻDY RYJ"... którego też nie wymyśliła!

I tak powstaje prawdziwa „NIE – buska KOMEDIA”!, w której WŁADZA BUSKA BUCY ZE WSTYDU!

 

Na poświecenie WODY władza z Buska zamówi okolicznościową Mszę O ZDROWIE, a w Kościele bez Wina ani rusz i jak zwykle nawet Ksiądz po winie powie ludziom siedzącym w Kościele na … ławkach „PRZEKAŻCIE SOBIE ZNAK POKOJU”, a wszyscy wykonają polecenie Plebana: 12, 18, 1, 56, 33… po czym wszyscy wskoczą na CZSZY CZTERY i umocza 4 litery, tylko czy będą chętni?

NIE WIERZYCIE?

G
Gość
11 stycznia, 0:51, EN64-010:

Ale o brakującym kilometrze toru do Buska ani słowa. Mamy XXI wiek i pora na cywilizowany dojazd do uzdrowiska!

11 stycznia, 10:46, Gość:

A niby dokąd miałby pociąg dojechać ? Ten kilometr to centrum uzdrowiska . Chcesz dojechać pociągiem pod drzwi sanatorium ? Ludziom dogodzić trudno . Może lotnisko by się przydało bo mamy XXI wiek .

Busy i samochody podjeżdżają pod drzwi. Kolej pod dworcem autobusowym zachęci do korzystania nie tylko kuracjuszy, ale i pracowników oraz turystów. Lotnisko jest już np. w Balicach.

G
Gość

Czy to prawda że ostatnio trzeba było wylewać Buskowiankę bo coś ten teges było z jej parametrami?

G
Gość
11 stycznia, 0:51, EN64-010:

Ale o brakującym kilometrze toru do Buska ani słowa. Mamy XXI wiek i pora na cywilizowany dojazd do uzdrowiska!

A niby dokąd miałby pociąg dojechać ? Ten kilometr to centrum uzdrowiska . Chcesz dojechać pociągiem pod drzwi sanatorium ? Ludziom dogodzić trudno . Może lotnisko by się przydało bo mamy XXI wiek .

w
wodopij

Fabryka ?HIHIHi a nie rozlewnia wody ?

i
inż.

Wszystkie! Dosłownie wszystkie inwestycje realizowane w Kielcach są przygotowane przez poprzedniego Prezydenta. Wenta przez rok nie stworzył żadnej dokumentacji. Czeka nas inwestycyjna smuta. Szkoda.

G
Gość

,,zielone,, zacisze :)

Dodaj ogłoszenie