Marta Furtak najpiękniejszą mieszkanką regionu! Gorący finał Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013

Dorota KLUSEK
Marta Furtak została Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013 (w środku).  Pierwszą Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej została Monika Świerczyńska (z lewej), zaś II Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej Agata Wilk (z prawej).
Marta Furtak została Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013 (w środku). Pierwszą Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej została Monika Świerczyńska (z lewej), zaś II Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej Agata Wilk (z prawej).
Udostępnij:
Marta Furtak to Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013. Została wybrana w piątek wieczorem podczas gali finałowej, które odbyła się w niezwykłej scenerii, na dachu Galerii Echo w Kielcach.

[galeria_glowna]

Kim są Miss?

Kim są Miss?

Marta Furtak
Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013, Miss Echa Dnia. Wymiary: 173/ 88-60-88. Ma 19 lat. Kielczanka. Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach. Zamierza studiować zarządzanie i marketing, albo rachunkowość lub ekonomię. Zainteresowania: kino, teatr, pływanie, siatkówka. Zdobywczyni tytułu Miss Studniówki 2013.

Monika Świerczyńska
I Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013. Wymiary: 181/ 83-63-93. Kielczanka. Studiuje edukację wczesnoszkolną i przedszkolną z nauczeniem języka angielskiego w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zainteresowania: teatr alternatywny, modeling, modelarstwo, wędkarstwo, łyżwiarstwo, fotografia. Laureatka "dzikiej karty" w konkursie Studencka Miss 2012.

Agata Wilk
II Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013. Wymiary: 174/ 83-63-90. Ma 21 lat. Mieszka w Promniku (gmina Strawczyn). Studiuje na wydziale nauk o zdrowiu w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz uczy się w Prywatnej Policealnej Szkole Awangarda w Kielcach. Zainteresowania: taniec towarzyski. Ma na swoim koncie tytuł II Studenckiej Wicemiss 2012.

- Siedem, siedem, siedem - krzyczała publiczność, zapytana, kto zostanie Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013. Nie pomyliła się. Startująca z numerem siódmym Marta Furtak od piątku piastuje tytuł najpiękniejszej mieszkanki naszego regionu!

ZOBACZ także: zapis relacji live z finału. Zdjęcia

Droga do zwycięstwa była długa, a na finiszu dodatkowo bardzo gorąca. I to dosłownie. W dzień przed finałem oraz w dniu gali próby odbywały się już na dachu Galerii Echo w Kielcach, gdzie stanęła ogromna scena.

WZEJDZIE NOWA MISS

- Dziś było 35 stopni ciepła, a myślę, że na tym dachu nawet ze 45. Później pojawił się ogromny stres, że będzie padało. Było bardzo ciężko, ale dałyśmy radę - w imieniu swoim i koleżanek powiedziała Marta Furtak.

Rzeczywiście, po twarzach finalistek konkursu Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013 nie było widać zmęczenia. Każda z nich starała się wypaść jak najlepiej. Ale powodów do zmartwień nie brakowało: a to czy układ choreograficzny wyjdzie poprawnie, a to czy sukienka nie spłata jakiegoś figla, wreszcie, jak na dziewczyny zareaguje widownia.

Finalistek nie opuszczała Kasia Lasek, Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2012. Była z nimi, rozmawiała, gdy trzeba było coś poprawiła, albo po prostu dodawała otuchy. - Jest we mnie tyle pozytywnych emocji. Przypomina mi się ubiegłoroczny finał, kiedy ja startowałam - przyznała Kasia.

Wreszcie parę minut po godzinie 20, na scenie po raz pierwszy pojawiło się 14 pięknych dziewczyn, w strojach marki Simple.

- Zachodzi słońce, a na naszej scenie wzejdzie nowa miss - żartował współprowadzący galę finałową, aktor Jacek Rozenek.

SUKCES TO NIE TYLKO WYGLĄD

Szczególnie ważna była pierwsza godzina koncertu. Do godziny 21 widzowie mogli głosować na swoje faworytki. Więcej czasu mieli jurorzy, którzy zasiedli przed wybiegiem i uważnie śledzili każdy ruch finalistek. Na ławie sprawiedliwych pojawiły się wszystkie osoby związane z konkursem: organizatorzy i sponsorzy konkursu oraz "dobre duchy" tej imprezy. Jej pracom przewodniczył redaktor naczelny Echa Dnia, Stanisław Wróbel.

Laureatki "dzikich kart":

Laureatki "dzikich kart":

Agata Wróbel. Wymiary: 173/ 88-60-90). Ma 21 lat. Pochodzi z miejscowości Bębnów (koło Końskich). Studentka drugiego roku edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z językiem angielskim w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Lubi słuchać dobrej muzyki. Miłośniczka tańca, fanka drużyny Vive Targi Kielce. Ma na swoim koncie tytuł I Studenckiej Wicemiss 2012.

Adriana Kostuch. Wymiary: 174/ 86-64-88. Ma 21 lat. Pochodzi z Tarnowa, ale studiuje w Kielcach w Politechnice Świętokrzyskiej, na drugim roku architektury i urbanistyki. Zainteresowania: rysunek, architektura, muzyka, moda. Ma dwie młodsze siostry: Klaudię i Wiktorię. Laureatka "dzikiej karty" w konkursie Studencka Miss 2012.

Co się liczyło dla jurorów? Okazuje się, że wszystko miało znaczenie. - Brałem pod uwagę elokwencję kandydatek, a także w jaki sposób się poruszały. Istotne są: uśmiech i swoboda, bo jeśli ktoś czuje się swobodnie na wybiegu, swobodnie czuje się w życiu, może dużo osiągnąć. Sukces to nie tylko to, jak wyglądamy, ale także jak się zachowujemy, a przede wszystkim, co sobą reprezentujemy - podkreślił doktor Grzegorz Gałuszka, dziekan Kolegium Medycznego w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Finalistki kilka razy pojawiły się na scenie. Oprócz wspomnianego już wyjścia w strojach Simple, pokazały się w kolekcji z firmy Big Star, marki Guess, Taranko. Była też niezwykle gorąca i zmysłowa prezentacja w kostiumach kąpielowych Gabbiano.

NAJTRUDNIEJSZY SPRAWDZIAN

Dla wielu jurorów cenna, a dla dziewczyn stresująca była prezentacja, w czasie której finalistki musiały odpowiadać na pytania prowadzących. Łatwo nie było. Czasami trzeba się było wykazać wiedzą, innym razem pomysłowością. Dodatkowo Jacek Rozenek sprawdzał poczucie humoru kandydatek.

Sabina Bielecka musiała powiedzieć, gdzie zabrałaby gości z innego kraju, którzy odwiedziliby województwo świętokrzyskie. - Do jaskini Raj! - szybko odparła. Z kolei Paola Zawisza musiała podać tytułu ulubionych seriali. Joasia Podleśna została zapytana o liczbę miejsc na parkingu w Galerii Echo. - Około dwóch tysięcy - odrzekła. Z kolei liczbę sklepów w tym centrum handlowym musiała podać Klaudia Ogórek. - Ponad 300 - słusznie wyliczyła.

O konkretną liczbę została też zapytana Paulina Włodarczyk: - Jaki jest najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich i ile mierzy? Podpowiedzi były zbędne. Paulina o Łysicy wiedziała wszystko. Regionalny temat trafił się też Karolinie Kasińskiej: - Co chciałaby zmienić w Kielcach? - Kielce są pięknym miastem. Jeśli miałabym coś zmienić, to tylko wyremontowałabym stare kamienice - wyjaśniła

Bardzo zmysłowe pytanie trafiło się Ilonie Plucie. Miała opisać zapach lata, które właśnie w piątek się zaczęło. - Och - westchnęła trochę zaskoczona Ilona. - Brawo, bardzo dobra odpowiedź - żartował Jacek Rozenek. Ale Ilona po chwili wyjaśniła: - Zapach lata kojarzą mi się z samą słodyczą: słodkie truskawki, gorące, opalone ciała - wymieniała.

NOWY DZIEŃ, NOWE MOŻLIWOŚCI

Skoro lato, to i wakacje. Gdzie chciałaby je najbardziej spędzić Agata Wilk? - Myślę, że nie ważne gdzie, ale z kim! - odrzekła.
Z kolei Marta Jasińska musiała powiedzieć, jaka jest, według niej, najbardziej zmysłowa potrawa. - Spaghetti - wskazała i przywołała scenę z bajki "Zakochany kundel". A skoro o bajkach mowa, to Marta Furtak miała za zadanie wyjaśnić, jak sobie wyobraża swojego księcia z bajki. - Już go znalazłam - zdradziła.

Monika Hozer miała swój charakter porównać do samochodu. - Czerwona corvetta, bo ma smukłą linię i jest z pazurem - żartowała. Agata Wróbel zapytana, co zapamięta z dnia finału, przyznała, że gorącą atmosferę, a Adriana Kostuch musiała powiedzieć, o czym nazajutrz rano sobie pomyśli, jak spojrzy w lustro. - Ada nowy dzień, nowe możliwości - wyjaśniła.

Na sam koniec została Monika Świerczyńska. - Kogo ci najtrudniej okłamać i dlaczego? - pytali prowadzący. - Nie kłamię, bo kłamstwo ma bardzo krótkie nogi - zaczęła. Na te słowa spojrzał na nią Jacek Rozenek. Monika, najwyższa z kandydatek, może się pochwalić bardzo długimi nogami: - Ja wierzę, że ty nie kłamiesz. Mam tutaj naoczny dowód - żartował prowadzący.

Każde kolejne wyjście kandydatek, przybliżało ten najważniejszy moment finałowy. Werdykt, na który złożyły się po połowie, punkty z głosowania SMS i jury, odczytali prowadzący.

TEGO NIE DA SIĘ OPISAĆ!

Zaczęli od tytułów dodatkowych, czyli komplementarnych. Miss Facebooka została Sabina Bielecka, Miss Radia Fama - Marta Jasińska, a Miss Echa Dnia - Marta Furtak. Miss Osobowości - tytuł przyznawany przez same finalistki trafił do Ady Kostuch.

Na sam koniec zostały najważniejsze tytuły. Jury postanowiło przyznać dwie "dzikie karty". To wyróżnienie pozwala na udział jego laureatkom w dalszym, ogólnopolskim etapie konkursu. Otrzymały go: Agata Wróbel i Ada Kostuch. II Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013 została Agata Wilk, I Wicemiss - Monika Świerczyńska, a Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2013 została Marta Furtak.

Kiedy Kasia Lasek włożyła jej koronę i Marta usiadła na tronie, niespodziewanie w górę wystrzeliły sztuczne ognie. Przez kilka minut race rozświetlały niebo nad Galerią Echo w Kielcach na cześć nowej królowej!

Czy spodziewała się takiego zakończenia? - Miałam nadzieję, że to ja będę tą najpiękniejszą, ale wiadomo konkurencja była duża. Czułam ogromne wsparcie ze strony publiczności. To bardzo mi pomogło - zdradziła.

Zapytana, co czuje dziewczyna, gdy słyszy, że to ona jest najpiękniejsza, przyznała: - Tego nie da się opisać. I jeszcze te fajerwerki na koniec… Niesamowite uczycie!

Gala finałowa konkursu Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej po raz pierwszy odbyła się na dachu Galerii Echo w Kielcach. Poprowadzili ją: Aneta Czaban - redaktor naczelny Radia Fama oraz aktor Jacek Rozenek. Swoimi popisami tanecznymi uświetnili ją tancerze ze Studia Tańca i Stylu Rewanż. Wystąpili również finaliści show Świętokrzyskie Gwiazdy Śpiewają: Bożena Barchan, Henryk Milcarz, Tomasz Królak i Krzysztof Kubalski. Reżyseria i choreografia - Tomasz Rowiński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Inflacja przyhamuje na jesieni

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosciu1

WYGRAŁA URODA !!! werdykt jak najbardziej sprawiedliwy. Marta była najpiękniejsza ze wszystkich dziewczyn !!! 

m
marine-fav
przeciętna ta furtak, ale zero poweru w sobie, taka sztuczna laleczka barbie
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie