Marzena Bernat, wójt Brodów, o swoich sukcesach, porażkach i planach na przyszłość

Kazimierz Cuch cuch@echodnia.eu
Marzena Bernat jest zadowolona z pierwszego roku swoich rządów
Marzena Bernat jest zadowolona z pierwszego roku swoich rządów Kazimierz Cuch
Marzena Bernat ma 39 lat, od roku sprawuje funkcję wójta Brodów. Jesienią 2014 roku, w drugiej turze wyborów, pokonała doświadczonego samorządowca Andrzeja Przygodę, wieloletniego sekretarza gminy i wójta przez półtorej kadencji.

Mija rok od czasu, kiedy składała Pani ślubowanie. Jak ocenia Pani ten okres?

Bardzo dobrze. Przeprowadziłam wiele spraw organizacyjnych, mających znaczenie dla mieszkańców. Na przykład zmieniło się podejście urzędników do obsługiwanych interesantów. Udało się opracować wiele strategicznych dla gminy dokumentów.

Co jest sukcesem pierwszego roku Pani rządów?

Wiele jest zrealizowanych spraw, które uważam za sukces w mniejszym lub większym wymiarze. Należy zaznaczyć, że sukces zależy od konkretnych oczekiwań mieszkańców. Zrealizowanych jest kilka inwestycji drogowych, z dużym dofinansowaniem zewnętrznym. Powstaje nowe przedszkole w Lubieni. Udało się wybudować boisko wielofunkcyjne w Krynkach. Nawiązaliśmy dobrą współpracę z Rejonowym Zarządem Gospodarki Wodnej w sprawie zalewu brodzkiego, i wiele innych spraw.

Były jakieś wpadki?

Pewnie były wpadki, ale jak radni nie mówią o nich głośno to znaczy, że były to drobnostki.

Plany na najbliższy rok?

Praca na rzecz mieszkańców i gminy. Realizacja inwestycji i pozyskiwania z dostępnych źródeł środków finansowych.

Plany do końca kadencji?

Będą uzależnione od możliwości finansowych gminy jak i dostępnych źródeł zewnętrznych. Z pewnością zrobię wszystko, aby gmina się rozwijała na każdym możliwym obszarze.

Jak ocenia Pani proces budowania społeczeństwa obywatelskiego w gminie Brody?

Widzę duże zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców w sprawy gminy. W oczekiwaniu mieszkańców powstał fundusz sołecki, w ramach którego będą realizowane drobne zadania wybierane przez samych mieszkańców, z poszczególnych miejscowości. Cieszą się dużym zainteresowaniem spotkania okolicznościowe, organizowane przy udziale urzędu lub jednostek podległych.

Czy tak wyobrażała sobie Pani pracę wójta gminy?

Właściwie odpowiedzi na to pytanie należałoby udzielić na koniec kadencji, podsumowując doświadczenie ze wszystkich lat. Spodziewałam się, że będzie dużo pracy. Jestem przygotowana na większy wysiłek

Jako osobie publicznej udaje się Pani znaleźć czas dla siebie i dla rodziny?

Z trudem, ale tak. Trzeba pamiętać, że rodzina jest najważniejsza. Wszystkie wolne chwile spędzamy wszyscy razem.

Co chciałaby Pani powiedzieć czytelnikom Echa Dnia, mieszkańcom gminy Brody?

Dziękuje za zaangażowanie w sprawy gminy, za dobre rady, które są dla mnie bezcennymi wskazówkami w podejmowaniu decyzji. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim rodzinnego spokoju i zadowolenia.

Wideo

Komentarze 238

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

O
Obywatel

I kto mówił prawdę?!,,,,,,pamiętacie hasła komitetu Teraz Rozwój o dużym zadłużeniu gminy (miało być około 13 000 000) i ostre riposty a nawet specjalna gazetkę gminna (za nasze pieniądze),która przekonywała nas o długu zaledwie 4000000. Było tak pamiętacie? Minęło zaledwie 3 miesiące i gmina przyznaje się do długu 11000000 ego i obiecuję powiększyć to do 19 000 000 w najbliższej przyszłości
(Jeśli dotychczasowy dług zaczniemy splacac)bo jeśli nie to ile....? Wszystko to w opini tegoroczne wydanej przez RIO . Ocencie kogo wybraliscie i jak ta władza was traktowala . Powodzenia na przyszłość kochaniency
Ps. Obsługą długu (odsetki) to 1800000 a spłata
kapitału sięgnie prawie 5000000
Powadzenia

G
Gość

...czas się przebudzić...!

 

.../watch?v=HEI1YO5ZTyI ...PILNE! Polonia amerykańska wściekła na PiS po tym co się wydarzyło w Warszawie! Masowe protesty!?

 

Sytuacja Polaków w Ojczyźnie staje się straszna

 

G
Gość
W dniu 31.01.2019 o 15:21, mieszkanka napisał:

Kto mi powie co się dzieje z naszą służbą zdrowia ?

królowa

m
mieszkanka

Kto mi powie co się dzieje z naszą służbą zdrowia ?

G
Gość

"Powiat starachowicki znalazł się na 17 miejscu w kraju wśród powiatów gdzie przyrost zadłużenia jest wysoki i wynosi 8,80 punktu procentowego, podczas gdy np. w powiecie leskim, który znajduje się na ostatnim miejscu w rankingu powiatów, wynosi on minus 36,56 p. procentowego. Wzrost zadłużenia zanotowano jeszcze jedynie w gminie Brody i wynosi on 2,67 p. procentowego"

 

G
Gość

W dópe nosem!

G
Gość

Są już oficjalne wyniki do powiatu? Ten z idiotycznym fryzem jest?

G
Gość
W dniu 23.10.2018 o 17:51, Gość napisał:

A ta z PSL co startowała z Pisu, weszła?

Nie wesz  :D  ła. Farbowańce odstrzelone w powiecie.

G
Gość

A ta z PSL co startowała z Pisu, weszła?

G
Gość

Z fb Pana Andrzeja"

"Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos w wyborach samorządowych.
Ze szczególnym podziękowaniem zwracam się do kandydatów na radnych z mojego komitetu wyborczego. Doceniam Wasz trud i chęć pracy dla dobra gminy Brody. Dziękuję za wsparcie, pomysły, życzliwość i zaufanie, którym mnie obdarzyliście.
Nowo wybranym władzom życzę owocnej współpracy dla dobra gminy i jej wszystkich mieszkańców.

Z poważaniem

Andrzej Przygoda"

 

"I to jest kulturalny człowiek! !!!!!!"

 

Panie Andrzeju, dziękujemy za danie nam chwili nadziei, która jest w życiu potrzebna. Poczekamy sobie teraz na bilansik "Winien - Ma" na nocie księgowej za rok, dwa, trzy. To będzie jednoznaczna ocena, którą poczuje każdy mieszkaniec gminy jak przyjdzie czas spłat zobowiązań i kredytów. Poczekamy, popatrzymy. Dobrych dni i  odpoczynku życzymy.

 

 

G
Gość

Wygrała zgodnie z planem

G
Gość

No i co, wygrała?

G
Gość

z fb Pana Andrzeja Przygody

 

"Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Brody

 

Zbliża się koniec kampanii wyborczej. Przed nami 21 października 2018 roku wybory samorządowe - najważniejsze dla lokalnych społeczności.

Zwracam się do Państwa z apelem - weźcie udział w tym ważnym wydarzeniu, nie pozwólcie Państwo, aby decydowano za Was.

Udajmy się do lokali wyborczych, wybierzmy ludzi doświadczonych, odpowiedzialnych, gospodarnych, budujących zgodę w lokalnych społecznościach, słuchających ludzi, a nie krzykiem wymuszających posłuch. Nie pozwólmy na budowanie wewnętrznych podziałów.

Faktyczny rozwój gminy to dobrobyt jej mieszkańców, oparty na zrównoważonym i długofalowym planowaniu wydatków publicznych, a nie jego namiastka w postaci dekoracji ulicznych - oto jest prawdziwa i odpowiedzialna samorządność.

W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim za miłe słowa, za wysłuchanie, za dyskusję, za zrozumienie tego, co tak naprawdę zadziało się w naszej Gminie przez ostatnie
4 lata. Mam tu na myśli znaczną część przewidzianych do realizacji inwestycji, na które zostały złożone wnioski jak również została zaplanowana ich realizacja w trakcie trwania mojej kadencji. Obecnemu włodarzowi pozostało jedynie ich sfinalizowanie o czym Państwa informowałem w rozmowach i dostarczanych ulotkach. Moje kampanie wyborcze zawsze oparte były na prawdzie. Nigdy nie manipulowałem i nie manipuluję faktami. Zapewniam Państwa, że gdyby informacje na temat galopującego zadłużenia gminy były nieprawdziwe, to z pewnością zostałbym pozwany przez wójta gminy do sądu w trybie wyborczym. Tak się jednak nie stało i nie stanie, ponieważ prawdą jest, że na koniec roku 2018 dług gminy zgodnie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej ma wynieść 12 650 629 złotych.

Oczywiście można prowadzić rozpasaną administrację na kredyt. Pojawia się jednak pytanie: dokąd zaprowadzi nas takie działanie? Naturalnym jest, że w pewnym momencie worek kredytowy zostanie zamknięty. Wówczas MY MIESZKAŃCY przez długie lata będziemy płacić za rozrzutność władzy swoimi podatkami.

Szanowni Państwo! 21 października proszę o Wasze poparcie i oddanie głosu na moją osobę.

Z wyrazami szacunku Andrzej Przygoda"

 

Popieramy w pełni.

 

Dużo zła nadziało się w tej kadencji. Czas by przywrócić spokój, normalność, uczciwość, dialog z każdym, kto ma nawet inne zdanie bo to buduje i rozwija. Krzyk, rozkazy, wymaganie bezwzględnej, głupiej posłuszności prowadzi tylko do zamykania się ludzi w skorupie w myśl zasady - mądry głupiemu ustępuje.

Z tej skorupy nawet mądre pomysły na gospodarkę, zarządzanie wspólnym dobrem nie mają szans na realizację.

Nie ma ludzi nieomylnych, lecz tragedią dla wszystkich jest to, gdy za najmądrzejszego uważa się ten, kto rozumem nie grzeszy. Taki człowiek manipuluje innymi, kłamie, prowadzi intrygi, zastrasza i wymusza różne, często niegodziwe  zachowania na innych ludziach. Odnajdźmy w sobie człowieka, pokierujmy uczciwie swoimi decyzjami.

Urna nie zdradzi, nie doniesie, nie obnaży naszych myśli, tak jak teraz  narobiło się w naszych rodzinach i zniszczonych sąsiedzkich relacjach. Czas by się wyzwolić, obudzić, nie zostawić spalonej ziemi młodym ludziom, naszym dzieciom i wnukom. To oni poniosą konsekwencje nieprzemyślanych decyzji gospodarczych i ekonomicznych.

Bo z rządzeniem to tak jak z piciem. Trzeba umieć i wiedzieć kiedy skończyć.

Więc kończmy.

 

Tak na koniec, to zapraszamy na obejrzenie bardzo krótkiego streszczenia mijającej kadencji widziany przez suwerena, który jeszcze rozumu nie stracił i na plewy nabrać się nie dał. To jedynie niewielka część "osiągnięć" mijającej kadencji.

Gdzie szukać?

Ano fb "Nasze Brody nad Kamienną" i fb , Pana Dariusza Krzewskiego.

 

Nie marnuj swojego ważnego głosu. Mądrze wybierzesz, spokój sobie i rodzinie zapewnisz.

 

s
szczena opada, ząb zgrzyta

LUDZIE, ludzie ludzie; :o

 

Jeśli nie macie jeszcze wyrobionego zdania KTO JEST KTO a w zasadzie "CZYM JEST TO COŚ"  to koniecznie wejdźcie sobie na fb (pseudo caryca, sahara czy jak tam kto chce).

 

Karty odsłonięte i jaśniej już się nie da pokazać charakteru a w zasadzie braku tego czegoś co człowiek posiadać powinien. No chyba, że już człowieków tzn LUDZI NIE MA.

 

Nas odrzuca i obrzydzeniem ogarnia to coś.

Aaa i jeszcze ciekawostka, którą to ugrupowanie wprowadziło do historii w ostatnim czasie cichcem.

 

"Na portalu 2018.pl poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości nie ma ani jednego słowa o Lechu Wałęsie! A jedynym bohaterem współczesności jest Lech Kaczyński. Dacie wiarę?!"

"Myślałam, że to żart, więc przed chwilą sprawdziłam. Na portalu 2018.pl poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości nie ma ani jednego słowa o Lechu Wałęsie! A jedynym bohaterem współczesności jest Lech Kaczyński. Dacie wiarę?!"

 

To są właśnie ci "przedstawiciele narodu",  którzy poparcia udzielają.

 

WEJDŹCIE WIĘC  NA FB w/w persony , POCZYTAJCIE, POPATRZCIE, ZASTANÓWCIE SIĘ, ZROZUMCIE DO CZEGO TO ZMIERZA, KTO ZA TYM STOI NO I NA KONIEC ODPOWIEDZCIE SOBIE NA PYTANIE "CZY TEGO CHCĘ DLA SIEBIE, SWOICH DZIECI i WNUKÓW".

 

To nie matrix, to nie dowcip. To już zaczyna być TRAGEDIA.

 
G
Gość

Kampania na finiszu. No tak.

 

Dochodzą słuchy, że zaczynają się działania agitacyjne wspomagane płynami ogłupiająco-rozweselającymi serwowane pewnej grupie elektoratu spod znaku (+) czyli tej z "lepszego" sortu.Tak było 4 lata temu. Tak zaczyna być ponownie teraz. Dojdą pewnie jeszcze dowozy zbiorcze pod komisje, obietnice podwyżek realizowane już po wyborach, nowe stanowiska pracy i wiele jeszcze chwytów, których nie sposób przewidzieć. Wszystko to znamy bo przerabiane już było.

Ci, którzy pracowali pod ciągłym strachem w atmosferze gęstej mogą teraz bez narażania siebie i rodziny oddać i podziękować za doznane krzywdy przy zakreślaniu kratek. Urna nie doniesie kto jak zakreślał papier.

Jak było? Zaczęło się chocholim tańcem  z " Panaceum ", bojami ze strażakami, ciekawostkami z obsadami kadrowymi w jednostkach organizacyjnych, próbami aneksji terenów /Animex i Michałów/, transportem publicznym / Dziurów / ...itd, itd. Jest tego kilka tomów do opisania. Szkoda tylko miejsca i czasu na forum.

 

"Panaceum to domniemany środek leczniczy  przeciw wszystkim chorobom, poszukiwany przez alchemików, spotykany w legendach i mitach"

 

Skoro więc żyjemy w micie, domniemaniach, tworzymy legendę jak żyć na kredyt to  życzmy sobie by oddawane głosy przy urnach były tym panaceum na chorobę, która nas dopadła a którą zaleczyć czym prędzej trzeba. Są na naszym terenie godni, mądrzy, doświadczeni ludzie, którzy gdy się zjednoczą mogą wiele dobrego, ludzkiego zrobić dla naszej społeczności. Nie głosujmy emocjami, bojaźnią, konformizmem czy brakiem głosowania bo to też głosowanie jest tyle, że na niekorzyść bo pozwoli utrzymać to co jest teraz. Czas na odwagę i zróbmy swoje by chorobę wygonić z organizmu samorządem zwanym.

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3